Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 13 hetesen elvetéltem, nagyon...

13 hetesen elvetéltem, nagyon fáj ami történt a kicsivel és nem tudom feldolgozni, még pszchihológus segítségével sem. Nem terveztem a gyerekválalást,de így alakúlt. Nagyon rosszul érzem magam hogy elvesztettem őt. Mit kéne tennem??

Figyelt kérdés
(Csak ide illő, normális válaszok, gondolatok jöjjenek, köszönöm)

2022. ápr. 25. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! 1 éve hasonlón mentem keresztül. Élettel összeegyeztethetetlen, súlyos rendellenesség miatt meg kellett szakítanom a terhességem. Még most is sírok miatta időnként, de már könnyebb. Az idő majd lassan begyógyítja a sebeket. Nekem segít, ha néha beszélek róla. Kitartást neked!
2022. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami történt,de hidd el, ha a pszichológus nem tud segíteni, akkor random idegenek valószínűleg még kevésbé.

Járj tovább terápiára, nem megy az olyan gyorsan, nem mindenkinek elég pár ülés, Nálad ezek szerint többre van szükség. Ő szakember, tud segíteni a feldolgozásban és ajánl "megoldási technikákat".

Tudom, nagyon nehéz, nekem az első terhességem 14 hetesen végződött vetéléssel. Az első trimeszter letelte után, a 12 elteltével, pláne ha már a genetikán is minden rendben, megnyugszik az ember egy kicsit, hogy talán már nem történhet baj, de előfordul mégis sajnos.

Hatalmas közhely, amiért elnézésedet kérem, de az idő itt is segít és ha rászorulsz, akkor szakember, ne hagyd abba a terápiát.

Én idővel el tudtam fogadni, de persze nem vagyunk egyformák. Van akinél a következő terhesség hoz csak megnyugvást, vagy pont, hogy akkor még jobban aggódik végig, ezt nem lehet tudni előre és felkészülni sem rá.

Jómagam megbékéltem pár hónap alatt, de tény, utána kellett némi szünet, nem merem újra belevágni hamar, van akinél pedig pont az a gyógyír. Mi pár évet vártunk akkor, utána lett két egészséges terhességem, azokból két egészséges fiam és idővel már egyre kevesebbet gondoltam az elvesztett magzatra is, de való igaz, elfelejteni sosem fogom.

Kitartást és sok erőt, enyhül a veszteség fájdalma idővel, hagyj magadnak időt és ha ennyire nehéz az elengedés, tényleg vedd igénybe továbbra is a szakember segítségét!

2022. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nővéremnek azt mondták nem lehet gyereke, egyszer lett de elvetélt majd rá 1 évre mikor már leülepedett, újra terhes lett! Ő most lesz iskolás, de az iker terhességből csak ő maradt meg. Nem lehet itt tudni semmit, ne csüggedj és ne add fel! :)
2022. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egy termeszetes gyaszfolyamat, az ido segit, mas nem.
2022. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Keress err le szakosodott pszichològust. Emma vonalat ha felhìvod, akkor talàn tidnak ajànlani valakit, vagy segìteni.

Rèszvetem a gyereked miatt :'(

2022. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éve volt egy veszítésem 16 hetesen és most 2 hete 8 hetesen... Akkor én is pszihológushoz jártam, aztán pár alkalom után a sportba menekültem (futás, úszás, jóga), bármibe, ami terelte a figyelmem. A barátok is sokat segítettek, nem hagytak magamra, hogy agyaljak. Neked is ezt ajánlom.. Most mellettem van a párom (anno nem volt), sokszor nem érti, miért sírok, de próbál türelmes lenni velem. Nem könnyű, csak úgy utolér a semmiből vagy ha valami olyant hallok/látok. Kitartást és bármikor írj privát üzenetet, ha úgy érzed!
2022. ápr. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!