Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtudnád bocsájtani a szüleid...

Megtudnád bocsájtani a szüleidnek ha abortuszra kényszerítenének, úgy hogy te akartad azt a babát?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Megbocsátottam. A sors vagy a Jó isten kevésbé volt kegyes édesanyámhoz, pedig én nem kívántam megtorlást vagy büntetést.
2013. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nem bocsátottam volna meg nekik, ha hallgatok rájuk, de nem hallgattam. De most, hogy megszületett, már megértem, hogy miért mondták!
2013. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Alapvetően nem csinálok úgy gyereket, ha a szüleimnek még beleszólásuk lenne ebbe. Ergo kiskorúként biztos nem adnék lehetőséget annak, hogy becsússzon egy baba. Én inkább magamra haragudnék és nem másokra.
2013. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Kerria ***** válasza:
80%

Ha már önálló vagyok, fenn tudom tartani magam, van pénzkeresetem, és a gyerek apja is beszáll a baba költségeibe, akkor nem tudnám.


A többi esetben próbálnám megérteni az álláspontjukat, hiszen ebben az esetben nekik kéne eltartani a gyermekemet, amit viszont nem várhatok el.

2013. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A kérdés csak elméleti és nem rólam szól. Szerencsére nem voltam hasonló helyzetben soha. De az biztos hogy engem nem kényszerítettek volna abortuszra. Na és fordítva, azt megtudnátok bocsájtani ha a szülést erőltetnék rád?
2013. jún. 26. 12:11
 6/17 Kerria ***** válasza:
54%

Fordított esetben is ugyanazt gondolom.


Ha a gyermeket el tudom tartani, minden segítség nélkül az Apukával, akkor vállalnám a szülést. Ha nem akartam volna, akkor a védekezési módokból választottam volna előtte.


Ha nem tudom eltartani, akkor meg hiába erőltetnék rám, akkor sem választanám a megtartást! (nem feltétlen abortuszra gondolnék, hanem pl örökbefogadásra.)

2013. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
Senkit sem lehet abortuszra kényszeríteni ez hülyeség.
2013. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha 16 vagy és a szüleidtől fügsz mint lelkileg mint anyagilag akkor igen is tetszik vagy sem kényszeríthetnek.
2013. jún. 26. 20:33
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos csak ellenkező példát tudok mondani:

16 volt a testvérem amikor terhes lett. Anyánk nem engedte az abortuszt.

A pasijával előtte szakított, mert terrorban tartotta, stb. Nem mert otthon szólni, mert kedvelték a szüleink a srácot.

Elmúlott 15 hetes terhes, mikor a srácot értesítették (akkor nyögte ki a tesóm, hogy nem is tud róla). A srác lejött, elvonultak beszélgetni. Aztán csak annyit hallottunk, hogy ordít a srác, hogy miaz hogy nem vetetted el, nem is az enyém, kivel kefélsz te R... És egy nagy csattanás. Apánk rángatta ki a srácot.

Aznap éjjel a nővérem befalta a szívbeteg nagyanyánk összes gyógyszerét, majd ráivott. Kb fél órán múlt az élete.

Elvesztette a babát is.

A 18. szülinapján elköltözött, volt azóta többször elvonón, csukták már le tiltott kéjelgésért.

Most 25 éves, szo-szo sínen van az élete, de nem jár haza.

2013. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Igen, megbocsájtanám. Valószínűleg évekkel később, mire rájövök, hogy azért tették, mert engem akartak védeni. Ez egy másik érettségi szint.
2013. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!