Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan és mennyi idő alatt...

Hogyan és mennyi idő alatt lehet feldolgozni egy 17 hetes magzat elvesztését?

Figyelt kérdés
Szövettan negativ , fejlődési rendellenesség nem volt , egyszerüen leállat a szive.
2013. aug. 19. 07:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom...

Nem tudom mit írhatnék, én 9 hetesen vesztettem el, régóta vártunk rá. Szerintem soha nem fogom rajta túltenni magam, de ennek valamiért így kellett lennie. Talán azért, hogy jobban értékeljük a gyerekünket. Sokszor eszembe jut, hogy most mekkora lenne.

2013. aug. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom :( Részvétem neked! :(


Nincs rá megfelelő technika, mert mindannyian mások vagyunk, és másként reagálunk dolgokra. Van akinek a pszichológus segít, van aki próbál valamit "kezdeni" magával, valami hobbival, vagy sporttal.

De az időre tudom a válaszod: minél később.....:( Egyetlen segítséged az idő múlása. Nincs erre sem gyógyszer,sem jótanács, semmi. Sírd ki magad, ha kell minden nap, gyászold meg, búcsúzz el tőle, gyújts neki gyertyát. Az idő múlásával fog csak a fájdalmad enyhülni.

Én 5 éve veszítettem el a kisfiam a 21-ik héten, és most jutottam oda, hogy nem jut minden egyes nap az eszembe.

Kitartást, és sok sok erőt kívánok neked!

2013. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én a 8 hetest is nehezen viselem. :(

Azzal vígasztalnak, hogy biztosan beteg volt. De sajnos erre nincs kézzel fogható bizonyíték, mert ha lenne, valóban könnyebb lenne feldolgozni. Szerintem annak is oka volt, hogy leállt a szíve... Nem tudom, neked ez a gondolat segít-e... Jobbulást.

2013. aug. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ketteske ***** válasza:

Szerintem is csak az idő fog segíteni, illetve az, ha lesz majd egy egészséges kisbabád. Én a 26. héten vesztettem el a kisfiam, hosszú évekig nem sikerült túltennem magam rajta.

Csak most lett jobb, (4 év múlva) hogy született babám.

Sok kitartást és erőt kívánok!

2013. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Velem ez 29 hetesen tortent meg. A gyasz folyamata mindenkinel mas. rengeteg tenyeztol fugg, hogy ki hogyan fegadja el a magzat halalat. Kor, parkapcsolati viszony, elettervek, van-e mar gyermeked, fizikai tenyezok (pl konnyen jott ossz a terhesseg van sok ev utan stb. barmely szerettunk halalnak feldolgozasahoz ido kell, ebben segietenek a kulonfele ritualek (temetes, bucsuszertartas, emlekek gyujtese, keszitese), pozitiv jovokep kialakitasa, esetleg szembenezes mas alternativ csaladmodellekkel (orokbefogadas esetleg vegleges lemondas a gyermekvallalsrol. Barmi kovetkezik is, erdemes ugy hozzaallni, hogy nem vesztes vagy hanem az elet hozta akadalyokat/kihivasokat elfogadod es kreativan alakitod az eletedet ezeknek a korulmenyeknek a menten.
2014. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!