Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akik elvetélték az első...

Akik elvetélték az első babát: mit csináltatok aznap, mikor születnie kellett volna? Nekem október 9 lesz az a nap, első baba és nem gyászoltam meg igazán, azóta sem tudom elfelejteni.

Figyelt kérdés

Meg szeretnék róla emlékezni valahogy, vagy valamit tenni, amivel lezárhatom.. Folyamatosan elérzékenyülök, ha babát látok és csak az ehhez kapcsolódó rovatokat olvasgatom itt is.

Nem akarom senkinek a sebeit feltépni, de talán tudtok pár tippet adni, hogy hogyan verjem ki a fejemből őt...


2013. szept. 17. 21:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem sikerült az első baba, és sokáig nem tudtam mit kezdeni a dologgal, mert nem tudtam úgy meggyászolni mint egy közeli szerettem halálát, hanem úgy "lógott a levegőben" ez a dolog. Mikor közeledett a nap, amikor született volna még rosszabb lett. Akkor keresgéltem önsegítő oldalakat és az egyiken azt olvastam, hogy segíthet, ha elképzeljük, ahogy a karunkban tartjuk. Elképzeltem... jóóól kibőgtem magam, de tényleg sokat könnyebbültem. Következő hónapban már nem jött meg és összejött a pocimban lévő baba. Kellett az a kis idő a feldolgozásra, így mikor eljött az a nap, már tudtam, hogy a pociban van a következő baba így sokkal könnyebb volt. Szóval ha még nem vagy túl rajta nyugodtan tépegesd a saját sebedet, mert utána könnyebb lesz!
2013. szept. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem maradt meg az első babám, emlékszem a vetélés után nem sokkal egy pénteki napon, munka után ültem egy padon, vártam, hogy jöjjön értem a férjem, megláttam egy kismadarat nem messze tőlem és valahogy, valamiért, akkor és ott elsirattam a babámat és lezártam..., rá két hónapra már jött is a kisfiam, aki most hétvégén lesz 5 hónapos, márciusban szültem volna, ha megmarad a baba, abban a hónapban eszembe jutott, nem tagadom, de igyekeztem a pocaklakómra koncentrálni, gyújts egy gyertyát aznap, amikor meg kellett volna születnie és ha leégett a gyertya, elalszik magától, akkor engedd el, nálunk ez segített mikor párom édesapja halt meg, sajnálom és minden jót neked a jövőben
2013. szept. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 DeAnn ***** válasza:
100%

nekem az első művi vetélés volt. down-kórt állapítottak meg, csak későn, és lényegében meg kellett szülnöm a babámat, halva, a ráadás az volt, hogy halottak napjakor kellett befeküdnöm a kórházba... a második babámnál bevérzett a méhem, mire beértem a mentővel a kórházba, már nem élt. én az első baba után kimentem papám sírjához a temetőbe, őt is nagyon szerettem, gyújtottam nekik egy gyertyát, és csak sírtam. a rá következő hétre vettem egy kis apróságot, ami a babámat "szimbolizálja".


egy ismerősöm szintén elveszítette a babáját, ő minden évben meggyújt egy gyertyát azon a napon amikor megszületett volna a babája, és amíg el nem alszik, addiig ég (biztonsági okokból, különben egész éjjel égne a gyertya)

2013. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! borzasztó lehet, amin átmentél, a veszteség. Megkérdezhetem, hogy van -e azóta gyermeked? hogy vagy?
2013. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mit csináltam aznap amikor születnie kellett volna? eszembe sem jutott, nem is tudom,hogy mikor kellett volna születnie, mivel még az elején voltam,nem volt meg a szülés várható dátuma,de ha meg lett volna sem csináltam volna semmit,mivel nagyon kevés gyerek születik aznap mikor "kellene". Én azzal vigasztalom magam,hogy jobb,hogy így alakult,mert méhen kívüli terhesség volt és sokkal rosszabbul járhattam volna,szerencsére még műteni sem kellett. A mai napig gyakran eszembe jut, de azóta már 2éves a kislányom.
2013. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én Babám aznap született halva,amely napon élve kellett volna hogy szülessen időre. Gyertyagyújtás,fájdalom. A születésnapjára esik az elvesztésének a napja is,torta helyett árva mécsesben ég a láng.
2013. szept. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez nagyon fájdalmas kérdés,fájdalmas válaszokkal..
2013. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
16os és a többiek.. részvétem!!!
2013. nov. 6. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!