Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés miatti kaparás után 1...

Vetélés miatti kaparás után 1 hónappal foganhat baba?

Figyelt kérdés
pl január 13-án vetélés és február 11-én menstruáció,majd 19-én fogantatás?

2013. júl. 4. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy foganhat. Sokaknak ilyenkor még könnyebben összejön a baba.

A vélemények és tapasztalatok azonban megoszlanak: Van aki mindenféleképp vár 3 hónapot, mert szerintük (és a dokijuk szerint) ilyenkor még nagyobb az esély egy újabb vetélésre. Van aki szerint (és szintén a dokija szerint) pedig ez nem így van, lehet nyugodtan próbálkozni. Én hallottam már olyat, akinek így volt és egészseges terhessége lett, de volt aki tényleg újból elvetélt!

2013. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze!
2013. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, sokat segítettetek! :)
2013. júl. 4. 15:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem kifejezetten megkért az orvosom, hogy ne essek teherbe legalább 2-3 hnapig...én megfogadom a tanácsát, mégegy vetélést és műtétet nem bírnék ki...
2013. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 hónapot mondott.
2013. júl. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2011. május 7-én volt missd. ab.-om, júni 11-én jött meg a menstruációm, a következő hónapban pedig már nem jött meg. Természetesen nem így terveztük, csak a megszakításos módszert választottuk védekezésül, mivel az óvszert nem bírom.

A 6.hónapig semmi gond nem volt a terhességemmel, de onnantól kezdve a babám elmaradt a súlyfejlődésben. Sajnos kicsi volt a méhlepény, ahhoz, hogy megfelelően elássa táplálékkal a babámat. Másfél hónapig voltam infúziókezelésen kórházban, hátha nagyobb súlygyarapodás érhető el. Végül a lányom a 39.héten született 1850 grammal. Szerencsére teljesen egészségesen, 9/10-es apgarral, de a súlya miatt 1 hónapig kórházban volt.


Azt nem tudtam meg, hogy volt-e összefüggés a missd. ab. utáni korai fogantatás és a kis méhlepény között , ennek ellenére azt javaslom, hogy ha az orvos 3 hónap várakozást javasol, akkor bármilyen nehéz is kivárni, mindenki tegye meg.

2013. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!