Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Létezik, hogy a terhesség el...

Létezik, hogy a terhesség el van számolva?

Figyelt kérdés
Nyolc év után egy csoda történt az életünkben. A felesègem nyolc év próbálkozás után terhes lett. 2022.02.10 én jött meg az utolsó vérzése. Márciusban elmaradt a vérzés,nagyon boldogok lettünk. Megvettük a tesztet ami pozitív lett,majd egy hét múlva megismételtük az is pozitív. 2022.04.05 re meg is kaptuk az időpontot a nőgyógyásztól, elmentünk,hogy állapítsa meg a terhességet. Papírforma szerint nyolc hetes terhes. Most jött a hidegzuhany. Nem talált szivhangot az orvos. Petezsákot talált,4.4 mm-es embrió, életjel nincs. Azt mondta,ez olyan 5,5-6 hetes embriónak felel meg, véleménye szerint kb 1,5 hete megállt a fejlődès. Azt mondta,hogy menjen a feleségem műtétre,ki kell "takarítani" , próbálkoztunk 2 hónap múlva. A papírra azt írta, szabályos a petezsák. Miért adja fel ilyen gyorsan az orvos? Később is fogadhatott az a kicsi,akár a ciklus legvégén nem? Több olyat olvastam,hogy ilyenkor új vizsgálatot szokott kérni az orvos,és újra megnézi a szivhangot.Na nálunk nem így történt. Egyből menjen műtétre. Elképzelhető,hogy kicsi még a terhesség,és van remény? Hétfőre kaptunk egy másik orvoshoz időpontot, reménykedünk.

2022. ápr. 8. 19:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem a sztorit. Számotokra remény a gyerek, ami arra enged következtetni, hogy próbálkoztatok. A sikertelen próbálkozások során nem kerestetek fel konkrét orvost? Nincs egy adott orvos aki folyton nézi a nejed?
2022. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
3mm embriónál kell legyen szívhang
2022. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Elképzelhető igen, hogy épp nem volt még szívhang, mert később fogant. De lesznek biztos majd nálam okosabbak itt, akik többet tudnak. Én is elmennék másik orvoshoz a helyetekben. Bár úgy tudom műtét előtt is még ellenőrzik.Persze jobb felkészülni a legrosszabbra is, én azért nagyon szurkolok nektek🙏
2022. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Van egy egy gyermekünk. Egészséges,nyolc éves. Járt orvosnál, természetes úton jött össze az újabb terhesség. A kérdés a szívhangra irányult,és nem az elmúlt nyolc év a kérdés.
2022. ápr. 8. 19:38
 5/23 A kérdező kommentje:
3 mm-es embriónál biztos,hogy nincs szívhang, hülyeséget ne írj kérlek.
2022. ápr. 8. 19:40
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mikor lett az első teszt pozitív?
2022. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor már a menzesz elmaradásakor, lassan 4 hete pozitív lett a teszt. Ha kisebb lenne a terhesség, a teszt is csak kéősbb lett volna pozitív. Ha most 4 mm-es petezsák van, az kb. 5 hetes terhesség, azaz legkorábban alig több, mint egy hete lehetett volna pozitív a teszt.

Szóval a nagy kérdés, hogy mikor tesztelt először pozitívat.

2022. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Március 16 lett pozitív az első teszt.
2022. ápr. 8. 19:55
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minimum 6 hetes terhességnek kellene lennie, azaz már szikhólyagot és embriót minimum látni kellene, de igazából már szívműködést is.
2022. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A petezsák vagy az embrió 4 mm? Nekem ez se világos a kérdésből.
2022. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!