Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Sorozatos vetélésnek milyen...

Sorozatos vetélésnek milyen okai lehetnek? Úgy, hogy közben volt egy egészséges terhesség is?

Figyelt kérdés

2019. okt. 3. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Hm, orvost megkérdezni?
2019. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Rengeteg oka lehet. Ehhez ismerni kéne az előéletedet egészség, lelki dolgok és életmód terén.
2019. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

IGen sok minden lehet, söt az sem biztos, hogy egy oka volt mindegyiknek.

Egyrészt elég sok (30-50%) vetélés van azért, mert a magzat nem egészséges, minden különösebb ok nélkül, egyszerüen csak rosszul sikerült valami a fejlödésben.

Régebben ezeket a terhességeket észre sem vették, mert a vetélést egyszerüen elkésett vagy egyszer kimaradt menzesznek vették, ma meg, mivel mindenki korán tesztel, ezért tudnak róla.

Másrészt lehet egy-egy esetben valami külsö ok is, szóval erre nem lehet semmit mondani.

Esetleg az orvost kell megkeresni és ha szerinte van ok rá, akkor kivizsgáltatni a témát.

2019. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az orvos letudja annyival, hogy biztos a pajzsmirigyem az oka, holott már be van állítva. Korai vetélések mind, max.6 hetesen elhal a baba, de volt kémiai is.

Mit érdemes megnézetni?

2019. okt. 3. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is keress másik orvost, és töle kérj felvilágosítást, illetve ha szükséges, kivizsgálást.

Másrészt meg a pajzsmirigyet nem ártana kivizsgáltatni, hátha tényleg az a gond, habár ennek ellentmond a közben kihordott terhesség.

2019. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 korai vetélésem volt.Nálam kiderült, hogy immunulógiai probléma van.Kaptam rá szteroidot, aztán a masodik hónapban sikerült a teherbeesés, másfél év sikertelenség után.De millió gond lehet csak egy pár pl.: PCOS, IR, szervi gond, véralvadási problémák, immunológiai eredetű gondok.Én is sajáagamnak játam utána, nőgyógyász csak azt mondta, hogy fiatalok vagyunk, majd sikerúl az..aha...há persze...
2019. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi az elírásokért!
2019. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, neked milyen problémád bvolt?
2019. okt. 5. 21:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok.Az immunulógiai vérvétel eredménye azt mutatta, hogy van egy antitest a véremben, ami megakadályozza a beágyazódást, a baba ellen dolgozik.Az orvos úgy magyarázta, hogy túl erős az immunrendszerem és a babát "ellenségnek" tekinti.Medrol szteroidot szedtem a probálkozástól a terhesség 11. hetéig, hogy a legyengült immunrendszerem engedje beágyazódni és megmaradni a babát.Mindezt úgy hogy van egy 3.5 évesem, akivel a második próbákozós hónapban terhes lettem.
2019. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!