Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Utoljára október 17. -én volt...

Utoljára október 17. -én volt meg a menstruációm, november 13-ra nem vártam (nem is jött meg) mindig 28 naposak a ciklusaim,16-án pozitív terhességi tesztem lett. Elvetéltem?

Figyelt kérdés
18-án elmentem a nőgyógyászhoz és ő gyanakodva kitapíntotta a várandóságom és beutalt jövőhét hétfőre ultrahangra. A melleim érzékenyek a nem várt napjától (13.) és némi hasi görcs, illetve a vesém tájékán. Tegnap mikor elmentem dolgozni (szakács vagyok) emelnem kellett az 50-70 literes nem üres edényeket persze nem egyedül, volt segítségem de úgy is nehéz, majd rá kb. negyed órával nagyon erős görcsök jöttek rám, elmentem WC-re és halvány rózsaszínes volt a vizeletem, majd estére besötétedett, mint amikor menstruálok, tegnap óta vérzek.. rettentően bepánikoltam, hogy most elvetéltem. :'( Közbe ma reggel mentem a háziorvosomhoz a vérvételi/vizeleti eredményemért (más okokból kellett) és abból kiderült, hogy vesekövem van, az érdekelne, hogy ez a vérzés most vetélés vagy a vesekő közrejátszik? Ultrahangra érdemes elmennem még így is ?? Ha most elvetéltem mikor van esélyem újra babás lenni? Nagyon szeretnénk a párommal már egy csöppséget, 4 hónapja próbálkozunk rendesen és most először sikerült. Elnézést a hosszú szöveg miatt, de úgy érzem ezt mind lekellett írnom, Üdv.

2013. nov. 21. 10:49
 1/7 anonim válasza:

Egy jó tanács, ezt ne itt kérdezd meg, mert értelmes válasz itt nem biztos hogy jön.

Másrészt.. Egy 1-2 hetes terhességet, amit még a teszt se biztosan mutat ki, hogy az istenbe tapint ki az orvos?

2013. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 -=Koldus=- válasza:
Ha már egyszer elmentél a háziorvosodhoz nem kérdezted meg tőle, hogy miért vérzel? Vagy miért nem mentél már el a nőgyógyászodhoz?
2013. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy terhes lettél volna, ennyi idõ alatt még nem lehet tapintani, ez rendes vérzés,ami megjött, de azért járj utána.Ja és,ha elvetétél volna, azt hiszed ennyivel megusztad volna?
2013. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tevetke válasza:
Azért most azt nem árt tisztázni, hogy a vizeleted volt véres vagy sem?! Nem mindegy...
2013. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 18-án nem sok mindent látott volna a doki még uh-val sem, annyira korai. Viszont a vérzéssel lehet fel kellett volna hívnod vagy legalább a házidokinak szólni, hogy mi van. Meg nekem nem egyértelmű h most hüvelyi vérzésed van-e vagy vérset pisilsz, nem mindegy...
2013. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a vetélésre szavazok a pozitív teszt és a görcsök után, főleg, ha emelgettél.

Mondjuk azt jó lenne tudni, hogy véreset pisilsz vagy menstruációra hasonlító vérzésed van.

UH-ra mindenképpen el kell menni, mert ha vetélés volt és nem ürült ki a méhed, akkor műteni kell, különben súlyos problémák léphetnek fel.

Ha a vetélés spontán lezajlott, akkor azonnal lehet újra próbálkozni, ha műteni kell, akkor 3 hónap kihagyás javasolt, de nekem pl. 4 hónap alatt sem áll helyre a menstruációm.


Nagyon nagy tanulság, hogy terhesen nem emelgetünk. Igaz, én nem emelgettem, mégis elment.

2013. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy ha a terhesség nem is látható, de a méh enyhe megnagyobbodása tapintható. Persze ettől még simán megjöhet.
2013. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!