Vetélés feldolgozása?

Figyelt kérdés
Második terhességem 6. héten spontán megszakadt. Igazából épp hogy biztosak lettünk benne és igazolta az orvos, szinte véget is ért. Úgy gondoltam hogy túltettem magam rajta, de azóta valami nem tud bennem helyre billenni. Betegesen rágörcsöltem a baba témára, állandóan tergességi tüneteket fedezek fel magamon és hetente tesztelgetek, persze minden negatív teszt után bőgök.. Igen, tudom hogy ez nem túlságosan van rendben így.. Ha valaki esetleg átélt hasonlót, szívesen fogadnám a tanácsát hogy lehet ezen túllendülni.
2023. márc. 6. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd az erre nincs külön recept.

Minden ember máshogy dolgozza fel az őt ért hatásokat.

Vannak erre szakemberek. Egy pszichológus biztosan többet tud segíteni neked a feldolgozásban, mint itt bárki is.

Keress egy neked szimpatikusat, akár kérj ajánlát hozzá.

Sok sikert

2023. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Vannak "gyászfeldolgozó" foglalkozások, azt hiszem így hívják őket. Nekem akkor ajánlották ezt, amikor a gyerekem meghalt. Végül nem mentem el, magamtól tettem rendbe a lelkem. Ha úgy érzed, hogy neked kell, akkor keress rá a neten.
2023. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Én is ezen mentem keresztül az utóbbi időben, de úgy érzem, ez még nagyon korai volt, így könnyebb volt "elfogadni", mint később. Nálam annyira korai volt, hogy még uh sem mutatta a terhességet, csak a teszt és a hcg vizsgálat... Így menstruáció formájában megjött... De sokkal később indult el a vérzés, hetekkel később. Ebben különbözött a kémiai terhességtől... Inkább ez a része, ami megviselt, de szerintem én már túltettem magam rajta. És igen, engem vigasztalt az a tudat, hogy egészséges terhesség nem megy el könnyen, szóval itt alapból valami genetikai probléma lehetett.
2023. márc. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem az orvosom vigasztalt azzal, hogy legalább spontán teherbe tudok esni, csak sajna én voltam a 4-ből az 1. Én ebbe kapaszkodtam :)
2023. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 10.hèten tudtuk meg, hogy elhalt az embrió 8 hetesen. Még ott volt, de már nem volt szívhang és ugyanakkora volt mint az utolsó ultrahangon. Vérezni kezdtem, úgyhogy nem ért teljesen váratlanul, de végig reménykedtem egy kicsit , hogy hematóma vagy akármi más. Elég nagy pofon volt ez nekünk. Ráadásul még aznap borzalmas görcsök után ki is jött minden. Nem mondom, hogy nem fáj, hogy ez történt, meg nem vagyok csalódott, de úgy érzem, hogy nagyjából túltettük magunkat rajta. 9 hónap után jött össze. 5 hete vetèltem el de még nem jött meg azóta. Ha megint hónapokat kell várnunk , akkor nem hiszem, hogy továbbra is jól fogjuk viselni. 34 leszek idén, nem érzem úgy, hogy nagyon ráérünk. Főleg, hogy mindig is két gyereket szerettünk volna. Ennek ellenére még nem vagyok rágörcsölve. Sajnos erre nincs recept, hogy ki érzi/kezeli. Neked már van gyereked ezek szerint? Nem akarom lekicsinyelni a fájdalmad, de szerintem azért az segít, ha már van egy egészséges gyereked.
2023. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok közösség van, ahol hasonló helyzetű anyukák estek át ezen. Sokat segít ha időt adsz magadnak és ajánlok neked egy ilyen szervezet felkeresését. Egy Monostori Dóra nevű hölgy például sokat tudna segíteni ilyen szervezet ajánlásával. A Szegedi Orvostudományi Egyetem Pszichológia Karának egyik munkatársa. Eljöttek hozzánk (hallgatókhoz) anyukák, akik átestek ezen és elmesélték hogy vészelték át a gyászt és hogy egy közösség mennyire segített nekik. Tulajdonképpen akik ott dolgoznak azok nagy része is átesett ezen, ezért tudnak segíteni. (Ez nem csak Szeged orientált szervezet)

Ha szeretnél még elérhetőséget kérni, írj nyugodtan privátba.

Orvostanhallgatóként tudok pár elérhetőséget, de magát a szervezetet a hozzá értő tud javasolni.

2023. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnálom. Remélem sikerült valamennyire túltenned magad már rajta...
2023. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!