Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vki volt már Pécsen genetikai...

Emese19 kérdése:

Vki volt már Pécsen genetikai tanácsadáson? Mit csinálnak ott? És mennyi idő alatt van kész az eredmény? V egyáltalán h működik?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom javasolta h menjünk el párommal genetikai tanácsadásra, m fél éven belül 2 babát vesztettünk el, SAJNOS :(

December 2.-ára kaptunk időpontot. Hogy működik ez a tanácsadás? Azt tudom, h kikérdeznek mind a kettőnket, h a családban előfordult-e vmi betegség, meg mindent a családról és rólunk. De miket kérdeznek még? Hogyan döntik el, h kell-e vizsgálat?

(Remélem azt mondják, h minden rendben van velünk!!!)

Kérlek írjatok le minden kis részletet, hogyan működik!

Köszii


2013. nov. 18. 20:33
1 2
 1/15 Roberta77 ***** válasza:

Szia! Képzeld ugyanebben a cipőben járok :-/


Engem is érdekel mások tapasztalata..


Üdv.

2013. nov. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia én voltam tanácsadáson Pécsen. Olyanokat kérdeznek amiket le írtál. Van-e a családban genetikai betegség vagy volt-e. Volt-e születési rendellenesség. STB.... Aztán hány évesek vagytok és valószínűleg fel ajánlanak valamilyen genetikai vizsgálatot pl: vérvétel vagy magzatvíz vizsgálat vagy méhlepény vizsgálat. Főleg miután sajnálatos módon el vesztettél két babát is.
2013. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Es mi alapjan dontik el h kell- e vervetel? A csaladban nem volt semmilyen rendellenesseg!!!

Trombozis hajlam volt nagyszuloknel, magas vernyomas, visszer,cukorbetegseg, pikkelysomor, kb ezek vannak/voltak.

Jo lenne ha azt mondanak h minden rendben van es nem kell vizsgalat!!!

Akkor legalabb kicsit megnyugodnek!!! Honapokat varni az eredmenyre...pfff, remelem h vizsgalat nelkul azt mondjak u minden rendben van velunk!!!

Neked kellett vmilyen vizsgalat kedves utolso valaszolo?

2013. nov. 19. 19:45
 4/15 anonim ***** válasza:
Igazából fel ajánlották a magzatvíz vizsgálatot de csak a korom miatt ( 37 éves vagyok ) de nem vállaltam be. Ennek az eredmény kb 1 hónap de ha gond van előbb értesítenek. Lehet hogy csak sajnálatos véletlen a 2 vetélés. Az első babám nekem is elhalt de aztán meg született a kisfiam teljesen egészséges. Hogy mi alapján döntenek a vizsgálatról az sok mindentől függ és ezt csak az orvos tudja,fogja el dönteni. Ha szabad kérdezni hány évesek vagytok és most mennyi idős a terhességed? Az első 2 terhesség mikor szakadt meg?
2013. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

En 28 leszek 2 honap mulva, parom 27. Az elso babanknal kb 8 a masodik babanknal 9 hetesen alt le a szive:(

Most volt egy honapja a 2.missed abomnak.

Nagyon szeretnenk mar ha a 3.babankkal majd minden rendben lenne!!!

3 honapot kell varnunk h probalkozhassunk.

2013. nov. 19. 19:57
 6/15 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem vok terhes (SAJNOS)! :(

Tenyleg az lenne a legjobb ha mindket baba elvesztese csak veletlen lenne!!! Es a kovetkezo babat mar egeszsegesen a vilagra tudnam hozni!!!

Tegnap voltam fogaszati rontgenen, talalt a doki egy gyulladt gocot az egyik fogamnal. Olvastam mar nem egy ilyet h vkinek vetelese volt es gocot is talaltak. Lehet h veletlen, de...nem tudom.

2013. nov. 19. 20:02
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor pedig a korotok nem lehet kifogás mint nálam. Hidd el minden rendben lesz most már. De a tanácsadás nem fog ártani senkinek. Sok sikert kívánok.
2013. nov. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszonom! ;) Uuugy lesz!!! ;))

Minden jot kivanok!!! ;))

2013. nov. 19. 20:19
 9/15 anonim ***** válasza:

A trombózis hajlam is lehet ok a vetélésre. Trombofília szűrést csináltak?

Genetikai tanácsadás egy nagy nulla, véleményem szerint. Ha nincs valami jellegzetes genetikai betegség a családban (nálunk nem volt), akkor nem ad magyarázatot a vetélésekre.

2013. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szia.

Es neked mit csinaltak a genetikai tanacsadason?

Te is 2 babat vesztettel el? Mikor tort

2013. nov. 20. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!