Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mitől milyen okai lehetnek...

Mitől milyen okai lehetnek annak hogy elhal az embrio vagy már a magzat? Mivel magyarázzák ezt az orvosok, vagy ki mit gondol erről? Vagy egyszerüen ennek igy kell lennie?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Függ, hogy mennyi idős magzatról beszélünk. Én azt mondom, amelyik meghal bármely életszakaszban 5. héten vagy 35.héten az nem volt egészséges. Eddig húzta és a természet szelektált. Ezen kívül előfordulhat, hogy fertőzést kap a magzat amit nem bír a kis szervezete kezelni és ezért hal meg. Érheti kémiai ártalom is ami annyira roncsolja az idegrendszerét pl. agyát, hogy képtelen tovább szabályozni a magzat növekedését, fejlődését, életképtelené válik. Előfordul "baleset" is hogy a köldökzsínort magára tekeri, ez egy szerencsétlen baleset szerintem. (amúgy ahogy feltekeri magára le is tudja tekerni). Én hiszek azért abban is, hogy egy magzat akit valóban nagyon nem akarnak azért is meghalhat mert "érzi" hogy őt nem akarják.
2013. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez így elég keményen hangzik, de lényegében (ha csak nem valami külső behatás eredménye) a természet kiselejtezi ami nem való életre, ezt orvos mondta, illetve én nagyon egyet értek vele.

Ez nem jelenti azt, hogy nem fájna ha elvetélnék, de szerintem nem is törne össze. Persze minél jobban halad előre a terhesség annál jobban szenvednék ha elveszíteném, de az is igaz, hogy az idő előrehaladtával erre folyamatosan csökken az esély.

2013. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!
2013. aug. 16. 21:43
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos, van hogy nem csak a "természet" szelekciójáról beszélünk, mert előfordul olyan eset,(közeli ismerősömmel történt 8 hónapos terhes volt!!!)hogy leszakad a méh, egy rossz mozdulat következtében!!!! ezért nem szabad nyújtózkodni, ablakot mosni, függönyt leszedni! -hiába írják itt néha a nagyokosok, hogy azzal milyen jól beindul a szülés...naja...

de van mikor nem tudod még hogy terhes vagy és esetleg antibiotikumot vagy más gyógyszert szedsz.. és sajnos ezek következtében is elhalhat a magzat..(ez meg nálam történt!)

Sajnos nem mindent lehet kivédeni, és tény hogy minél később következik be annál nehezebb feldolgozni!

Abban nem hiszek hogy egy 7-8-9 hós terhességnél - aminél már minden okés volt - az összes vizsgálat- és a plusz vizsgálatok a 4d-s is - hogy ott valami rendellenesség lép het fel és azért hal el a baba! Ott szerintem csakis valami egyébb: köldökzsinór rácsavarodás, méhlepényleválás, vagy egyébb külső trauma állhat a háttérben.

2013. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem két terhességem szakadt meg. 9 és 10 hetes embrióim haltak el. A szövettani eredmények sem mutattak ki semmit, valószínűleg nem voltak egészségesek-ezt mondta a doki is. 3 fiam született egészségesen és én arra gondolok,hogy lehet ezek lányok lettek volna,csak nem bírta a szervezetem kihordani... nem tudom.. De inkább ilyen pici korban történjen,mint mikor már nagy és mozog, netán az utolsó hetekben haljon meg. Na az még borzasztóbb lenne!!
2013. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Nekem több lehetőséget is felsorolt a doki, ezek egy része kivizsgálható:

- progeszteronhiány (terhesség előtt, egy ciklusban 2-3 vérvétellel vizsgálják meghatározott napokon, ha már terhes vagy, nem vizsgálható) - ha ez van, van rá gyógyszer

- pajzsmirigyprobléma (vérvétellel vizsgálják) - erre is van gyógyszer, bár kicsit bonyolultabb az ügy

- inzulinrezisztencia (terheléses vércukorvizsgálattal kideríthető, csak inzulint is kell nézetni

- valamilyen fertőzés, leginkább akkor, ha lázzal jár

- emelsz, nyújtózkodsz

- genetikai ok (beteg lenne) - legtöbbször ezt mondják, meggyőződésem, hogy csak vígasztalásból

- vetélést előidéző dolgot eszel (pl. fahéj, bazsalikom, egyes gyógyteák - de ez sem mindenkinél számít)

- szex (bármit írnak a női magazinok, az első 12 hétben vetélést előidéző hatása van, egészséges terhesség esetén is - természetesen ez sem mindenkinél van)


Abban nem hiszek, hogy ha nem akarják, elmegy, ha így lenne, nem menne annyi nő abortuszra.

