Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés/missed ab után kinek...

Vetélés/missed ab után kinek mikor fogant meg a szivárvány babája?

Figyelt kérdés

Problémamentes terhesség volt?

Mondhattok pro és kontra érveket is azzal kapcsolatban, hogy minél előbb bele vágtatok vagy pont, hogy sokáig nem.

Minden történt érdekel, lelki és fizikai oldal egyaránt.

Illetve, hogy van e kivizsgálás amit egy vetélés/missed ab után el végeznek, vagy ilyenkor csak legyintenek, hogy előfordul.


Kérek mindenkit legyen empatikus, még nagyon friss, köszönöm a válaszokat előre is!


ápr. 17. 08:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%

#9! Gratulálok! Majdnem egyformán vagyunk😁

#3

ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%
34 vagyok, tavaly februárban volt egy 8 hetes vetélésem. Valószínűleg genetikai probléma volt. Barnàztam majd vèreztem a 7.hèttől. Akkor a 9. hónapban sikerült. Amint lehetett elkezdtünk újra próbálkozni, de 8-9 hónapig tartott mire újra összejött. Holnap leszek 12 hetes. Eddig úgy tűnik minden rendben. A vetélést viszonylag könnyen feldolgoztunk, de nem gondoltuk, hogy megint ennyit kell várni. A babatervezès előtt nálam IR és pajzsmirigy alulműködés derült ki, ezeket kezeltük. Hat hónap sikertelenség utána a férjem sperma vizsgálatra ment én pedig àtjárhatóságira mentem. Az eredményeink alapján azt mondták sikerülni fog segítség nélkül. Végülis így is lett.
ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtatok!

Kicsit vigasztaló, hogy nem vagyok egyedül és hogy ilyen után is születhet még egészséges baba.

Igazából nálam nem tudom mi az ok, viszont volt egy nagyon csúnyán be gyulladt őrlő fogam, amit ki húztak, így az első trimeszterben, utána állt meg a baba fejlődése. Nem tudom, hogy véletlen egybeesés vagy ez volt a vetélés kiváltó oka.

ápr. 17. 17:39
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

2022 szeptemberében estem teherbe, 8 hetesen voltam ultrahangon ahol 6 hetesnek megfelelő üres petezsakot látták. Elkuldtek műtéti befejezésre ahol patológiara küldtek a szöveteket. Kiderukt hogy 16os triszomia volt a háttérben (sajnos a legtöbb korai veteles hátterében a kromoszoma problémák állnak, a legtobb esetben ez teljesen normális és nem megismelodo) novemberben volt a műtét. Azt mondtak 1 ciklust kell kivarni. Mi csak januárban kezdtünk probalkozni. 2 ciklusban telt mire ismét teherbe estem. 2023 márciusában fogant a fiam. A terhessegem problémás volt. Borzasztó vészes hanyassal többször kórházba kerültem, aztán 8 hetesen hematomam volt ami elontott vérrel. Aztan 12hetre megszunt a pecseteles majd 18 hetesen a hanyas. Fizikailag teljesen rendben ment minden nem volt probléma. 40het és 4 napra megszuletett a fiam. Teljesen egészséges.


*külföldön elek ezért a vizsgálatok nem biztos hogy ugyan olyanok*

Én igényeltem genetikai szurest mivel férjemnek van egy vérszegénysége így kíváncsi voltam hogy esetleg nem e hordozó vagyok én is. A genvizsgalat kideritette hogy trisomy 16 volt a probléma és lány lett volna a baba. Nagyon nehéz volt lelkileg, sokat sírtam. Mindent a nagykönyv alapján csináltam. Se kávé se alkohol, mindenre figyeltem.


A második babánál már kicsit engedtem a dolgokból. Én minél hamarabb probalkozni akartam, a férjem várni akart.


Ha neked ez már 2 vagy több vetelesed volt, érdemes lenne kivizsgaltatni magad.

ápr. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Decemberben műtöttek 10 hetesen, januárban megjött, utána egyből elkezdtünk próbálkozni.Most áprilisban sikerült a 3.próbálkozós hónapban.
ápr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
14-es, köszönöm a hosszú választ! Első vetélésem volt és remélem egyben az utolsó. Első terhességemből egészséges babám született.
ápr. 18. 20:16
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok.

Én ezt a babát is elvesztettem most.

Nem tudom mennyit bírok még, kezdem feladni

máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Sajnálom 15/17-es. Részvètem. Nekem akkor jött össze a baba, mikor amr teljesen feladtam, lemondtam magamban róla.
máj. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
17# nagyon sajnálom ☹️
máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#17! Nagyon sajnálom 😢 Tarts ki, neked is sikerülni fog! Nekem is csodaszámba ment, hogy összejött a kisfiam és remélem, már minden rendben lesz.

#3

máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!