Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Elvetéltem. Hogyan mondjam el...

Elvetéltem. Hogyan mondjam el neki? Több lent

Figyelt kérdés

Sziasztok

A párommal már kb. 1 éve próbálkozunk, hátha teherbe esem, ám ez nagyon sokáig nem sikerült. Van egy genetikai rendellenességem (túl rövid a méhnyakam) így kicsi az esélye annak hogy megfogan a baba. Sikerült teherbe esnem, nagyon boldogok voltunk, a kicsi már 8 hetes volt, de elment. Csak arra lettem figyelmes, hogy ugyanolyan tünetek gyötörnek mint általába mensi előtt (derékfájás és fejfájás) aztán rá egy napra megjött. Elmentem dokihoz, és ott közölték a rossz hírt. Párom nem tud róla, nem volt szívem elmondani neki, hisz ez élete egyik legnagyobb vágya, és annyira örült hogy végre annyi próbálkozás után megfogant. Hogyan mondjam el ezt neki? Vajon ez változtathat a kapcsolatunkon? Azt tudom hogy azután a sok negatív terhességi teszt után nagyon el volt keseredve, és azt is tudom hogyha megtudná, még jobban elkeseredne. Az biztos hogy emiatt nem hagyna ott, végső esetben felmerült már az örökbefogadás is... Előre is köszönöm az értelmes, hasznos válaszokat!



2022. jún. 13. 19:41
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Ha kérhetem, kort és nemet is írjatok!

27/n

2022. jún. 13. 19:45
 2/24 anonim válasza:
98%

egy harmonikus kapcsolatban ez nem lehet problema, neked ugyanolyan trauma mint neki lesz. siman mond el neki, hogy sajnos ez tortent, semmikepp ne titkolozz es huzd az idot. kozosen kell kezelnetek mint egyenlo feleknek.


sajnos az eletnek van ilyen oldala is.


45F

2022. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
Mikor kezdődött a vérzés hívtam hogy ez van, így tudta hogy elvetéltem, nem is értem, hogy ilyen esetben hogy nem az apa az első akit felhív az ember.
2022. jún. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajna sokakkal előfordult. Nálunk is ez volt. 2 év próbálkozás után összejött, majd elment. Nyilván szomorúak voltunk. Aztán kiderült, hogy hormonprobléma, sikerült orvosolni és most várjuk a babát. 30f
2022. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal szóltam volna neki, ahogy érzem hogy baj van. Így utólag azt javaslom amilyen gyorsan csak lehet mond el neki. Ígyis fájni fog, hogy nem rögtön szóltál. Szerintem az ilyen híreknél nem érdekes "hogyan".. személyesen nyilván, ahogy érzed és jön..
2022. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok az kimaradt hogy 32/N
2022. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
95%
Az én véleményem az, hogy ezen nem érdemes görcsölnöd és hezitálnod. Neki ez ugyan olyan fontos lehet mint neked, ugyan úgy vágyik rá ő is mint te, így neki ugyan olyan veszteség mint neked. Éppen ezért őt sajnálni nincs értelme. A közös jövőtöket tervezitek azzal, hogy gyereket szeretnétek, ami egy csodálatos dolog, szerintem nem jó kihagyni a partneredet abból ami veled történik. Ez rólatok szól, kettőtökről, együtt csináljátok. Neked is sokkal könnyebb lesz ha beszélsz róla a partnerednek, az ő dolga ugyanis, hogy mindenben támogasson téged, és gyanítom szeretne is támogatni. Mindketten felelőséggel tartoztok egymás iránt. Nem volna szabad léteznie semminek a világon amiről nem tudsz vele beszélni. Szóval én azt mondom, hogy ne hezitálj tovább. Illetve, meddig tudnád titokban tartani🤔?
2022. jún. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ezt nem is értem. Amikor elkezdtem vetélni, azonnal szóltam a férjemnek, milyen kapcsolat ez, ahol ilyen dolgokról titkolózol?
2022. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%

Egy percig sem tudtam volna eltitkolni…



Ez pont olyan, amit közösen kell feldolgozni és megélni.


Részvt

2022. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,.én mondjuk a férjem hívtam egyből és mondtam neki ,H mi van

És te?

2022. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!