2013. aug. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt soha nem fogjuk megtudni, hogy ha nem ment volna abortuszra, akkor a magzatja nem e halt volna meg a "nem akarástól" előbb utóbb magától is . Persze erre nem lehet építeni, csak én hiszek ebben is picikét. Furák ezek a kis magzatok, olyan kis sérülékenyek ugyan akkor olyan sok sok mindent kibírnak. Én is elveszítettem egy magzatot és szörnyű érzés volt, napokig csak sírtam, pedig agyilag tudom, hogy biztosan nem lett volna egészséges, még is iszonyatosan fájt. Tudtam, hogy ez is benne van a pakliban, úgy voltam vele ha velem is megtörténik én beletörődök, aztán amikor valóban megtörtént iszonyatosan megviselt. De azóta már egy új magzatka mocorog a pocakomban és ma holnap már 30 hetes lesz. Bármi is okozza egy magzat halálát, bármelyik héten, bízni kell benne, hogy a következővel már minden a legnagyobb rendben lesz, és nem szabad a múlton keseregni, ha nem örülni kell az újnak.
2013. aug. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, hogy nem derül ki, de mivel vannak nők, akik nagyon nem akarják, de nem mennek abortuszra, hanem inkább bedobják a kútba/kukába vagy örökbe adják, és ők sem vetélnek el, nem hiszem, hogy van összefüggés. Ha lennének ilyen tapasztalatok, akkor csak hazaküldenék a nőket, hogy mondogassák magukban, hogy nem akarom a gyereket, utálom a babámat - és meg lenne oldva "házilag" a probléma.

Sokkal inkább az a tapasztalat, hogy aki nagyon vágyik rá, elveszti, aki meg véletlenül esett teherbe, nem olyan "szerencsés", hogy elmenjen a babája. Az ismerősöm is végig ebben reménykedett, de nem jött be neki. Bezzeg nekem...

2013. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a saját tapasztalatomat tudom elmondani sajnos. :( 33 hetesen mivel nem mozgott, uh-on megnézték és mondták hogy sajnos a babám meghalt. Hú...nagyon hosszú és kemény időszak várt rám. A boncolás kimutatta hogy a méhlepény nem volt elég eres és ezért nem jutott el a táplálék a babához. Emelett fejlődési rendellenességei is lettek volna, de a halál oka nem ez volt. Sajnos ez már 15 éve történt akkor még elég "ligthos"-an nézték a kismamákat akinek nem volt fogadott dokija. Utólag megtudtam hogy igenis ezt észre lehetett volna venni (amit most néznek a vérellátást, na ez az). De hát a drága orvosok... Genetikai kivizsgáláson is voltunk, azt mondták hogy szerencsétlen véletlen volt..

Utána volt egy vetélésem is a 11. hétben, ott pedig megállt a fejlődésben a baba.

2013. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A magzathalál okai elég sokfélék lehetnek (a 24 hét utáni magzathalál különbözik a vetéléstől). Sok országban (vallási és egyéb okokból) nem járulnak a szülők hozzá a magzat boncolásához, így nem all rendelkezésre elég adat a magzathalál okainak megállapításhoz, vmint a megelőzéshez. Az én esetemben is az előző hozzászólóhoz hasonlóan a mehlepény részleges elhalása okozta a magzat halálát. Kutatási adatok alapján megállapították, hogy ilyen esetekben csökkentett dózisú Aspirin segíthet a megfelelő véráramlás biztosításában. Fontos szerintem továbbá, hogy egy ilyen eset után mindkét fél essen át teljes koru kivizsgáláson, különös tekintettel mindenféle STD (szexuális úton terjedő) fertőzések vizsgálatára. Ezen kívül sajnos magzathalál ezen túl is less, mindent kiszűrni szinte lehetetlen...de lehet hogy cask idő kérdése...
2015. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!