Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézisen átesett...

Amniocentézisen átesett kismamák, mire vigyáztatok?

Figyelt kérdés
Elsorolták, hogy kímélet, pihenés, házasélet tilalom, de meddig? Én most nagyon félek, utólag már sok rosszat hallottam, egy kicsit bánom is, hogy belementem a vizsgálatba, végig fogom rettegni ezeket a heteket a vetélés miatt is, meg az eredmény miatt is. A korom miatt kellett csinálni, amúgy minden eredményem jó volt. Ti hogy éltétek meg? Azt meg sem merem kérdezni, volt olyan akinek gond lett?

2013. jan. 9. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ugyanígy voltam, mint Te, én is nagyon féltem : a vizsgálattól, az azt követő hetektől, az eredménytől...DE fölösleges volt!

Utána tényleg pihentem, sőt 3 napig feküdtem, csak a fürdőbe mentem ki, majd a következő 2 hétben már kicsit járkáltam, de nem hajolgattam, nem emeltem semmit. Semmi problémám nem volt, azon kívül, hogy az első pár napban kicsit feszült a hasam.

A legrosszabb a várakozás volt az eredményre, az nagyon lassan telt, de amikor megkaptam a negatív eredményt az nagyon nagy boldogság volt!

2013. jan. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ja, és még annyit, hogy vetélés csak közvetlenül a vizsgálat utáni napokban lehet, később már emiatt nem kell aggódnod!

De nem lesz amúgy semmikor!

2013. jan. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem nem volt még, de ismerőseim már túl estek rajta. szerencsére problémamentes volt a beavatkozás, pihentek utána pár napot és nagyon kíméletesen éltek. én is úgy olvastam, hogy csak 1%-ban töreténik baj, de az is azért mert eleve baj volt... érted. ezek szerint a tarkóredő és a többi vérteszted jó lett mégis megcsináltattad. nekem csak most lesz az első orvosi megjelenésem, bár 2. baba de most töltöm a 36. életévemet és már most rettegek hogy a doki rábeszél a vizsgálatra. én a gondolatától is rosszul vagyok, hogy a hasamba szurjanak egy tűt, az ájulás keringet komolyan. ráadásul a párom megtiltotta, hogy megcsináljam. itt ahol élünk van egy tarkóredő vizsgálat és egy nagyon profi vérteszt ami ha negatív akkor nem erőltetik a magzatvízvételt. megkérdezhetem hogy mennyi idős vagy és hanyadik baba lesz?
2013. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia írtam a kommentbe lejjebb ahol válaszoltál ,én kérdeztem a hónap végi amniót, nyugodtam írj még ha van kérdésed és ne aggódj
2013. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem nem volt kombinált teszt, csak az AFP meg az ultrahangok, mivel 40 leszek, már a kezdetétől mondta az orvos, hogy nagyon javasolt menni, ilyenkor már nagyon magas a rendellenességek száma, Down-kórra esélyem 1:43-hoz. Van már két gyerekem, ők már nagyobbak, ez a harmadik kicsit későn jött össze.

Nekem hétfőn csinálták az amniot, nem fájt, de amióta hazajöttünk, többen letámadtak az ismerősök közül, hogy minek csináltattam meg, ők nem vállaltak volna ilyet stb.

Hát most emiatt is izgulok, az a baj, az első nap nem is feküdtem, a családot is el kell látni, de most már próbálok többet pihenni.

2013. jan. 10. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!