Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Van olyan, akinél vetélést...

Van olyan, akinél vetélést okozott az amniocentézis?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy 1% a kockázat, nekem sok ismerősömnek csinálták, volt akinek valamiért meg is kellett ismételni, de végül senkinél nem volt gond.

márc. 8. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Az 1% azt jelenti, 100 nőből 1 vetél el miatta. Kétlem, hogy 99 olyan ismerősöd lenne, akinél elvégezték ezt a vizsgálatot
márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Az 1%-ba beletartozik Svájc meg Kambodzsa is.

Gyakorlatban Magyarországon inkább 0,5%. Egyébként 5 évig dolgoztam klinikán, ahol csináltak amniocentesist is, egyetlen vetélést sem láttam utána.

márc. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Én egyet ismerek, aki csináltatott. Nem vetélt el, pedig nem nagyon kímélte magát utána se, mert eleve azért csináltatta, hátha kiderül, hogy beteg. Nem akarta a gyereket, csak a hülyéje későn vette észre, hogy terhes.

Nekem már a korom miatt ajánlott volt, de inkább kifizettem a rohadt drága NIPT tesztet, annyira félek tőle, pedig tényleg nagyon ritka, hogy vetélés lesz.

márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

"...mert eleve azért csináltatta, hátha kiderül, hogy beteg. "



Baromság, ezt a vizsgálatot nem a nő kérésére vegzik el, realis, genetikai uh-val alatamasztott esely kell hogy legyen a betegségre.

márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó: ez nem igaz. Ha kéri, megcsinálják anyai aggodalom címszóval is. Plusz ha ha későn vette észre, akkor az elmaradt 12 hetes uh miatt is kérheti.
márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

#4! Most tényleg ezért kell lepontozni? Vagy mit követtem el?

Ha érdekel, magas anyai életkor miatt végezték, illetve, mint írtam, nem tűnt fel neki, hogy terhes, tehát lemaradt az 1.genetikai ultrahangról. Ilyen esetben baromira nem kell semmi ahhoz, hogy elvégezzék. De mivel nincs kötelező vizsgálat, ő végeztette, dönthetett volna úgy is, hogy nem megy. Tehát igen, eleve azért végeztette, amit írtam.

#3

márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Méhlepény biopsziám volt 13.hétben, én emeltem utána 13 kg os gyerekem(nipt teszt kihozta hogy beteg), jobb lett volna ha a természet segít hogy ne az én döntésem legyen, de még egy kis görcs sem volt
márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Tesómnak volt, sajnos beteg volt a baba. Ő sem vételt el tőle, viszont olyan ritka genetikai rendellenesség jött ki , ami nem biztos, hogy egy prenàból kiderült volna, úgyhogy én is meg fogom csináltatni ha eljutunk odáig. Különben nem lennék nyugodt.
márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
4# ez nem igaz
márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nőt ismerek.... Egy teljesen egészséges kisfiút veszített így el, 1 nappal az amniocentezis után sajnos félidő terhesen elvetélt.
márc. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!