Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Lehetséges, hogy elvetéltem?

Lehetséges, hogy elvetéltem?

Figyelt kérdés
Nyaralunk a párommal, ezért csak akkor mennék orvoshoz, ha nagyon nagy a baj, mivel itt nehéz orvost találni. 10 hetes terhes vagyok, de pár napja elestem a vízben. Nem volt nagy esés, de utána elkezdett gorcsolni a hasam és elkezdtem vérezni. Nem volt darabos, csak jott a vér hullámokban, de nem volt eros az sem. Ez kb. 1 oraig tartott, aztán elmúlt. A gorcsoles hamar elmult. Este még jott egy kis vér, de aztán semmi, majd kovetkezo nap csak barnás pecsételés, de nem komoly, és azóta semmi, a hasam sem fáj. Aki tapasztalt márilyet, kérem írja le a tapasztalatait, mert aggódom. Ez 4 napja volt. A terhesség jelei (mellfeszules, hányinger stb) még megvannak. Koszonom elore is a válaszokat.

2014. márc. 4. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges.
2014. márc. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Azonnal kórházba kellett volna menned, de talán még nem késő.
2014. márc. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen szerintem már nincs baba.


"csak akkor mennék orvoshoz, ha nagyon nagy a baj"


Kinek mi a nagy baj...

2014. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

igen, lehetséges.

én is azonnal kórházba mentem volna. A terhességi tünetek vetélés esetén is megmaradnak egy darabig, mert a hcg-nek ki kell ürülnie (sajnos volt már vetélésem)


A vérzés meg lepényleválást is jelenthet (de nem feltétlenül, az is igaz).

Menj orvoshoz légyszives! Ha tényleg vetélés volt, akkor meg kell nézzen egy doki!

2014. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én azonnal rohantam volna az orvoshoz. Szerintem lehetséges, hogy már nincs meg a baba, de ezt csak onnan tudod, ha sürgősen bemész a legközelebbi kórház nőgyógyászati ambulanciájára, és ultrahangon megnézik.

Magnézium, fekvés és sok pihenés, ha még él a terhesség. A wellnesst (szaunát, pancsolást) felejtsd el, főleg ha meleg a víz, mert csak felerősíti a méh-összehúzódásokat, meg jó kis fertőzést szedhetsz össze.

2014. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Volt vetélésem, nekem iszonyat mennyiségű vér jött már, már darabos sőt egyik alkalommal (mivel sajnos több volt) azt hittem a baba pottyant ki belőlem de én ahogy meg láttam a bugyimon az első csepp vért rohantam a korházba, szoval lehet szerencsés vagy és nincs baj de mindenképpen keres egy orvost amilyen gyorsan csak lehet!
2014. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én vetélésem nem így indult. Először egy kis barna maszat. Aztán egy pici rózsaszín pötty a bugyin. (rohantunk a kórházba). Fekvés, magnézium és semmi folytatás. Aztán pár nap múlva rózsaszín folt, (megint rohantunk, akkor már sejteni lehetett, hogy baj lesz). Később kis vér, aztán több vér, de abszolút nem nevezném soknak, és végül műszeres befejezés.
2014. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező mi a helyzet?
2014. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kicsit későn sikerült válaszolnom, mert elég sokmindenen keresztülmentünk. A történet horror. Elmentünk a nyaralás során orvoshoz, mert bár a vérzés elállt, de mindenképpen szerettem volna orvost látni. A hotel doktora magas vérnyomást mért, és lázat. Mivel nem volt megfelelő felszerelése, elszállítottak egy nőgyógyászati klinikára ott Egyiptomban. A nőgyógyász csinált ultrahangot, amin semmit nem látott, tehát mindkét orvos megerősítette, hogy elvetéltem. Teljesen kikészültem. Ráadásul a magas vérnyomás és láz az ottani kajától összeszedett fertőzés miatt volt, így rákötöttek infúzióra, és nyomták belém 4 órán keresztül a vitaminokat, meg az antibiotikumot.


Ezek után az orvos még felírt antibiotikumot, meg egy olyan tablettát, ami a méhet összehúzza, megindítja a vérzést, és kihozza a "bent maradt" darabokat. azt mondta, nincs szükség kaparásra, mert korai stádiumban voltam a terhességgel. Sírva mentünk vissza a hotelbe a párommal. Másnap elkezdtem szedni a gyógyszereket. Fizikaileg egyáltalán nem éreztem magam betegnek, de lelkileg teljesen padlón voltam. A gyógyszertől azonnal megindult a vérzés, majd pár óra múlva a wc-n ki is jöttek hatalmas darabokban, aminek ki kellett jönnie a vetélés után. Mondanom sem kell, hogy végigsírtam azt az éjszakát is. A vérzés, meg a görcsölés rögtön elállt, ahogy kijött az utolsó darab is. Ezek után még volt 1 hetünk a nyaralásból, úgyhogy azt pihenéssel töltöttem.


Múlt csütörtökön érkeztünk vissza Írországba - mivel én itt élek a párommal. Azonnal elmentem pénteken orovoshoz, mert nem bíztam az egyiptomi dokiban. Az orvos rögtön továbbküldött az itteni kórház szülészeti osztályának a sürgősségi részlegére. Itt vettek vért - még mindig kimutatta a terhességet a vérem. Az ír dokinak elmeséltem az egész történetet. Mindenki meg volt győződve róla, hogy elvetéltem, és már csak azt akarták ultrahangon megnézni, hogy maradt-e bennem még vmi, ami esetleg fertőzést okozhat. Amikor a doki elkezdte az ultrahangot csinálni, én nem láttam a képernyőt, csak a doki arcát, ami elég furcsa volt. Percekig nem szólt semmit, csak figyelte erősen a képernyőt. Én már vagy 3-szor megkérdeztem, hogy lát-e vmit, mert síkideg voltam. A válasz 3-szor az volt, hogy "mindjárt, csak tisztább képet szeretne a méhemről". Pár perc után felém fordítja a képernyőt, és mosolyogva közölte, hogy még terhes vagyok, és ikreket várok! Azt hittem, leesem az ágyról a meglepetsétől. Az első kérdésem az volt, hogy élnek-e és egészségesek-e. A doki azt mondta, hogy első ránézésre minden rendben van, de jövő csütörtökön vissza kell mennem részletes ultrahangra, hogy biztos legyen benne, hogy nem sérültek a babák a sok vérzéstől. Úgyhogy még lehet izgulni pár napig...

2014. márc. 17. 17:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Érdekes.... és akkor mik voltak a darabok amik kijöttek belőled??
2014. márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!