Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Debreceni Meddőségi Szakrendel...

Debreceni Meddőségi Szakrendelésen ugyanahhoz az orvoshoz kell menni? Ha a középidős vizsgálatoknál nem rendel az "én" orvosom, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Első konzultációnál dr. Fekete István rendelt, ő írta fel az ambuláns lapomra, hogy középidőben kell visszamennem és UH peteérés-, összeférhetetlenségi-vizsgálatot, valamint chlamydia szűrést csinál. Tegnap időpontot kértem a központi számon és azon a napon, amikor mennem kell nem dr. Fekete rendel, hanem dr. Daragó Péter. Ugyanahhoz kellene mennem vagy megcsinálja az éppen akkor rendelő dr.? Mert a telefonközpontos csodálkozott, hogy chlamydia szűrést is előírt, és egy kicsit még értetlenkedett is velem, hogy akkor szerinte azzal kapcsolatban keressem dr. Feketét. Miért? Az éppen rendelő nem csinálja meg? Nem értem.

#meddőség #meddőségi szakrendelés #chlamydia szűrés #meddőségi vizsgálatok
2013. szept. 24. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
valószínűleg megcsin. aki éppen ott van, de az én tapasztalatom szerint akivel elkezded a kezelést ahhoz mész mindig. Engem mindig úgy hívott amikor ő rendelt.
2013. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy szerettem volna, ha ő vizsgál, ha már ő kezdte el az egészet, így ez elég kellemetlen, hogy a középidőmben pont más rendel. Ezért is kérdeztem, hogy ilyenkor esetleg az asszisztensen, vagy a portáson keresztül célszerű-e megkerestetni az adott napon, ha épp a kórházban van, és őt "zaklatni" a vizsgálattal, vagy hagyjam, csináltassam meg az éppen rendelővel, és majd visszamegyek dr. Feketéhez az eredményekkel? Nem is tudom melyik a kellemetlenebb.
2013. szept. 25. 08:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Megcsinálja a másik doki is, de én mindig figyelembe vettem, hogy Fekete doki mikor rendel és úgy mentem, sőt sokszor nem is kértem időpontot csak mentem mert akkor kellet és kész. Fogadtak is. És gondolom te is nyugottabb lennél, ha mindig egy dokihoz járnál.

Az, hogy a telefonos hölgyike csodálkozott a chlamydián, az legyen az ő baja, mert úgy is ezzel kezdenek.

2013. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha abban az időszakban nem rendel, akkor nyugottan elmehetsz a másikhoz, az eredményekkel meg majd Feketéhez. De mondom én nem kértem csak az első alkalommal időpontot. Mondták, hogy kell de én sose kértem, csak a regisztrációnál regisztráltam, ha ott voltam és mentem is az alagsorba. De legutóbb azt sem, mert csak egy kérésem volt a dokihoz.
2013. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, megnyugtattál, így teszek én is. Te elégedett voltál Feketével? Mi a véleményed róla? Én is szeretnék 1 dokihoz járni, de nem tudom ki a legjobb...
2013. szept. 25. 11:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben meg voltam vele elégedve, ő küldött lombikra minket, nem kertel, mindent elmond kerek, perec. Pénteken csinált egy tükrözést nekem, kábítással, felkeltem, mintha mi sem történt volna. Nem fájt semmim nem véreztem. Úgyhogy szerintem tuti. Ha sikerül a lombik, szeretnék hozzá vissza menni, bár ő ezt még nem tudja. Az még odébb lesz. Én is sookat érdeklődtem itt a neten róla, sokan írják, hogy lekezelő, én nem éreztem, csak hogy határozott, tudja mit csinál. Ezt a kettőt sokan összekeverik. Ja és hogy szereti a pénzt. Na de melyik doki nem szereti. Én nem vagyok orvos és mégis én is szeretem.
2013. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De ugye a szakrendelésen ott nem kellett fizetni a vizsgálatokért? Sajnos elég messziről járunk Debrecenbe és azt már végképp nem tudnánk megfizetni...még a havi 1-2x-i lejárás finanszírozása sem egyszerű...

Illetve azt, hogy ki mikor rendel a meddőségin, azt csak az ajtó mellé kifüggesztett papírról lehet megtudni, vagy esetleg a neten fent van valahol?

2013. szept. 25. 11:47
 8/10 A kérdező kommentje:

Illetve úgy látom, hogy te már végigmentél az egész kivizsgálásos procedúrán. Megtennéd, hogy leírod, hogy milyen vizsgálatok várhatóak a chlamydia-szűrés, összeférhetetlenségi vizsgálat és a peteérés UH vizsgálat után? Nekem csak annyit mondott a dr., hogy ha valamelyiken eltérést lát, akkor az inszeminációt fogja javasolni. Na de ezek után azonnal? Vagy még fog mást is vizsgálni? Annyi mindent olvasni a neten: petevezeték-átjárhatósági vizsg. stb.

Kb hányszor kellett egy hónapban a vizsgálatokra, konzultációra járnod? (nem sok szabim van már, így jó lenne előre kalkulálnom, hogy hogy osszam be)

2013. szept. 25. 11:57
 9/10 anonim ***** válasza:

No lássuk.

Ha beutalóval mész nem kell fizetned. A beosztást fotózd le magadnak és akkor meglesz neked is hogy ki mikor rendel. Vagy felhívod őket.

Nekünk elég hamar kiderült, hogy mi a probléma így tovább is adott minket a Kaálinak.

Elsőkörben rákszűrés, chlamydia alapvizsgálatok uh. Ez egy kalap alatt megvan. Ezután küld el a 3. ciklusnapi vérvételre (hormonok) , majd vissza mész 12-14. napon egy hüvelyi uh-ra (ezt is szeretné majd ő látni), majd megint elmész egy 21. napi vérvételre szintén hormonokat néznek. Kérni fogja még férjed andrológiai leletét. A legcélszerűbb ezt a 12-14. napo uh vizsgálatra már magaddal vinni így előrébb lesztek. Kb ennyi első körnek. Ha talál valamit onnan már nem tudok segíteni, mert egyénenként változó.

2013. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az én hormoneredményeimet már látta - azt még a helyi nőgyógyász megcsináltatta, azzal minden rendben volt. Bromociptrin-t kell szednem a magas prolaktin szintre, de az is beállt teljesen, azzal sincs már gond. A férjem is volt már - a helyi nőgyógyász beutalására - spermavizsgálaton. Az is maximálisan rendben volt. Reméljük, hogy csak valami kisebb rásegítés kell, és a közel 3 éves várakozás pozitív eredménnyel záródhat. Most középidő alatt egy kalap alatt akarja megcsinálni az összes általad említett vizsgálatot, és utána a 21. napos vérvételt. No, majd meglátjuk mi lesz.

De így már sokkal lágyabb, szabadabb érzés lesz menni, hogy nagyjából tudom mire számíthatok.

Sok sikert kívánok nektek is és még egyszer köszönöm, hogy időt szakítottál rám, köszönöm a válaszaidat!

2013. szept. 25. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!