Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ritka az olyan anyuka, akinek...

Ritka az olyan anyuka, akinek még nem volt vetélése?

Figyelt kérdés

Majdnem minden női ismerősömnek volt már legalább 1 vetélése vagy nehezen jön össze a baba.

Teljesen rosszul érzem magam, hogy elsőre összejöttek a gyerekeim és vetélésem sem volt…

Ilyenkor nem tudok nekik mit mondani..?

Borzasztó lehet, minden tiszteletem, hogy ezt fel tudják dolgozni és a következő terhességüket végig tudják vinni. Én vetélés nélkül is nehezen bírtam lelkileg…



dec. 19. 21:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sem volt. Volt sok más nehézség. Biztos neked is van valami.
dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Ne érezd magad rosszul. Sajnos, gyakori a vetélés. Bizonyos kor fölött még gyakoribb. Én most pont ebben a helyzetben vagyok. Volt már egy vetélésem idén és most megint terhes vagyok. Konkrétan rettegés minden nap. De nem azon múlik, hogy megmarad-e, hogy másoknak sikerült-e elsőre.
dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Én akikkel beszéltem erről (nem 1-2 ember), mindnek volt.

És nem az első terhesség, hanem jellemzően a 2. Legalábbis ismerősi körömben.

dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 1 terhességből van egy gyerekem. Se vetélés,se missed ab, se abortusz.

De szerintem is ritka.

dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ritka. Egy nagycsaládos csoportban (tehát mindenkinek legalább 3 gyereke volt) 20-ból talán kettőnek nem volt vetélése.


De ha nem volt, hát örülj, nem kell ezért rosszul éreznek magadat. Ugyan mit segítesz azzal bárkinek, ha ilyet érzel?

dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikai adatok szerint minden 3-4.terhesseg vetelessel végződik, főleg a terhesség korai szakaszában. Így igen, majdnem mindenki átél egy vetélést. Persze ez akkor csekély vigasz egy nőnek, aki babára vágyik. Ne érezd rosszul magad miatta, nem te tehetsz róla, hogy neked nem volt, másoknak meg igen.

Egyébként nekem üres petezsakom volt az első terhességnél, lelkileg akkor hosszú hónapokra megviselt, de csak amíg nem estem újra teherbe, és lettem túl az első trimeszteren. Így, hogy már van gyerekem, már teljesen semleges érzések vannak bennem a vetelesemmel kapcsolatban. Inkább azt sajnálom pl, hogy az a nagyon kedves és szimpatikus nő, aki sorstarsam és szobatarsam volt arra a pár órára, míg bent voltunk küret miatt, és annyi pozitivitast és optimizmust árasztott, annak ellenére, hogy neki már többszöri vetélése volt akkor.... Na szóval neki azóta sincs babája, pedig 3 év eltelt, nekem meg közben mindjárt a 2.gyermekem születik.

dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
3 gyereket szültem minden gond nélkül 30 éves korom előtt. 39 évesen úgy gondoltuk, szeretnénk még egy babát. Na, akkor két korai vetélésem volt, amit műtéttel fejeztek be. Addig eszembe sem jutott, hogy velem is megtörténhet. Idén december 3án született meg a szivárvány babánk. Gondolhatjátok, mennyire aggódtunk végig... nem kell emiatt rosszul érezned magad, nyilván mondhatod, hogy sajnálod, ami velük történt. Amúgy amíg nem éltem át nem is tudtam átérezni és nem is gondoltam, hogy ennyire gyakori.
dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Általában ahol több gyermeket vállalnak sztem gyakoribb, hogy sajnos közbeesik 1 vagy több vetélés is, amúgy én akikről tudok, hogy volt vetélés nagyrészüknek azóta sikerült már a baba. Akinek nem azoknak meg van valami betegsége sajnos
dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
A terhessegek 25 % -a vetelessel vegzodik. Igy igen, minden negyedik nonek volt vetelese.
dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne érezd magad rosszul! Elég sok ismerősömnek volt és sokan valószínűleg csak nem mondják, ezért nem tudok róla. De ha neked nem volt, örülj neki

Anyukámnak mondta az orvos vetélés után, hogy mindenkinek benne van a pakliban, csak van, akinél az első, másnál a 10. lenne az, de nem jut el odáig.

dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!