Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Van aki most esett át vetélése...

Van aki most esett át vetélésen? Én 5 hetes voltam, és most testileg-lelkileg olyan nehéz, annak ellenére, hogy spontán elvetéltem, nem kellett műtéti befejezés.

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :(
2014. febr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz, tök megértem, de próbáld kicsit más szemüvegen át nézni! Nagyon fiatal volt a terhességed, talán még UH-on sem láttad. A szervezeted reagált időben és jól, ahogy azt kellett. Mindemellett sokan állítják, hogy egy vetélés általában a következő terhesség előszobája, a szervezeted képes befogadni a babát és mivel most kvázi kitisztul, még könnyebb és biztosabb lesz a következő fogantatás. Én ez utóbbit óvatosan kezelem, mert nem hiszek benne maximálisan, hiszen ha valami hormonális gond van, az a következőnél is lesz. DE! A következő terhességnél biztosan fogsz kapni progeszteronpótlást, ami önmagában már lehet egy óriás segítség a terhesség megtartásához.


Én fél éve vetéltem el. A baba 12 hetes volt. Láttam az UH-on többször is, dobogott a szíve, olyan biztosak voltunk abban, hogy minden rendben lesz...


Fel a fejjel! A történtek után nem kisebb az esélye a teherbeesésednek és a problémamentes terhességednek. Sajnos viszonylag sok nővel előfordul.

2014. febr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Margit84 ***** válasza:
Sajnos ez nehéz, még az is lesz egy darabig... legalábbis nekem az volt.. én január 2.-án tudtam meg, hogy missed ab (12 hetes volt), és műtét hétfőn, de miután megindult spontán, be kellett mennem még akkor éjjel, mert csak részleges volt, és gyorsan műtéttel befejezték. Lassan 6 hete volt... de még mindig sokszor rosszul érzem magam lelkileg... most már viszont szinte csak arra tudok gondolni, hogy hamarosan lehet ismét próbálkozni. Idő segít csak ezen :(
2014. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kedves kérdező:nagyon sajnálom.utolsó.én novemberben estem át egy műtéten.nagyon el voltam keseredve, hogy hol van még az az idő amikor próbálkozhatunk.és lám, eljött..nagyon hamar eltelt az idő.én azért elmentem egy vizsgálatra , hogy biztos nincs-e baj. kitartást és kívánom , hogy mihamarabb baba legyen és persze azt is, hogy a lelketek helyre jöjjön, mert menni fog és az idő meglátjátok hipp hopp elrepül
2014. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egy hete voltal terhes ilyenkor minden vagy semmi torvenye vonatkozik a terhessegre

20 eve meg nem is tudtak anyaink hogy terhesek csak a 12 het korul.

A terhessegek 30% spontan megszakad az elso 12 heten ez nagyon gyakori

Vedd ugy kesett a menszeszed egy hetet ennyi bumm legkozelebb a 7 heten csinalj tesztet.

2014. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 11. héten derült ki, hogy kb. 7 hetesen halt el a terhesség... már dobogott a szíve, amikor láttam 7 hetesen az uh-on... szörnyű érzés volt. Közölték a kórházban (pénteken volt ez), hogy majd hétfőn menjek vérvételre, szerdán aneszteziológushoz, majd csütörtökön (majdnem egy héttel később!!) feküdjek be az osztályra a műtétre.

"Szerencsémre" másnap hajnalra iszonyatosan elkezdtem vérezni és görcsölni, beindult a vetélés, így nem kellett a halott babámmal a hasamban egy hetet ráhúzni (amikor már így is négy hete ott volt).... szörnyű érzés volt, napokig csak sírtam (nem tervezett baba volt, csak úgy "jött", de nagyon örültünk neki a férjemmel). Aztán picit jobb lett, nincs folyamatosan sírógörcsöm, de most is nehéz nagy pocakos anyukákat, vagy babákat látnom (a sors iróniája, hogy a közeli ismerőseim közül most derült ki kettőnél is, hogy babát várnak...).

Nagyon várom, hogy leteljen az ajánlott 3 hónap várakozási idő, mert annak ellenére, hogy nem terveztünk újabb gyermeket (kettő van már, szerencsére), most nagyon vágyom rá, olyan ürességet érzek, amióta elvesztettük ezt a picit (a műtét egyébként március 1-én történt).

Szóval fel a fejjel, próbálj előre nézni, nem könnyű, de az idő segít (bár még most is könnyes a szemem, ahogy ezt leírtam...).

2014. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!