Mikor fogom feldolgozni?

Figyelt kérdés
Vetélés után mikor tudja az ember elfogadni a pici elvesztését? Mennyi idő kell, hogy elmúljon ez a mérhetetlen fájdalom? Akárhányszor meglátok egy kisbabát, vagy egy terhes anyukát, azon gondolkodom, miért nem élhet az enyém?

2013. máj. 27. 21:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem legalább fél év volt, hogy ne érezzem azt a dühöt, ami az igazságtalanság miatt bennem volt. Folyamatosan azt gondoltam, hány nőnek születik egészséges babája, aki tökéletesen felelőtlen. Azok pedig akik igazán meg tudnák becsülni, így járnak. Mert mindig azok. Bosszantott, hogy mindenki sürgetett, felejtsem el, lépjek tovább. Hogy tudtam volna elfelejteni az én kis magzatomat?! Fél évig én gondolni se bírtam újabb terhességre, pedig a dokim csak 3 hónapot mondott. Aztán szép lassan halványodni kezdett ez az érzés. Bevallom őszintén, nekem nagyon jót tett egy hatamas berúgás, amikoris hangosan kiabálva kisírtam magamból a történteket és a beavatkozás fájdalmát.
2013. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
13. héten történt. Szintén első baba.
2013. máj. 30. 14:47
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 2 hónapja, 11 héten volt missed ab. műtétem, első baba, majd egy év próbálkozás után, és keresem még a válaszokat az általad is feltett kérdésekre.


Néha jobb, néha rosszabb, és kivagyok a sok közhelytől. Bosszant, hogy az a pár ember, aki tudja, mindenáron azt akarja hogy lépjek tovább, hogy felejtsem el... Nem értem miért kéne ezt tennem...

Mondjuk nem segít az sem, hogy közben 2 közeli batárnőnek, ill. kolléganőmnek született babája, 2 másik pedig nagy pocakkal parádézik körülöttem :(

Meg úgy általában mintha mindenki babát várna, vagy babakocsit tologatna amerre csak nézek.


Az idő majd biztos segít, nyugodtan légy dühös, sírj, és add ki magadból a fájdalmat.

Nekem a párom nagyon sokat segít, igaz vele tudok legkevésbé beszélni róla, mert látom rajta is a fájdalmat amit érzek, plusz még miattam is aggódik...


Ez a berúgás jó ötletnek tűnik :)

2013. jún. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem a te hibád. Gondolj arra, hogy most mennyivel jobb neki, mintha betegen született volna, lehet nyomorékként kellett volna leélnie az életét! De neked lehet még annyi gyereked, amennyit csak akarsz! Ne szomorkodj! :)
2013. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "szerencsém" volt, hogy "csak" 8 hetesen ment el. Három hete történt, de SOHA sem fogom Őt elfelejteni. SOHA! Sokszor eszembe jut, ráadásul nagyon sok kismama van a környezetemben és nagyon gyakran eltörik a mécses. Megtartottam a szép pozitív teszteket, néha előveszem és azokat szorongatva sírom ki a bánatomat. Szerintem ezt igazán sohasem lehet feldolgozni. Az ember mindig keresi az okokat. A Te eseted még nehezebb, hiszen idősebb volt az enyémnél, de feltételezem, hogy hasonló az érzés. Mindketten és mindannyian, akik átéltük, elveszítettük a gyermekünket, akit már most imádtunk. Az anyai szívnek ez feldolgozhatatlan, max. halványodik az emlék... Kitartás és kívánom, hogy mielőbb összejöjjön az egészséges tesócska! Mi is a tesón dolgozunk a következő menstruáció után, remélem, hogy sikerül és ő enyhíteni fog ezen a mérhetetlen űrön.
2013. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsot, válj meg a tesztektől, hidd el nem segítenek, és gátolják a tovább lépést...

Én a műtét után 3 hónappal dobtam ki, mikor zöld utat kaptuk a további próbákhoz, hazamentünk, és elástam minden papírt, zárót, leletet, uh-t, és kidobtam a teszteket, eltüntettem mindent ami Rá emlékeztetett....

Azt elsőre sikerült megint teherbe esni:) Nem mondom, hogy nem jut eszembe sokszor, hogy mi lenne ha, de most már a figyelmem az újabb jövevényke felé fordul :)


Sok sikert Neked is a továbblépéshez!

2013. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!