Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mennyire gyakori eset a vetélés?

Mennyire gyakori eset a vetélés?

Figyelt kérdés
Kiderült hogy terhes vagyok, nagyon örülök, már elnondtam a hozzám legközelebb állókhoz , erre elkezdtek riogatni , hogy ne örüljek meg, várjam meg a 12. hetet, mert addig akármikor elmehet a babám stb.. Nagyon megijedtem, de vigyázok magunkra és egészséges vagyok! Mennyire gyakori, és mi lehet a kiváltója a vetélésnek, vagy egyéb rendellenességnek?

2014. nov. 11. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Külön könyvek szólnak erről, számtalan oka lehet, de azért annyira nem kell rettegni! :) Jó eséllyel semmi bajotok nem lesz! :) Megesik, de az is, hogy elüt egy autó. Mégsem félsz kimenni sétálni, nem? Nyugodj meg, és gondolj pozitív dolgokra! A kedves "barátok", akik ezeket mondták, nem túl értelmesek. Jól jegyezd meg kik voltak és ne beszélgess velük sűrűn a köv. 9 hónapban, mert tapintatlanok és nincsenek rád tekintettel!
2014. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A vetélés kockázata erősen csökken a 8. hét után az idő múlásával. 12. hétig én is csak annak mondtam el aki közel állt hozzám(anyukám, barátnőm.), mert ki tudja tényleg mi lesz, de nem szabad ilyenekre gondolni sem. A túlzott fizikai megerőltetést, emelgetést kerüld. Meg vigyázz Magadra (a hasadra :-)). Boldog babavárást!
2014. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Én úgy állok hozzá hogy minden rendben lesz és egy gyönyörű egészséges babám lesz! Csak hát igen néha még tudnak ijeszteni!! Köszönöm, nem is hallgatok rájuk! :-)
2014. nov. 11. 15:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Itt a gyakorin majdnem minden kérdésnél vagy válasznál valaki azt írja, hogy már volt egy vetélése...ismerőseim között is van két lány is, akinek elment a babája. Szóval szerintem gyakori sajnos :( Én is rettegtem, de már 12 hetes vagyok :) Most meg persze attól rettegek, hogy nehogy beteg legyen, vagy olvastam itt olyat hogy x-dik héten nem volt szívhang....jajj szörnyű belegondolni is. De nyugodj meg, ne aggódj, minden rendben lesz!! Boldog babavárást!!!
2014. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Igen, gyakran hallani ezt, de csak azért, mert az emberek csak a bajokról mesélnek. Nem szokás számolni azt a többszázezer esetet, ami egy rosszra jut, mert abban, hogy nincs semmi gond, nincs semmi különös, főleg hírértéke nincs. Túlnyomórészt nem történik semmi különös egy várandósság alatt. :) Nyugodj meg és élvezd! :)
2014. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az emberek nem csak a bajokról mesélnek, viszont ez egy "Vetélés, missed ab" topic, így itt nem sok olyat lehet olvasni, hogy hurrá, babát várok, vagy holnap megyek nst-re, vagy mikortól kezdjem el inni a málnalevél teát...stb. Ebben a topicban bizony a bajokról esik szó, amit sajnos át kellett élnünk. Nekem van már egy egészséges gyermekem, és problémamentes volt a terhességem. A tesója nem fog megszületni, mert 22 hetesen meghalt a méhemben, akit meg kellett szülnöm. Problémamentes 5 hónap volt, a 19. hétig minden rendben volt. Utána viszont jött a fekete leves! :( Nem iszunk, nem dohányzunk, egészségesek vagyunk, terveztük a babát, én folsavat, vitamint szedtem...és mégis. Persze, nem ez a gyakori, de sajnos benne van a pakliban. :( Nekem az orvos mondta, hogy ha csak a 12. hétig merülhetne fel baj, akkor nem is lenne szükség a későbbi vizsgálatokra....és milyen igaza van!
2014. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a baj bármikor megtörténhet!! Két tervezett babánk ment el! :( Tavaly a 9. héten, idén áprilisban a 20. hét végén, két nap és 21 hetesek lettünk volna... Teljesen egészséges baba volt, kislány, már több, mint 5 hete erősen mocorgott, rúgott, öklözött, bukfencezett a pocimban! Nagyon vigyáztam mindkettejükre, mégis hidegzuhanyként ért a felismerés, mindennek vége!! Nem azt mondom, hogy hallgass a barátaidra, ismerőseidre, akik ezeket mondogatják, azt sem mondom, hogy teljes idegben legyél, de, jó, ha azért tisztában vagy a dolgokkal és kicsit jobban figyeled a tested és babád a 9 hónapban! Szóval, összeségében, nem kéne, hogy baj legyen!!! Kívánok zökkenőmentes babavárást és egészséges, életerős babát!!!
2014. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos elég gyakori. Amikor én elvetéltem, azt mondták a kórházban, hogy el sem tudnám képzelni, hogy ez mennyivel gyakoribb dolog, mint amennyire a köztudatban él! Ugyanis a vetélést nagyon sok külső/belső tényező elindíthatja. Nekem pl. nagy valószínűséggel az volt az oka, hogy a terhességem előtti 3 hónapban 10 kilót fogytam, idegi alapon. Az orvos azt mondta, tudja a szervezet, hogy mit bír el. Egyik ismerősömnél pl. az influenza indította el. Volt kolléganőm nehezet emelt. És még lehetne sorolni.
2014. nov. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!