Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogy lehet ezen az ördögi...

Hogy lehet ezen az ördögi körön túllépni?

Figyelt kérdés
Három terhességem szakadt meg, ebből egy művi úton, kettő spontán. Szeretnék babát, de iszonyúan félek, hogy megint mi lesz? Hogy lehet ezen túllépni? Már előre rettegek, ha ott kell feküdnöm az ultrahangos vizsgálaton, hogy mit fog mondani a doki. Más is volt/van már így?
2013. nov. 22. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, de mégis valahogy túl kell lépni. Idővel ez sikerülhet, van akinek több, van akinek kevesebb.

Nekem két vetélésem volt, utána vagy egy évig teherbe sem tudtam esni, akkor sikerült, amikor már feladtam a rettegést, azt mondtam lesz ami lesz, legfeljebb megint egy műtét...

Amikor az első Uh-n voltam vele 8 hetesen, addig el sem akartam menni, az orvos azt mondta, mindent rendben talál, én meg mondtam, ez még nem biztos, nem élem bele magam, akkor adott egy UH-s fotót róla, én kitettem otthon a szekrényre, minden nap szembenéztem vele, és azt mondtam magamban: ez a baba él és élni akar, ne vedd el a kedvét az aggodalmaskodásoddal!

Kislányom már 3 éves, és azóta sitty-sutty összejött egy fiútesó is...

Kívánok neked is hasonló jókat! Tudom, hogy nehéz a félelmet, a rettegést legyőzni, de ezt a harcot magaddal kell megvívni, légy erős hozzá!!!

2013. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kivizsgáltak, hogy miért történt a 3 vetélés? Mert 3 már elég sok ahhoz, hogy véletlen legyen. Ha nem vizsgáltak ki, akkor vizsgáltasd ki magad, mert könnyen lehet, hogy valami orvosolható ok van a háttérben. Ha nincs semmi ok, akkor pedig, egyszerűen egy szerencsétlen sorozat, ami meg fog szakadni!
2013. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kivizsgáltak, hál istennek nincs semmi bajom/bajunk. Szerencsétlen véletlenek sorozata, ez a válasz... Tudom, hogy én még a jobbik esetbe tartozom, (teherbe tudok esni, nincs semmi bajom) csak nehéz ezt elfogadni. Köszönöm első válaszoló a pozitív történetet, aranyos voltál. Sok egészséget kívánok nektek!:)
2013. nov. 22. 12:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem amiről irsz. Nem tudsz túllépni, soha, majd akkor amikor kezedben tartod a kisbabád. Én végigrettegtem a 9hónapot.


Vérvétel eredmények minden rendben? Látta harmadik fél is? (másik orvos, endokrinológus)

Csak azért, saját példámból okulva: hat év babára várás, doki szerint minden rendben, de folyamatosan elvetéltem. A természetes szelekcióra fogta az orvos.

Végül meguntam, és nekiindultam, és kiderült semmi nem volt jó. Pajzsmirigy alulműködés, magas TSH, PCO. Eredménye a hat évnek: 7 terhesség, ebből 1egészséges kisfiú azután, hogy elkezdtek kezelni.

2013. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Maximálisan megbízom az orvosomban, Pestre járok magánklinikára, mert itt a helyiekben nem bíztam. Mindenre odafigyelnek, csodagépeik vannak, tudod már két vetélés után nem bíztam a véletlenre. Hááát, akkor nem marad más csak a kitartás, egyszer csak sikerül nekem is:)
2013. nov. 22. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy missed abom volt júl-ban. Már próbálkozhatnánk, de én nem merek, pedig már csak 1-2 évem van szülni. Amúgy is parás voltam, ezek után meg pláne. Nem tudom a megoldást...
2013. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

...tudod én is megbíztam maximálisan.....csak ezért írtam le.

Sok sikert! :)

2013. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Összesen 5 terhességem halt el, mindnél műteni is kellett, soha nem derült ki, hogy mi az oka (ami nem azt jelenti, hogy nincsen oka), én mégis azt mondom, hogy önáltatás azt gondolnod, hogy egymás után három a véletlen műve. Túlvagy minden vizsgálaton? Hiszteroszkópia, autoimmun, altoimmun vizsgálatok voltak?

Ami nálam bevált: hosszabb, másfél éves kihagyás két teherbeesés között.

2013. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia.nekem tegnap mondták azt , hogy nem él a babám.múlthéten volt a doki szerint 5-6 hetes 15 mmes petezsákkal.tegnap nem látottéletjelenséget, nem látta h mozogna vmi.remélem csak vak lárma és él még.belehalok ha elveszik tőlem
2013. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!