Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 40 felett van értelme kivizsgá...

40 felett van értelme kivizsgáltatni a habituális vetélést vagy azt egyszerűen a kor okozza és feleslegesek a vizsgálatok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 5. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt minden esetben érdemes kivizsgáltatni szerintem
2023. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Szia én 38voltam 2 vetéléssel.én már akkor se álltam neki kivizsgáltatni. Nekem a 40 volt a lélektani határ higyha addig nem jön össze valahogy elengedem a dolgot.
2023. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van már gyereked?
2023. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy van. A sikertelenség oka soha nem maga a kor, mindig van egy kiváltó ok, aminek többsége az évek során nő. Mondok egy példát. Túl magas TSH miatt nem tud megmaradni. 20 éves között még kevesebb a magas TSH-val rendelkezők száma, 40 évesen magasabb. De ha kiderül, ugyanúgy gyógyszerrel kezelik, mintha 20 éves lennél, és ugyanúgy leviszi, mintha 20 éves lennél. Ergo, megszűnt a kiváltó ok. Ha nem derül ki, nem esel teherbe/nem marad meg a terhességed, de nem a korod, hanem a rossz TSH értéked miatt.
2023. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Nekem azt mondta az orvosom, hogy nem kell kivizsgálni, mert a kor az oka. Azt mondta, hogy ebben a korban már nagyon rossz a petesejtek minősége. Azt persze nem tudom, hogy igaza van-e, de elfogadtam. Állítólag ilyenkor már csak a donoros lombik lehet sikeres.
2023. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

#5! Akkor cseréld le az orvosodat. A "rossz petesejten" kívül 100 más oka lehet annak, hogy nem marad meg a terhesség. A sikeres lombiknak 40 fölött nagyon kicsi az esélye, miközben problémamentes 40 fölöttiek lazán teherbe esnek spontán. A "donoros" lombikot nem tudom értelmezni. Magyarországon a petesejt donációnak nagyon szigorú a szabályozása, alig van pár eset.

#4

2023. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os, nem magamtól találtam ki, amit írtam. Most megyek keresztül a 3. vetélésen, a napokban mondta az orvos. Valószínűleg úgy gondolta, hogy külföldre menjek petesejt donoros lombikra. Mivel van már gyermekem, így ez nálam nem opció.
2023. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7! Én sem azt mondtam, hogy magadtól, találtad ki! Az orvosod nem akar vele foglalkozni. Fiatalon azért nem foglalkoznak vele, mert fiatal, mi köze a saját testéhez, kit érdekel, hogy lehet-e gyereke, idősebben meg mit akar már, úgyse lesz ilyen örege🙄

#6

2023. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

8: Vagy csak nem akarja áltatni, és megmondja neki, hogy a legjobb lehetősége, ha tlnyleg gyereket akar, hogy elmegy Brno-ba donor petesejtes lombikra?


Önmagában a kor igen is lehet oki tényező, nem kell hozzá másnak is lennie.

Persze, ki lehet vizsgálni, meg kell is, ha minden áron gyereket akar, csak közel se biztos, hogy találnak bármit a háttérben.

2023. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

#9! Nem. Ez akkor lenne igaz, ha 40 fölött senki nem esne teherbe, mert kimerültek a petefészkei. Azonban ez egyáltalán nincs így. De az is megtörténhet 30 évesnél is. Korai klimaxról nem hallottál még?

Az meg fiatalon is számtalan esetben megtörténik, hogy kivizsgálás után nem találnak a háttérben semmit, csak nem esik teherbe. Az se a "fiatalságtól" van, csak nem találták meg az okot.

#8

2023. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!