Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A meddőségi ambulancia szakren...

A meddőségi ambulancia szakrendelés (sztk-s) az ismétlődő vetéléseket is vizsgálja?

Figyelt kérdés

Egyetlen szülésem óta már kétszer is elvetéltem,egy missed és egy spontán vetélésem volt.Nem szeretnék megvárni egy esetleges harmadikat.

Kisvárosban élek ahol nincs sok lehetőség a kivizsgálásokra.Ez az ingyenes ambulancia vajon foglalkozik habituális vetéléssel is vagy csak a meddőséggel?

A nőgyógyász még hormonvizsgálatra se hajlandó elküldeni,nemhogy kivizsgálni rendesen.

Kell beutaló a meddőségi ambulanciára?


2014. jan. 27. 13:26
 1/3 Passiflora ***** válasza:

Vizsgálták nálad a vetélések után vérvételből a pajmirigy funkciókkal kapcsolatos értékeket (THS, FT3, FT4)?


Az első trimeszteri vetélések egyik nagyon gyakori oka a pajzsmirigy alulműködés.


Egy ilyen vérvételre még a háziorvosod is adhat beutalót, nemcsak nőgyógyász vagy más szakorvos.


Szerintem ezt mindenképpen érdemes lenne megnézetned.

Csak a saját ismertségi körömben több olyan nőt ismerek, akinél egy, vagy több vetélés után derült ki, hogy olyan magas a TSH értéke, hogy ez önmagában okozhatta a vetélést.

2014. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A tsh-m normális,a vetélés előtt nézték.T3 ÉS T4-et viszont nem néztek.Azt is meg fogom nézetni.Köszönöm a választ.
2014. jan. 27. 13:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat FT3 és FT4-et akartam írni
2014. jan. 27. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!