Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomnak minden antibiotik...

Kislányomnak minden antibiotikumos kezelés után folyása van, túrós, fáj és viszket a nunija. Ilyenkor újra antibiotikumot kap, ez viszont egy ördögi kör. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

4,5 éves múlt, a nyáron esett át egy újabb tüszős mandulagyulladáson, amire antibiotikumot kellett szednie. Előtte is szedett már ilyen gyógyszer, de akkor nem lettek hasonló tünetei. Most, és azóta már másodszor is a fenti tünetek jelentkeztek rajta. (A gyógyszer mellé természetesen kapta/kapja a Normaflore-t) Az első alkalommal a gyerekorvos kamillás ülőfürdőt és Canesten krémet javasolt, de az nem használt. Így elvittem a gyereket gyereknőgyógyászhoz, aki nagyon leszidott a Canesten miatt, azonnal antibiotikumot adott és kenőcsöt írt fel. Ez használt is.

Viszont épp szerdán fejeztünk be egy újabb antibiotikum-kúrát, megint tüszős mandulagyulladás miatt, és mára ismét jelentkezett a folyás, szúrás, viszketés, pirosság. Vagyis ismét mehetünk a gyereknőgyógyászatra, mert a gyerekorvosunk a kamilla+Canestenen kívül nem mond mást.

Nyilván nem felülbírálni akarom egyik orvost sem, csak kétségbe vagyok esve, hogy akkor ez már mindig így lesz? Mert ehhez még nagyon kicsi a lányom, és nem szeretném, ha később ebből még komolyabb baja lenne. Van kiút ebből az ördögi körből? Van, akinek sikerült megoldást találnia a problémára?


2012. szept. 29. 20:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum sajnos okozhat gombásodást. A kislányodnak nagy pechje van, úgy látszik, extra érzékeny az ilyenekre.

Szerintem nem lehet megelőzni, a Normaflore sem erre való, hanem a gyomrára.

2012. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem minden antibiotikum okoz ilyet, próbáljatok másik fajtát kérni legközelebb. Az én kislányomnak is volt kétszer gombás fertőzése!

Ami nekünk használt az a Betadine volt, de előtte be kellett kenni Boraxos popsikenőccsel is, hogy ne csípje.


Szóval én azt ajánlom, hogy legközelebb jelezd az orvosnak, hogy ilyen tünetek voltak, és próbálj másik fajta antibiotikumost kérni, mert nálunk másfajtánál nem jött elő a gombásodás!

2012. szept. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
És akkor most vigyem gyereknőgyógyászhoz vagy ne?
2012. szept. 29. 20:40
 4/23 anonim válasza:

Már nem emlékszem, nekem mit írt fel a nőgyógyász az antibiotikumos kezelés után, de emlékszem jól,hogy mondtam neki, hogy van otthon gombaölőm, és szólt, hogy az egyáltalán nem jó arra, hogy visszaállítsa a normális hüvelyflórát.

Máskor jegyezd meg, hogy mit ír fel a gyereknőgyógyász, és mondd az orvosnak, hogy legyen szíves azt kiírni, mert nektek az nagyon jól bevált. Ha normális, akkor nem harapja le a fejed. Ha nem, akkor megkérdi, hogy te is az orvosira jártál-e. Nekem volt szerencsém már mindkét-fajtához.

Inkább újra vidd el orvoshoz, mert a gyakori hüvelyfertőzés miatt a húgyutak és a vese is bajba kerülhet.

2012. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy gombás és gombás fertőzés között is lehetnek különbségek. Inkább vidd el megint a gyermeknőgyogyóhoz, mert egyszer már bebizonyosodott, hogy a "sima" gyerekdokitok nem ért ehhez a speciális problémához. Inkább egy felesleges kör, mint később egy helyrehozhatatlan probléma.

Az antibiotikum váltás is megoldás lehet, jelezd a házidokinak, hogy amit most ad, azzal ez a probléma jelentkezik.

(Soha nem volt semmilyen fertőzésem, terhesség alatt jött elő először, akkor kellett antibiotikumot szednem rá, aminek a hozadéka a gombás fertőzés lett, hiába vigyáztam magamra.)

2012. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen. egy pár száz forintos szer segített: glicerin bórax. Kenegetni kellett vele a hüvelyt kívül-belül és pár napon belül megszűnt a gombásodás.
2012. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Gyereknőgyógyászhoz vidd mindenképp, mert a mostani gombát ki kell kezelni.

De a jövőben figyelj arra, hogy mit írnak fel. Emlékszem, egyszer szóltam a dokinak, hogy szokott gombás fertőzése lenni a kislányomnak az antibiotikumtól, és mondta, hogy ettől biztosan nem lesz - és tényleg nem is lett! Sajnos nem emlékszem már, hogy mi volt az...

2012. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Akkor hétfőni megyünk is a gyereknőgyógyászatra.
2012. szept. 29. 21:40
 9/23 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám, hogy konzultálj fül-orr gégésszel, lehet, jobban járnátok, ha mihamarabb kivennék a manduláját.
2012. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam. Az az érdekes, hogy ezt tényleg nekem kell kiderítenem? Nem kellene a gyerekorvosnak figyelnie ilyesmire?
2012. szept. 29. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!