Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » November 24. -én jött meg...

November 24. -én jött meg utoljára, Október 5-re írtak ki? Kicsi a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából kis vígasztalásért jöttem Hozzátok.

Nov.24-én jött meg utoljára, eddig sem ez alapján írtak ki, eddig szeptember 26-ra voltam kiírva.

Ma a doki UH-on úgy látta, hogy kicsi, kb. 36 hetesnek felel meg, de nincs 2kg. Szóval kiírt ez alapján okt.5-re. Eléggé elkeserített.

Amikor kérdeztem,mitől lehet kicsi, (eddig nem hozzá jártam), azt mondta, vérszegény vagyok, már az elejétől vasat kellett volna szednem. Most írta csak ő fel, az előző doki nem. Nem híztam semmit, mert nem bírtam annyit enni az állandó stressztől, és így a kicsi sem fejlődött. Mivel a párommal való viharos kapcsolatunk ennek az oka (nem tervezett baba), ezért ma vele is szakítottam. Kezdek megnyugodni, és ez jó.

Mivel nem jutottam el a fogdokihoz, begyulladt két oldalt a fogam, ez is okozhatja, hogy nem fejlődött jól.

Plusz már volt egy vetélésem, akkor is fiú lett volna, most is az, és valószínű (leletek alapján), hogy a szervezetem valamiért rosszul reagál a fiú babákra.

Szóval nagyon összejött....

Mit érdemes enni, milyen ételeket, ami nem egészségtelen, de a kicsi fejlődik tőle? A tejet hallottam, hogy ilyen.


2013. szept. 5. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes.Hány napos ciklusaid vannak?Mert ha kalkulátorba ezt beírjuk,akkor a szülés várható időpontja augusztus 31.Én későinek tartom az október 5-öt.
2013. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Átlag 30 naposak, de előfordult 28 napos is.

Először menzesz alapján szeptember 4.-e volt a kiírt dátum.

2013. szept. 5. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj!Ha kicsi hát kicsi.Majd kint megnő.Nekem is elfelejtettek vasat írni mégis 4kg-os babám született.
2013. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kezdetektől dupla adag vasat szedek C vitaminnal, de valahogy nem szívódik fel, vashiányos vagyok. Előző terhességemmel is nagyon kinlódtam ezzel. Amit tudsz enni - célka, céklalé, sárgabarack (aszalt), mazsola, marhahús. Viszont a vasraktárakat kb.fél év alatt lehet helyrehozni, ezzel már elkéstél, de egyél ilyeneket hátha vmit segít.

Nov.24-i utolsó menses alapján már meg kellett volna szülnöd, vmit elszámoltak vagy te nem figyeltél a mensesedre. A baba súlyát a méretek alapján számolják, ez egy kalkuláció, nem biztos hogy ekkora lesz ha megszületik (nekem az elsőt a 36.héten retardáltnak nyílvánították- 1 kg-val mérték el), időre született 3,1 kg-val.

Hogy magad elhanyagolod a stressztől az egyáltalán nem jó a babának, az egészséges fejlődés érdekében most már figyelj rá is, nem tehet róla, hogy ilyen apukája van. Sőt, a neheze még csak most jön.

Sok sikert!

2013. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az utolsó ultrahangnál (38.hét) az orvosom már a 266 naphoz képest (a fogantatástól 266 napra születik a baba elméletileg) még hozzátoldott 7 napot kb... - de szóltam, h tudom mikor fogant, szóval ne számoljon rá :) - egyébként másnapra megszületett, vagyis 251. napon...

szóval a gép másképp számolta a terminust, azért, mert nem csodamasina, hanem a testrészek alapján kalkulál. a babának kicsi volt a feje 32 cm az uh szerint... (a hasmérete alapján viszont 38 hetes volt) és így kicsinek saccolták a babát (3300 gr-nak, de másnap, mikor megszületett csak 2855 gr volt - és 32 centis feje)

teljesen egészségesen és ügyesen csináltam végig a várandósságot... most hallottam, hogy főként az anya születési súlya határozza meg a baba méretét. (én 2550 gr voltam...)

szóval először is ne aggódj, nem biztos az ultrahang se, mert nem pontos, másodszor, ha kicsi, annak genetikailag is lehet

nem feltétlen a táplálkozás határozza meg a baba méretét - van aki fogyott terhesség alatt, mégis jó nagy babát hoz a világra

a legfontosabb, hogy ne stresszelj, élvezd a világ legcsodálatosabb ajándékát, hogy anya vagy, hogy egy kis emberke fejlődik benned, egyél finomakat és egészségeseket, és simogasd a pocid, és üzenj sok sok szeretetet a kis életkédnek a pocakba :)

minden rendben lesz, és ha megszületik, nagyon boldog leszel.

ui: 32 centis fejecskés 2855 gr-os babámat úgy szültem meg, hogy meg se kottyant :) kint meg megnőtt a baba, 4 kilót hízott 12 hét alatt, és 10 centit nőtt! :)

ui: ha kis súllyal születik, figyelj arra, h 3 óránként egyen, ezt nekem nem mondták, nagyon megijesztett ezért a baba, alig bírtam felkelteni egyszer kajálni, mert 5 óra telt el két szopi között, és bekómázott! sokat cicizik, megnő, mint az én kis Csimbim :)

2013. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Baratnom babaja 40. hetre 2000-grammal szuletett, mert nem evett rendesen... Viszont egeszseges es erett volt a baba, haza is adtak idoben es 1 eves korara behozta a sulyt.
2013. szept. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon megnyugtattatok!

Végülis ha el is mértek valamit, ő úgyis jelzi, ha ki akar jönni! :-)

2013. szept. 6. 02:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Bizony, az is lehet, h napokon belul szulsz.. Sok bodogsagot! (Egyebkent ultrahang segitsegevel a valos magzati kort a 12. hetig lehet meghatarozni. Az utana tapasztalt elteresek, h kisebb/nagyobb a baba, az mar egyeni fejlodesi sajatossag, eppen ezert a kiirasi datumon a 12. hetig szoktak valtoztatni, utana mar nem.)
2013. szept. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!