Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ti nem éreztétek vetélés...

Ti nem éreztétek vetélés után, hogy senki sem ért meg?

Figyelt kérdés
Én komolyan sokszor úgy érzem magam, mint azokban az álmokban, mikor próbál az ember kiabálni, de nem jön ki egy hang sem a torkán és nem hallja senki. Nem mondtam el sokmindenkinek, hogy mi törtlént, de akinek elmondtam, az sem ért meg. Csak jönnek a sablonnal, hogy majd lesz másik. Igazából fogalmam sincs mit szeretnék hallani, semmivel se tudnának megvígasztalni ugysem, és tudom jól, hogy jót akarnak és nincs mit mondjanak, de annyira rosszul érzem magam... Mintha tényleg én lennék a hülye, amiért szarul érzem magam, hisz úgyis lesz majd másik, örüljek, hogy nem vagyok meddő...
2015. márc. 5. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami történt!


Az emberek úgy vannak ezzel, hogy más baja nekik nem baj. Tehát könnyebben túllépnek ezen.

De megértelek, jobb lenne néha, ha nem próbálnának segíteni az ilyen sablonszövegekkel. Nem mindenkit lehet ezekkel megnyugtatni, sőt!


Kitartást kívánok!

2015. márc. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Meg is van a problèma: nem tudod mit akarsz hallni, mert nem is akarsz hallani semmit. Büntetni akarod magad ès sz.rul èrezni, persze mivel ez teemèszetellenws, az èned másik fele meg megnyugvásra vár. Szóval sztem ideje pszichológushoz menni ès kicsit beszèlgetni róla.
2015. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen vetélésem volt, csak a férjem tud róla, SENKI más. Nem tartozik senkire.
2015. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem tartozik másra, mint rád és a párodra. Más embereket beleavatni nem kéne. Egyrészt te sem tudod, mit akarsz hallani tőlük. Lényegében úgysem tudnának olyat mondani, ami jó lenne. Mert mit mondjon egy idegen, honnan tudhatná, mi lenne a jó, ha magad sem tudod, mi lenne a jó?

Hidd el, nekik is épp elég kínos egy ilyen jelenet, mert ez az az eset, amikor valakinek meghal valakije, és mindig róla beszél. Mit lehet mondani? Részvétet kifejezni, és más okosság nem is jut az ember eszébe.

Mit kellene mondaniuk? Vágj eret, és légy öngyilkos? Persze, hogy próbálnak az új élet felé terelgetni finoman: lesz másik.

2015. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mentem oda az utcán idegenekhez és mondtam el. 3 közeli barátnőm tudja.
2015. márc. 5. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazából a gyik sem jó hely, hogy megértésre találj.


Szerintem a barátnőid próbálnak megnyugtatni. Biztos, hogy az sem esne jól, hogy tragikusan fognák fel, és nem próbálnának megvigasztalni.


Most nehéz neked, és tényleg nehéz ilyenkor jót mondani. Próbáld úgy értelmezni, hogy csak meg akarnak nyugtatni, de sok eszközük nincs erre, hiszen pontosan nem tudhatják mit érzel, pontosan nem érezhetik mivel tesznek neked jót.


Egy tragédia esetén a világ elég sötét, és tudom nem hiszed el, de az idő oldja majd meg ezt a kérdést.

2015. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bárcsak lenne IGAZI barátnő-barát.

Akárhogy is segít,támogat a párom (nélküle nem tudom hogyan vészelném át ezt a fájdalmat.)de rájöttem közben "egyedül maradtam a fájdalmaimmal.Nagyon nehéz....

Előre előre minden vihar után elvonulnak a felhők s a felhők között újból kisüt a napocska.

"Néha jobb egyedül lenni,csak a csend nyugalom,mert nem érti meg senki mi is az ami fáj!Minden jót kívánok!

2015. márc. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy éreztem vetélés után, hogy nem is ez az én világom és nem is vagyok itt jó helyen és nem is én vagyok én. Alig akartam hinni a velem történteket, aztán egyszer csak.... be kellett látnom, hogy egy középidős vetélés után, azután hogy megszültem az icipici Kisbabámat; egy kórházi ágyon fekszem és hiába keresem a hasamat és várom, hogy a babám rúgjon egy nagyot Ő már nem volt sehol. Több mint egy éve történt. Senki nem értett meg, de a családom, a barátnőim meghallgattak. Mindegyik barátnőm veszített el gyermeket vagy nagyon nehezen tudták kihordani. Meghallgattak és én el tudtam mondani. És ez már így jó volt.

Nem hiszem hogy arról lehet szó, hogy sablonnal jönnek, hanem arról, hogy Neked kéne elfogadnod azt, hogy elveszítetted a babádat és akármit teszel, mondasz Őt így ahogy volt már nem fogod visszakapni. Sajnos nem, bár tudom hogy mindent megtennél érte. Csak akkor fogsz tudni továbblépni és megérteni - hogy Ők azzal akarnak segíteni, hogy reményt adnak Neked - ha Te Magad is képes leszel együtt élni a történtekkel. Meghalt és elveszítetted. De lehet hogy pont emiatt szülheted majd meg azt a gyermekedet aki itt lesz Veled. Nem tudhatod.

Készíts Neki helyet a szívedben és engedd el. Sajnálom. Az idő segíteni fog!

2015. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Részvétem, és minden jót kívanok őszintén.

Most én is gyászolok. Ennel jobbat meg senki sem mondott. Meg ugye a sablon de megertem, hiszen aki ezen nem megy keresztul az nem tudja mennyire hatastalan és frusztráló.

2017. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!