Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vetélés után 3-4 hónappal...

Vetélés után 3-4 hónappal össze jöhet már a baba? Vagy kizárt? Másnak, hasonló eset?

Figyelt kérdés
Teljesen magam alatt vagyok,tegnap elvesztettem a babám,a doki szerint egy virus mijatt,és szeretnénk pár hét múlva újra próbálkozni,sikerült már másnak is ezek után viszonylag rövid időn belül teherbeesnie?
2010. okt. 4. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia. Én 35 voltam, mikor első gyerekkel elvetéltem 10 hetesen. Azt hiszem, Te tudod, mit éreztem.. ráadásul 35 évesen. :( Arra gondoltam, ez volt, kaptam egy esélyt, de elment, és már nem leszek anya. 3 hónapot kellett várnunk, és a 4. hónapban az első szeretkezéskor összejött a bébi. :) Addigra már 36 lettem. De már itt alszik jó mélyen az ágyában. A koromat csak azért írtam, mert valószínűleg fiatalabb vagy, és ha az én "öreg" testemnek sikerült, akkor Nektek is fog! :)


Sajnálom az esetet, nagyon átérzem, de ne add fel, hamarabb fog sikerülni, mintsem godnolnád!

2010. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vírusfertőzés miatt, de elment a babám és két hónappal később ismét kopogtatott. :) Azóta már a kistestvére is megszületett.

Nekem azt mondták, hogy várjunk 2-3 hónapot és ahogyan írtam két hónap után sikerült.

Meg kell gyászolni a kisbabádat, hiszen így leszel képes a következőt befogadni! Drukkolok, hogy minden a lehető legnagyobb rendben legyen!

2010. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia


:( sajnálom ami történt! Nagyon nehéz lehet most neked/nektek, de az jó, hogy már most előre nézel és a boldog jövőt tervezed! kívánom, hogy mihamarabb megszülessen a várva-várt babátok!


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Az unokanővéremnek elhalt a babája (az 5. hónapban), után két hét vérzés majd két hét szünet és megjött a mensije.. a következő mensi meg már nem XD

Az egyik munkatársam 4 babát vesztett el 3 év alatt, az utolsó után 2 héttel jött először dolgozni és kijelentette hogy nem is akarnak többé próbálkozni hanem inkább örökbe fogadnak. Még azon a héten pozitívat tesztelt ( 3 hete szült)

Sajnos arra is van példa a környezetemben, hogy csak nagy sokára, vagy évek alatt sem jött a második/többedik baba. De szerintem csakis a pozitív dolgokra szabad koncentrálni, tehát ebből kiindulva :NEKTEK SIKERÜLNI FOG!

Fel a fejjel, nemsoká boldog pocakos, aztán meg büszke anyuka leszel... ;)

2010. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy,jól esett amit írtál,reményt ad,én 33 éves vagyok és 8 hetes voltam,én a páromnak montam hogy sikerülhet de nem nagyon hisz benne,de meg mutatom neki amit írtál,hogy igen is lehetséges, akkort talán ő is megnyukszik egy kicsit,és bizakodóbb lessz!köszönöm a válasz,szép estét!
2010. okt. 4. 22:25
 5/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok, na tudtam én, hogy fiatalabb vagy nálam! :) Szóval hogy még valamit mondjak (ezt is olvastasd el a pároddal légy szíves): A dokim, aki a missed ab-ot csinálta (később nála szültem aztán), mondta, hogy a méh ilyenkor még "emlékszik" a terhes állapotra, a méhnyálkahártya a vetélés után hamar visszavastagszik, és könnyebben befogadja újra a megtermékenyített petesejtet, könnyebben ágyazódik be.


Először azt hittem, csak vígasztalásul mondja, de később konzultáltam erről egy családtagunkkal, aki nőgyógyász (ő semmit sem tud a korábbi vetélésemről), és ő is megerősítette, hogy ez valóban így van, az emberi test a legnagyobb rejtély a Földön.


Én is nagyon magam alatt voltam, képzeld, a vetélés után két héttel kis híján elütött egy autó, és én csak ott álltam, néztem ki a fejemből, és sajnáltam, hogy nem ütött el... :( (Mostmár szörnyülködve gondolok vissza arra, milyen állapotban voltam). De ezen az időszakon túl kell lennetek! Együtt, vagy külön-külön feldolgozva a pároddal. Nekünk nem ment együtt.. mindketten külön voltunk kiborulva, nem is beszéltünk a történtekről soha.


Nehogy feladjátok!! Csak most nehéz 2-3 hónap jön, de elmúlik ez is!!

2010. okt. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A második és harmadik válaszolónak is köszönöm,hogy válaszolt és ezek után már nem fogok ,fogunk csüggedni,mert látom ,hogy van remény mihamarabb egy ujjabb babára szebbé tettétek az estémet köszönöm mindannyiótoknak!Szép estét mindenkinek,és aranyosak vagytok!
2010. okt. 4. 22:32
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer mindenkinek!Most itt lennétek megölelnélek és puszilnálak benneteket!
2010. okt. 4. 22:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi meg Téged! :) Mert már mi is átéltük ugyanezt! :(

Szép estét Nektek is, és írj nyugodtan ide, ha rossz passzban vagy, vagy csak beszélgetnél, bekukkantok időnként! Puszillak!

2010. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Oké!Köszike!
2010. okt. 4. 22:40
 10/15 anonim ***** válasza:

Az első vetélésem spontán volt, nem is tudtam, hogy terhes vagyok.

A másodiknál ikrekkel voltam terhes amiből az egyik 7 hetesen szerencsémre spontán távozott. A másik kislány itt alszik mellettem.

Harmadik vetélésem idén februárban volt, bár akartunk kistesót mégis váratlanul ért mert akkor sem tudtam hogy terhes vagyok mert volt menstruációm. De elment szintén spontán vetéléssel és nekem is fertőzés miattl. Márciusi peteéréskor ismét teherbe estem és most tartok a 28. hétnél. Szilveszterre vagyok kiírva. Most derült ki hogy nagyon laza a méhem. Lehet ez is közrejátszik nálam.

Dokim azt mondta hogy nem volt betege még aki 3x spontán elvetélt úgy hogy nem volt művi beavatkozás.

Asszem több babát ez után már nem akarok. Az ikres vetélésem viselt meg talán legjobban lelkileg, de az utolsónál lettem szerintem depis. Sokszor eszembe jut ha ránézek a lányomra hogy lehetne most itt belőle mégegy ugyanilyen és egyből könny szökik a szemembe.

2010. okt. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!