Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha 5 hetes terhesen elkezdek...

Ha 5 hetes terhesen elkezdek vérezni, magyarul elindul a vetélés, mindenképpen azonnal kórházba kell menni? Vagy otthon is végigvihető a folyamat?

Figyelt kérdés
jan. 27. 21:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%
Menj kórházba az biztonságosabb!
jan. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Otthon is végigvihető. De nem 100%, hogy vetélés, még menthető lehet, emiatt esetleg mehetsz kórházba. Lehet hematóma is.
jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

5 hetes terhességnél még petezsák sincs, gyakorlatilag egy menzesz az egész. Nem kell miatta kórházba menni, pláne nem azonnal.

Nekem 2 kémiai terhességem is volt, sima menzesz jellegá vérzés volt az egész.

jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
jan. 27. 21:45
 5/12 anonim válasza:
0%
Szívesen tesó:DD
jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
#2 mondja jól. Vetéléssel nem kell. De ha tudni akarod, hogy vetélés-e, ügyeletre kell menni. Ha vetélés, akkor meg a vérzés elmúltával érdemes elmenni egy kontrollra, hogy szépen kiürült-e.
jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csütörtökön indult meg a vérzés, dokim adott progit (mondta, hogy ha csak progi hiány miatt vérezgetek akkor fog ez segíteni, de ha vetélés, akkor nincs mit tenni sajnos) és azt mondta, hogy ha nagyon erős görcseim vannak és/vagy nagyon erősen vérzek (elönt a vér), akkor menjek be az ügyeletre hétvégén, egyébként hétfőn menjek be hozzá reggel. Erős menstruációs görcseim voltam, kb. 1,5 nap alatt lezajlott. Hétfőn megvizsgált, én szerencsére teljesen kiürültem, de ha nem, akkor kell még egy plusz kaparás, szóval mindenképpen menj be utána vizsgálatra.
jan. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ügyeleten semmit nem fognak csinálni vele. Engem mindig elhajtottak, mégcsak HCG-t se néztek. Azt mondták menstruálok és kész. Volt aki nagykegyesen megvizsgált pofavágások közepette
jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8! Kórházfüggő, de pozitív teszttel vérzéssel kötelesek megvizsgálni, nem hajthatnak el!

Engem mindig megvizsgáltak pofavágás nélkül. Az elsőnél végül vetélés lett, de adtak gyógyszereket, mert még nem lehetett tudni, merre halad.

A másodikkal még terhes vagyok. Eddig 3x voltam vele ügyeleten, mindig megvizsgáltak. Az elsőnél valószínűleg csak egy megpattant ér okozta a vérzést, a másik kettőnél hematóma ürült. Ezt otthon nem tudtam volna megállapítani, hogy épp vetélés indul, vagy valamelyik másik.

#6

jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9# akkor nálatok jó a kórház ezekszerint. Sajnos sok helyen betudják késéses menstruációnak. Lehet kötelező megvizsgálniuk, de ha nem teszik akkor se tudsz mit csinálni. Annyit kaptam meg, hogy ők most nem csináltatnak vérvételt. Még a papíromra is ráírták, hogy bármilyen panasz esetén a körzetisnél jelentkezzek. Na én így jártam 2x is.
jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!