Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akik missed ab miatt abortuszr...

Akik missed ab miatt abortuszra készültek hogy bírtátok ki az időt a műtétig? Nekem 2 hét múlva kell mennem, annyi a türelmi idő, de úgy érzem megőrülök, csak bőgni tudok.

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Addig akár még spontán is elvetélhetsz, 2 hét sok idő, fel a fejjel, nagyon nehéz de muszáj valahogy túlélned, akár vegetálással is.
2013. júl. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad elkeseredni amiatt, hogy most nem jött össze. Kicsit "kellemetlen", hogy ilyen sokáig kell várnod a műtétre. Nekem kb. 8 hetes volt a baba, amikor elhalt, de csak 3 héttel később derült ki, mert akkor kellett dokihoz mennem. A műtétet megcsinálták 2 nap múlva. A legrosszabb idő az valóban az, ami eltelik aközött, hogy kiderül és a műtét megtörténik. Mondjuk én akkor bőgtem, amikor kiderült, meg utána otthon este, utána már nem. Anyunak is volt ilyen (meg spontán vetélés is) és még mielőtt terhes lettem volna, azért sokszor beszéltünk is ezekről. Sajnos az ilyesmi gyakran megtörténik, de - főleg az elején - ez egy természetes szelekció. Tudom ez most Téged nem nagyon vigasztal, de próbáld picit racionális szemszögből nézni a helyzetet. Amit nekem több doki is mondott (az is akinél kiderült, meg utána egy új is), hogy ezzel a műtéttel kitisztul a méhed is majd, ezáltal jobbak az esélyeid a következő alkalommal (persze, ha nincs más eü. problémád). A lényeg, hogy nem szabad egy missed ab miatt elkenődni, lépj túl rajta. Nekem is és több ismerősömnek is missed ab/vetélés után született egy/több gyönyörű baba. :D
2013. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, várnom kellett két hétig, szerencsére nekem pont volt benne pár napos "nyaralás", az nagyon jó volt.

Amikor megtudtam h mi van, akkos jól kisírtam magamat, aztán már csak arra koncentráltam h minál hamarabb újra terhes lehessek. Sajnos sokunknak van ez, főleg az első babánál. Most van egy gyönyörű, egészséges 20 hónapos rosszcsontom, a terhesség teljesen problémamentes volt, a természet kárpótolt :) Kitartás, és csak előre nézzél

2013. júl. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyanígy voltam én is...sajnos nem tudok neked mást írni. Végig sírtam a két hetet és végig dolgoztam, szörnyű volt, reggel elindultam melóba - senki sem tudta mi van - hazaértem és sírtam:-( De!Hidd el a műtét után megkönnyebbülsz, ez biztos!A műtéttől ne félj, kibírható, remélem jó orvosod van, az nagyon fontos, hogy bízz benne!A műtét után minden nappal könnyebb lesz!Nekem már 3 hete volt és nem gondoltam, hogy én is "túl leszek rajta" - de megjött a szövettan, megnéztek UH-on, csináltunk vérképet, TSH-t és az orvosom szerint teljesen egészséges vagyok, ez erőt ad a következő babához!Mást nem is lehet tenni!Írj, ha segíthetek!
2013. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, addig magától megindul a vetélés, engem rábeszélt a doki a műtétre, csak 3 napot kellett várni, szerinte jobb lelkileg is. Hát nem. Utólag okosabb az ember, ha tudom, hogy ilyen, inkább megvártam volna, míg magától elintézi a természet. (Még így is benne van, hogy kórház a vége persze.)

Pont annyi volt szörnyű, mint elképzeltem, és nem voltak illúzióim. Magát a műtétet ki lehet bírni, mindent ki lehet bírni, de borzalmasan éreztem magam. Szerencsére volt egy nagyon kedves ápolónő, és kaptam nyugtatót is. 5-en voltunk egy szobában, a többiek sokkal jobban viselték, én állandóan bőgtem.

Jó túllenni rajta, de nem értem (persze biztosan én vagyok a tudatlan), hogy miért mondják az orvosok, hogy ezután könnyebb teherbe esni. Pontosan ugyanaz az eljárás, mint a normál abortusznál, ott meg azzal fenyegetik a nőket, hogy soha többé nem lehet gyerekük, és hogy számos komplikáció felléphet. Majd megkérdezem erről kontrollon a dokit.

De ha valaki tudja a válászt, hálás lennék, ha megírná, akár priviben is. Lehet, hogy ki is írok majd egy kérdést erre.

2013. júl. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5-os! Nagyon jol irod!! Ez az amit en sem ertek es megorulok, hogy lepten nyomon azt olvasom, hogy milyen jo ez a mutet, sokkal jobb lesz az esely utana, stb....

Egy hete volt a (masodik) mutetem, en vartam egy par hetet, de nem indult el magatol a veteles. Mutet elott ala kellett irnom, hogy vallalom ezeket a kockazatokat:

-bekovetkezhet a meh falanak az atfurasa <5%, verzest okozo serulese

- a beavatkozast koveto nehany nappal tovabbi komplikaciok lephetnek fel: alhasi fajdalom, lazas allapot, verzes, mehnyalkahartya, petevezetek, pete mellekreszeinek gyulladasa

-terhesseg visszamaradasa

-kesei szovodmeny: meddoseg, ismetlodo veteles, koraszules, lepenytapadasi rendellenessegek, menstruacio elmaradasa

2013. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha magától megindul a vetélés - ahogy írjátok- akkor mi a "biztosíték", hogy minden rendesen kiürül, nem maradnak bent szövetdarabok, alvadt vér darabok...?Én úgy gondolom, ha jó orvosod van, aki sok ilyen műtétet végzett márés te megbízol benne, nagy valószínűséggel nem lesz utána semmi bajod...én nem vártam, mert azt mondta az orvosom, ha várok, bent maradt stb. sokkal rosszabb...én rá hallgattam!
2013. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell 2 hetet várni? Sajnos nekem is volt egy ilyen műtétem. 9 hetes voltam, amikor kiderült, hogy nincs szívhang, a méretei alapján előtte egy héttel állhatott meg a növekedésben, másnap meg is műtöttek. Én nem bírtam volna ki egy nappal sem többet. Nagyon rossz volt ezt végig csinálni, de a várakozás sokkal rosszabb lett volna. Első baba lett volna.

Nagyon sajnálom, hogy ennyit kell várnod, ez szörnyű!!!

2013. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!