Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Elvetéltem és "találkoztam" a...

Elvetéltem és "találkoztam" a babával. Nektek ez nem volt sokkoló?

Figyelt kérdés

6 hetes terhesen elvetéltem, és a vérzéssel együtt távozott egy sárga, kocsonyás darab, amben egy picike pont volt. Kicsit sokkoló volt látni, hogy ebből lett volna a kisbabám.


Nektek volt ilyen? Hogy éltétek meg?


Tudom, hogy jobb ez így, mert nyilván nem volt életképes, de ez valahogy akkor sem vígasztal. Pláne úgy, hogy anyám szerint (sajnos hülyék voltunk és elmondtuk nekik a nagy örömben) nem kell úgy "felfújni a dolgot". Úgy érzem még csak sajnálnom sem szabad azt a kis valamit (direkt nem akarok neki szebb nevet adni).



2014. jún. 11. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

sajnálom és sajna igaza volt anyukádnak ....


am meg a kora terhességek kb 50% vetéléssel fejeződik be

sokszor úgy h szinte nem is tudnak róla a nők

bár néhány kutatás szerint ez a szám sokkal magasabb

kvázi ez egy próba terhesség volt a testednek

2014. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy 11 hetes vetélésem. Pici vérzés és kiesett a baba. Egy alaktalan csomó volt lábakkal és talpakkal. Sokkal könnyebb volt elfogadnom, mint a 22 hetes vetélést. Ott nem engedték megnézni, pedig külföldön gyakorlat, pont a gyászmunka folyamatának meggyorsítása miatt. Könnyebben tudatosul...
2014. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jobb lett volna megnézni a 24 hetes babómat, mert így sokszor még terhesnek érzem magam, pedig már 6 hete volt.
2014. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2x vetéltem. Amikor elsőnek elvetéltem a kezembe pottyant egy "lufi", nem látszott benne semmi, de tudtam, hogy abban kellene lennie. A baba felszívódott-mondták a nővérkék, merthogy korházban vetéltem el. Valamilyen szinten elbúcsúztam tőle. Második alkalommal ikrekkel vetéltem el, de sajnos egyiket se láttam, viszont őket láttam uh-on, és kértem is fotót, amin csak az egyik volt rajta. Tőle a kép alapján búcsúztam el. Anyósom azt mondta hülyeséget csináltam, hogy kértem fotót, meg a párom is azt mondta, de nekem fontos volt, hogy megmaradjon belőle valami.

(Ez után egy ciklus után, a 2. ciklus előtt teherbe estem megint, most 11 hetes vagyok épp ma, eddig minden rendben, már tovább jutottunk, mint a vetéléseknél:D)

Nehéz feldolgozni ezt az egészet, mindenki máshogy dolgozza fel, aki valami számodra sértőt mond, nem szándékosan mondja, csak jót akarnak, de ilyenkor igazándiból a legjobb, ha csak annyit mond az ember: Itt vagyok, meghallgatlak.

Semmi nem vígasztaló, és a lehető legrosszabb ilyenkor azt hallani, hogy jobb ez így, mert beteg volt, ez abszolút nem vígasztaló.

Nekem a 2. után, mikor kérdeztem volna, hogy kivizsgálás esetleg, a doki csak annyit mondott, hogy pechem volt, és hogy a korom se igazolja, 3 után indokolt...jól esett, hogy statisztikát csináltak belőlem....

Legszívesebben visszakérdeztem volna, hogy "ön már vetélt el?"

Nyugodtan gyászold meg, adj magadnak időt, és keress valakit, aki kritika nélkül meghallgat.

Mihamarabbi lélekgyógyulást kívánok!

2014. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

18 évesen volt egy vetélésem,kb 5-6hetes lehettem. Azóta eltelt közel 10 év,van két gyönyörű kisfiúnk,de még mindig sokszor gondolok rá,hogy milyen lenne egy kiskamasszal.

Persze tudom,hogy akkor minden nagyon másképp lenne (sulit is nehezen tudtam volna befejezni meg semmi meló).

2014. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 8. héten vetéltem el otthon a fürdőszobában, azt követően, hogy iszonyúan görcsölt a hasam (szerintem a szülés lehet hasonló, szinte a légzés is nehezen ment), és amikor kipottyant a baba, hirtelen megszűnt a fájdalom. Azonnal tudtam, hogy ő jött ki. Keserűséget éreztem, de utána még az is sokkolt, hogy műteni kellett mert nem ürültem ki teljesen. Az biztos, hogy apukám halála után ez volt életem legszörnyűbb élménye. A kórházban azt mondták, de kellett volna vinni a "picit", mert akkor nagyobb esélye van, hogy kiderül, mi okozta a vetélést. De ez akkor eszembe sem jutott és szerintem senki nem erre gondol akkor. Azóta eltelt 3 hónap, nemsokára elkezdünk újra próbálkozni. Kérem az Istent, soha többé ne kelljen átélnem ezt. Igaz, hogy még picike volt a jövevény, de nagyon vártuk és nagyon megviselt.
2014. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom a Ti eseteteket is, tényleg szörnyű amit írtatok és kicsit jobban érzem magam, hogy nem én vagyok egyedül a bánatommal.

És igazatok van, hogy így legalább találkoztam vele és el tudtam búcsúzni, bár ezt csak utólag fogtam fel.


Köszi a tanácsokat!

2014. jún. 12. 08:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Kétszer vetéltem el! Tavaly januárban és idén áprilisban! Előbbi korai (9 hetesen megállt a szíve, 11. héten műtéti befejezés, missed ab.), utóbbi középidősen (20+5 hetesen, spontán szüléssel, kb. 1 órás vajúdással)! Én nem láttam Őket, lehet, hogy jobb is így, nem tudom.. Kislányomról (középidős) Uh fotó készült, azt nézegetem (szinte már rongyosra..)! Azt hiszem bőven elég volt "csak" a vetélés..utólag belegondolva, talán fájdalmasabb lett volna, nekem, hogy látom Őket olyan állapotban! :(
2014. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elveteltem 11hetessen ereztem hogy jonni fog a lavor fole ultem.

Gorcs verzes es kiesett.

Kivettem a verbol megneztem ici pici volt de ember formaju.

Sirtam de nagyon aztan hivtam a korhazat.

Azt mondtak ha akarok menjek.

Aztan a szuleszni segitett bucsuzni meg kepet is keszitett a mini babarol

Simogatta a fejem es vigasztalt adott egy kepet nekem es kerdezete mi legyen vele.

Kulfold itt lehet hogy magad eltemeted.

Nem mertem otthagytam a korhazba azt mondtak a tobbi babaval kozossen hamvasztjak kicsi kis kosarba raktak ugy vittek el.

Aztan kaptam egy lapot hogy elhamvasztottak.

A ferjemmel ultettunk egy fat az emkekere kozossen igy bucsuztunk tole.

A test az uh a kep es egy kepeslap meg ma is megvan.

2014. jún. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!