Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha korai vetélésed volt,...

Ha korai vetélésed volt, mikor történt?

Figyelt kérdés

Légyszi, ha missed ab.lett, azt írd, amikor leállt a fejlődés, ne azt, amikor kiderült, vagy műtöttek!

Köszönöm, ha válaszolsz.



jan. 9. 10:39
A kérdező szavazást indított:
Betöltött 5.hét előtt
5-6 hetesen
7-8 hetesen
9-10 hetesen
11-12 hetesen
Leállt a fejlődés, de nem tudom, mikor.
Nem érint, de szavazni akarok.
32 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem több volt.

5,10 és 13hetesen

jan. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia én 5hetesen kezdtem picit vérezni voltam dokinál, csak annyit mondott hogy túl korai a terhesség hogy tudjon segíteni.

Vissza hívott 1 hét múlva akkor is ugyan az volt, rá írta a papiromra hogy missed ab. Megint vissza hívott 1 hét múlva mert 2 dokinak kell igazolnia hogy hogy nem fejlödö terhesség hogy megmütsenek. De persze ismét 1 hetet kellett várnom míg kaptam idő pontot mütétre... Szoval 3 hétig tartott nekem ami egy vicc..

jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2!

kb mindenkinek eddig tart. Meg akarnak bizonyosodni róla, valóban oka van-e, valóban nem fejlődik. Ezért hívnak vissza kontrollra, akkor írhatják csak ki a műtétet. A műtétre meg várni kell, nem tudják azonnal beütemezni.

jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1! Jaj! Az szörnyű lehetett.😥Kiderült az oka? 3után már foglalkoznak vele.
jan. 9. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Átlagos vetélési kockázat

3-4. terhességi hét


A beágyazódás időszaka kb. egy héttel az ovulációt követően kezdődik. Az utolsó menstruációtól számolt 4. héten már a terhességi teszt pozitív is lehet. A terhességek 50-75 %-a szakad meg, mielőtt egy nő a terhességi tesztet elvégezhetné, és csak ritkán sejtik a tünetekből, hogy terhesek lehettek.


5. terhességi hét


Egy 2013-as tanulmány szerint a vetélés esélye ebben a terhességi korban igen változó lehet, átlagosan 21,3 %.


6-7. terhességi hét


A fent említett tanulmány szerint a 6. terhességi hét után mindössze 5 %-ban következik be vetélés. Általában 6 hetes terhesen már látható a szívműködés is az embriónál.


8-13. terhességi hét


Az első trimeszter második felében a vetélések száma tovább csökken, 2-4 %-ban következik be.


14-20. terhességi hét


A 13. hét után a 20. terhességi hétig a terhesség elvesztésének az esélye kevesebb, mint 1 %.


Minél fiatalabb a terhesség, annál nagyobb a vetélés esélye, tehát ez folyamatosan csökken. Nyilván ezen az oldalon fogsz találkozni nem egy olyannal, akinek 13. hét után volt vetélése, de erre statisztikailag az esély 1%, tehát 100ból 1. Mivel ez egy országos oldal többnek tűnhet a problémás terhesség, mint az egészséges, aminek az is az oka, hogy akinél rendben van minden ritkán téved fel ilyen oldalakra. Kivéve engem aki itteni sztorikkal paráztatja magát :D Ezt csak azért írtam le, hogy te ne ess ebbe a hibába

jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok!

Nem derült ki az oka. Nem is foglalkoztak vele, mert nem egymás után voltak úgymond.

vetélés, gyerek, vetélés, gyerek, vetélés. Ez volt a "sorrendem"

a 3.vetélésem amúgy is véletlen terhesség volt, 3.gyereket nem akarunk, így nem is jártam utána.

jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5! Köszi, aranyos vagy, ismerem, hogy ez a hivatalos statisztika. Pont azért született a kérdés, mert már beleestem ebbe a hibába 🤣

Volt egy vetélésem 5hetesen. Most 8hetes vagyok és betegesen parázom. Pár napja voltam utoljára uh.-n, tehát 7hetesen, akkor már volt szívhang. (Azért utoljára, amikor elsőre kellett volna, mert előtte sajnos már megjártam párszor az ügyeletet.)Mindenki azzal vígasztal, hogy szívhang után jelentősen csökken az esély és látom ezt a statisztikát is, de túl sokat lógok ezen az oldalon ☹️ Olyan rengetegen írják, hogy elhalt a terhességük a szívhang után és a következő uh.-n derült csak ki, hogy már úgy érzem, mintha ilyenkor több lenne, mint szívhang előtt. Azt hittem, kicsit megnyugszom, ha lesz szívhang, de csak egyre rosszabb a helyzet.🙄

jan. 9. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt vedd számításba, hogy az a rengeteg ember lehet hogy kb 10-20 személy, csak minden ilyen kérdéshez hozzáír. Nem azt mondom hogy nincs ilyen, de annyira sztem nem gyakori. De az egyik barátnőm kolléganője járt így mikor ő is pont terhes volt és előszeretettel ijesztegetett mindenkit, hogy bárki bármikor járhat így, hogy kiderül az uh-n, hogy nincs szívhang, mert az orvos neki azt mondta minden nap van ilyen és gyakori. De most őszintén, mit mondott volna, hogy ilyen még sose volt senkivel és csak te vagy ilyen peches?
jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!