Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó, folyamatos szorongás...

Állandó, folyamatos szorongás mihez vezet? Van kiút egyedül, vagy mindenképp szakember szükségeltetik?

Figyelt kérdés

2019. szept. 2. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Krónikus stresszhez vezet, ami rombolja a szervezetet, meg úgy a mindennapi életet is.


Attól függ, hogy kell-e szakember mennyire súlyos a szorongás. A szorongás sohasem csak úgy magától van, létezik egy mélyen - akár tudat alatt - beágyazott oka, ami miatt megnyilvánul.


Ha azt valahogy sikerül egyedül feltárnod, akkor nagy lépést teszel a megszüntetése felé. Nekem ez a hipochondriával hosszú évek alatt sikerült.


Ha nem, akkor tényleg szakember segíthet benne, viszont akkor maximális együttműködésre van szükség, mert egyedül ő sem tud csodát tenni.

2019. szept. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én gyógyszereket kaptam, és segített. Soha nem bántam meg! Egyedül nem tudom mihez kezdtem volna, nem tudtam kijönni ebből, és csak folyamatosan rosszabb lett.
2019. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves első 😊 Nekem ez anno depresszióval kezdődőtt, azóta a szorongás is folyamatos. És az utóbbi évben sajnos jött hozzá a hipohondria és a pánikbetegség. Nem tudom ezektől egyedül meg tudok e szabadulni, de lehet hogy szakember lesz a vége.


Kedves második neked is köszönöm 😊 Ha lehet én egy ideig gyógyszer nélkül próbálkoznék. Kiskorom óta tömnek gyógyszerekkel így inkább mellőzném. De nagyon köszönöm a választ

2019. szept. 2. 09:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem ez anno depresszióval kezdődőtt, azóta a szorongás is folyamatos. És az utóbbi évben sajnos jött hozzá a hipohondria és a pánikbetegség."


Azt kell megérteni, hogy ezek mind TÜNETEK. Ugyanannak az oknak többféle arca.

Az okra kell rájönni, és akkor az összes megszűnik magától.


A hipochondria például teljesen illogikus dolog. Miközben az ember halálos betegségektől retteg, hetente többször vagy akár naponta autóba ül, és ezzel sokkal nagyobb kockázatnak teszi ki magát, mint amitől valójában fél... de ez eszébe sem jut.


Ezek irracionális félelmek, amelyek egy mély traumában gyökereznek. Ezt kell feltárni, meggyógyítani, és akkor a tünetek is elmúlnak maguktól.


Nekem például egy súlyos önértékelési zavarom volt (van...), és ez nyilvánult meg többféle módon. Mióta kezelem, sokkal jobban érzem magam minden tekintetben.

2019. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó

Egyedül küzdesz vele vagy szakemberrel?

2019. szept. 2. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyedül, de szakemberrel valószínűleg sokkal gyorsabb lett volna.
2019. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. szept. 2. 14:59
 8/9 anonim ***** válasza:
szorongás egyenlő kimerültség, egyenlő depresszió hajlam és utána elég változatos a mentális betegségek tárháza ami innen kiindulhat szerintem. szakembert jól válasz, ne hagyd hogy gyógyszerrel tömjenek. elsőre pszichológushoz menj el és ott beszéld ki magad. az is segít, ha ez sem akkor pszichiáter. még szorongás csökkentő dolgokat kipróbálhatnál, mint pl.: autogén tréning, meditáció, illóolajok, pszicoterápia.
2019. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó. Igen szerintem először pszichológushoz megyek mert ez már nem normális amit "művelek"
2019. szept. 3. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!