Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szerintetek missed ab + műtét...

Szerintetek missed ab + műtét utáni szövettannál, ha nem mutat semmit, csak vigasztalásból mondják, hogy "a természet tudja a dolgát, az a baba biztos, hogy beteg volt, különben megmaradt volna", vagy van ebben valami?

Figyelt kérdés
Volt már egyáltalán valaki, akinek a szövettan mutatott bármit is?
2013. júl. 31. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én hiszek ebben...nekem volt, és ki is mutattak egy súlyos genetikai rendellenességet..

Tudom, hogy nagyon fáj a lelked, nehéz időszak, sok sírással, és ürességgel az ember lelkében, de hidd el ahogy telik az idő könnyebb lesz, túlleszel rajta, és akkor ha majd terhes leszel megint, akkor az elvonja a figyelmedet erről, majd eljön, hogy hónapokig eszedbe se jut, vagy ha igen, nem sírod el magad...

Nekem már 4 éve volt, de még mindig néha elkap a "mi lett volna, ha..." érzés, de ennek semmi értelme, se füle, se farka...

Jobbulást!

2013. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat en februarban lettem terhes. A baba minden aron el akart menni en meg termeszetesen minden aron meg akartam tartani. Szedtem duphastont magnerotot pihentem sokat stb.

Meg is maradt kicsit kissebb volt mint kellett volna de ennYi volt jo eros szivhangja volt meg is nyugtattak. 9 het helyett csak 7+4nek felelt meg. De sebaj 2 hettel kesobb lettem terhes. 12 hetes genetikan mar csak 10 het volt... Ra par napra genetikai tanacsadason a doki kozolte hogy ez a baba nem maradhat meg. Nem fejlodott nyaka a feje a testebol no ki es ha meg is birnam szulni mert kihordom a terhesseget a korhazbol nem vihetnem ki mar... Oruljek hogy nem kell a temetobe hordani a viragot. Ez igy 3 honap mulva meg mindig faj, es mindig nehez ra gondolni es az osszes kepet nezegetem de igy nem jo. Hallgattam a genetikusra. Mar a probalkozos idoszakban vagyunk. Azt mondta ezt a hatalmas fajdalmat gyorsan valtsa fel a jo. En a Fiam miatt maradtam eros, 3 nap a mutetig itthon es a fele hajam banta mert kiszaggattam. Mint aki megorult olyan voltam. ;(


Kitartast es reszvetem a vesztesegedert! Hidd el, sajnos igy a jobb! En ereztem ot mozogni (masodiknal mar tudtam mit kell erezzek) es a 3 napig mig tudtam hogy o nem maradhat meg es szegenykem mar a terhesseg alatt halalra van itelve az kegyetlen erzes volt.


Mihamarabb probalkozzatok ismet! Elsore en is szet akartam tepni a dokit mikor ezt mondta... De igaza.van

2013. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mikor a mutetem volt hivatalosan 14+5 hetes voltam a kezek labak hossza mind megfelelt ennek csak az ulomagassaga volt 3,5 centi :(
2013. júl. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja es szovettanban csak a semmelweisnek a szuleszeten vizsgalnak betegseget... Az osszes tobbi korhazba csak magzati reszeket keresnek (hogy nem e mehen kivul volt) a grnetikus es a sajat dokim is igy mondta. Amugy a vizsgalat hogy miert alakult igy csak 3 veteles utan indokolt. En a bajcsyban voltam pesten
2013. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem a SOTE-n se tudtak mondani, csak ennyit.

Igazából 1 hónap után olyan ez az egész, mintha csak álmodtam volna... fura. Mintha nem is velem történt volna.

Ha lenne bizonyíték, hogy beteg volt, jobb lenne. De ez a duma, hogy "a természet okos", kezd kissé fárasztani. Elhiszem, hogy nekik csak eggyel több műtét. Csak az a baj, hogy nekem is eggyel több, pont azzal az eggyel, amit nem akartam soha életemben.

2013. júl. 31. 15:25
 6/11 A kérdező kommentje:
És természetesen nagyon sajnálom, hogy Ti is így jártatok... vagy még rosszabbul, mert az enyém csak 8 hetes lehetett.
2013. júl. 31. 15:26
 7/11 A kérdező kommentje:

2-nak:

Mit jelent, hogy mindenáron el akart menni? Véreztél?

2013. júl. 31. 15:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ezt annak megemeszteni aki akarta a babat es igyekezett ugy elni hogy ne legyen ilyen mutetje rohadt nehez! Tudom mit erzel nekem is olyan tavolinak tunik mar ez az egesz es.mintha nem is en lettem volna.


Unokatesom vigasztaltam en is igy, hogy majd jon masik, biztos tortent valamiert es.inkabb most mint mikor mar erzed vagy ne.adj isten a kezedbe vetted es mar beleszerettel... Olni akartam mikor majusban nekem mondtak ugyanezeket!

Faj nagyon, de mihamarabb ismet, hogy jojjon egy pozitiv dolog is!

2013. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem azt nem. Csak szines folyasom volt. De viszont olyan es akkora gorcseim voltak amik lefektettek... Soha nem fajt semmim, a csaszarom is fajas gyengeseg miatt volt. De amikor ezek voltak az iszonyat volt. Mehen kivuli terhessegre gyanakodott a dokim, de tobb uh utan is latta hogy mehen belul van a pici.A duphastont kaptam megtarto gyogyszernek. Segitett. Mostmar azt mondom, hogy sajnos :(
2013. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnalom, es kitartast. Nekem egy egeszseges kislany utan aki pik pak osszejott es konnyu terhessegem utan, 3 vetelesem volt, abbol kettot mutettel fezejtek be. A masodiknal nem kertem genetikat, azt mondtak ne bojgassam a multat. O nem fejlodott es nem alakult ki szivhang, de igazandibol nem tudom mi volt a baj. A harmadiknal kertem genetikat, es ott kijott h Trisomy 15-e volt, vagyis a 15ik kromoszoma rosszul osztodott es a legtobb meg az elso trimeszterben vetelessel fejezodik be, mert ez az elettel osszeegyezthetetlen fejlodesi rendellenesseg. Ettol en meg nem ereztem jobban magam, csak tudtam h mi volt a baj. Nagyon fajt foleg ugy h majdnem ket evet vartunk ra. Elraktam az elso UH-s kepet es mai napig is gondolok ra. Eldontottuk h elmegyunk nyaralni, es igazabol ez lenditett ki, a szervezese a nyaralasnak. A mutet utan egyszer jott meg, es utana spontan babas lettem. Egy egeszseges kislanynak adtam eletet januarban. Azert irtam h van remeny, en mar akkor tavaly feladtam, elfogadtam h egy gyerekes anya leszek. Es megtortent a csoda. Igaz en kaptam progi kupot, sargatest potlasra, es az orvos hetente figyelte a terhessegem a 16ik hetig. Mindig rettegve mentem. Neked is sok kitartast.
2014. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!