Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Nemrég volt vetélésem, 3....

Nemrég volt vetélésem, 3. gyerekem lett volna. Azóta nagyon rosszul vagyok lelkileg. Mennyi idő kell, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Kinek mi segített? A két gyermekemnek sem tudok most örülni, türelmetlenebb vagyok velük, pedig tudom, örülnöm kéne, hogy ők vannak. Véletlenül estem teherbe, előtte jól megvoltam a kettővel, de most úgy érzem, hiányzik mégis egy harmadik. Volt más is így? El fog múlni ez az érzés?

2022. ápr. 14. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
adj magadnak időt, teljesen normális, amit érzel. nem _kéne_ örülnöd, teljesen normális, hogy gyászolsz. semmit nem _kéne_ érezned/csinálnod. ha valóban érzed egy harmadik gyerek hiányát, akkor amint ezen túl vagy lelkileg (és testileg is), neki lehet állni egy harmadik gyereknek :)
2022. ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 Egyetértek!


Sajnos a vetélés esélye nagyon magas, főleg az elején. Semmit sem lehet tenni ellene. Teljesen természetes, ami veled történik, fel kell dolgozni a történteket. És igen, én is így vagyok mint te, hogy tudom, hogy hálásnak kell lenne azért, amin van, de közben emberek vagyunk, nem gépek, érzelmileg egy ilyen dolog megviseli az lelkünket. Ne érezd magad emiatt rosszul. Jobb lesz, csak kell egy kis idő. Nekem sajnos 2 vetélésem is volt, van róla elképzelésem, hogy milyen nehéz ez. Kitartást kívánok! ❤️

2022. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Nem, soha nem fog elmúlni. Mindig ott lesz a hiányérzet, hisz Ő is a te gyermeked.

Viszont a gyógypedagógia tanárom mindig azt mondta, hogy ezek a babák okkal mennek el. Nekik nem lenne jó megszületni, mert az élettel összeegyeztethetetlen lenne az egészségügyi állapotuk. Azaz nagyon nagyon betegen születnének, ami senkinek nem lenne jó. Talán ebbe kapaszkodva könnyebb elengedni.

Idővel biztosan enyhül majd a fájdalom.

Sok erőt kívánok!

2022. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!