Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab után 6 hónappal...

Missed ab után 6 hónappal terhes lettem, ilyenkor automatikusan veszélyeztetett a terhesség és nem lehet házaséletet élni?!

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A dokit kell megkérdezni mert függ attól miért volt a vetélés,(de amúgy igen tanácsos nem házaséletet élni)
2014. nov. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A "veszélyeztetett terhes" státuszba leszel sorolva automatikusan, de ez nem jelenti azt, hogy ténylegesen bármi probléma is lenne.


A házasélet meg alapvetöen nem jeleneet semmiféle veszélyt, ha lenne erre valamilyen indikáció, akkor az orvos kiemeli. (Ha nagyon bizonytalan vagy, kérdezz rá, mert kár lenne egy indokolatlan félelem miatt lemondani róla)

2014. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a missed ab után 2 hónappal estem teherbe, nem vagyok veszélyeztetett terhes és szabad a házasélet. A 20. héten vagyok és semmi baj nincs se velem, se a babával. Szerintem esete válogatja, az orvos tudja pontosan megmondani.
2014. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kamilla80 válasza:
Szia! A missed ab sajnos elég gyakori dolog, "csak" ezért nem leszel veszélyeztetett terhes, legalábbis én nem voltam az, pedig missed ab utáni második ciklus után újra terhes lettem. Igaz nem Magyarországon élek, de nálunk a veszélyeztetett terhes kategória azt jelenti, hogy a magzat vagy az anya élete veszélybe kerül. Pl. toxenia, terhességi diabétesz súlyosabb formái, ikerterhesség, stb. Akkor lennél veszélyeztetett terhes, ha a terhesség a 16. hét és a 36. hét között spontán megindulna, mert ez már koraszülés kategória. Csak a missed ab miatt nem tilt el a doki a házasélettől. Kevés nőt ismerek, akinek nem volt missed ab-ja, tényleg gyakori sajnos és a további terhességekre nincs negativ befolyással. Ha többször előfordul, akkor szoktak hormonvizsgálatokat elvégezni, mert okozhatja pajzsmirigy alulműködés. Szóval a missed ab nem olyan ok, ami kizárná terhesseg alatt a házaséletet! :)
2014. nov. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!