Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab (műtét) követően...

Missed ab (műtét) követően mit tegyek és hogy bizakodjak újra?

Figyelt kérdés

Januárban volt 10 hetesen missed ab műtétem. Most újra próbálkozhatunk, szeretnénk is. Az orvos a kontrollon azt mondta, a koromból (27) és az ultrahangon látottak alapján nem tartja indokoltnak a további kivizsgálásokat, mert biztos hamar összejön megint, és sikeresen ki fogom tudni hordani.

Természetesen a műtét óta sokat olvastam a témában, és rengeteg olyan történettel találkoztam, ahol többek közt alacsony progeszteronszint, génmutációk (főként az MTHFR-génmutációval találkoztam) és fokozott trombózishajlam okozta a vetélést.

Aki közületek egyszer elvetélt, hogy állt neki másodjára, és milyen óvintézkedéseket tettetek? Kivizsgáltattátok magatokat? Ha nem, miért nem? Ha igen, milyen vizsgálatokon vettetek részt?



2023. ápr. 3. 14:41
 1/10 anonim válasza:
84%
Ha az orvos is azt mondta, hogy hajrá, akkor hajrá.
2023. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bogica0616 ***** válasza:
100%
A vetélés, sajnos sok minden kiválthatja. Közhely, de sajnos minden 4. észlelt terhesség vetéléssel végződik. Nálam gén hiba lehetett, amit erős gyógyszer okozhatott a fogantatás pillanatában. Fiatal vagy bízz az orvosodban. Egyébként a 10 hetet, hogy számolom? A magzatot volt már 10 hetes? Vagy a menzeszed marat el 10 hete?
2023. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az embrió 8 hetesen állt meg a fejlődésben, és két héttel később műtöttek (amikor már biztos volt az elhalás).
2023. ápr. 3. 15:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En igazabol csak egy pajzsmirigyes verkepet nezettem veteles utan, de azt is onszorgalombol, nem orvosi tanacsra.


Tokeletes lett az eredmenyem es persze nyilvan ez nem jelent semmit, mert nagyobb problema is lehetett volna a hatterben, de ezutan kicsit lenyugodtam es igy ujult erovel kezdtunk megint probalkozni.


A masodik honapban terhes lettem es meg is szuletett a kisfiam. Az elso trimeszteres veteles tenyleg gyakori sajnos, sokszor minden ok nelkul. De en is rettegtem, hogy valami bajom van, persze. Ha a masodik terhesseg is veteles lett volna, akkor tuti tovabb megyek a kivizsgalasokkal en is.


De asszem az orvosok is 2-3 veteles utan tartjak indokoltnak a kivizsgalasokat.

2023. ápr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bogica0616 ***** válasza:
90%
Ha jól értem, hasonló volt mint nálam, csendes vetélés. Szerintem most nem lesz nálad sem semmi baj. Ha nagyon agódsz érdemes egy másik orvost felkeresni. Pajzs mirigyet és hormonokat megnézni. Cukor terhelést. Sperma vizsgálatot.
2023. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, kedvesek vagytok.
2023. ápr. 3. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Ennyire ne stresszelj rá. Nekem is volt 2 egészséges terhesség között, pedig tudomásom szerint semmi problémám és előtte meg utána sem volt.


Majd a 3. ilyen vetéléskor megértem, hogy elgondolkozol, amúgy nincs rá ők, ez szimplán megesik sajnos

2023. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első vetélés után jött a második a harmadik terhességnél már teljes nyugalommal mentem az orvoshoz hogy vetélés ezis. Hát már itt szuszog mellettem. Nem csináltattam kivizsgálást.
2023. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy vetélés után még nem kell ezzel foglalkozni. Mi most kezdtünk újra próbálkozni. Ugyanígy 8hetesn állt le a fejlődésben, két hét múlva ultrahangon derült ki, estére pedig megindult magától. Mi nem megyünk semmi vizsgálatra emiatt. Bár hozzáteszem, hogy a férjem Mád volt sperma vizsgálaton, ahol a minőségüket is nézték és teljesen jó lett az eredmény, úgyhgoy nyugodt vagyok, hogy valószínűleg nem amiatt volt. Illetve nekem a pajzsmirigy és az IR kezelve van, az tökéletes volt.
2023. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is, hogy megosztottátok a tapasztalatotokat!
2023. ápr. 3. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!