Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hallottatok e már olyanról,...

Hallottatok e már olyanról, hogy valaki a lakásban tartott kutyától, cicától vetélt el többedszerre?

Figyelt kérdés

Második missed ab műtétemet éltem át szerdán. (Egy év különbséggel) Sajnos mindkét baba a 8. és a 10. hét körül állt meg a fejlődésben. (8. héten volt szivhang)Ma mentem toxoplasma szűrésre,az eredmény kb 10 nap.

16 éve van cicám,született mellette egy ma 13 éves gyermekem,két csivavám évek óta családtag.Nagyon vigyázok+fertőtlenitő gélt használok kézmosás után,macskaalmot se én takaritottam.létezik hogy másodszorra is akár ezmiatt ment el a baba?



2015. ápr. 17. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Sajnálom a megnemszületetteket. A választ úgyis csak a szűrés eredményével kapod meg pontosan.

2015. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Igen, macska miatt. A macska hordoz olyanbakteriumokat is, amik a kutyara is veszelyesek...sajnos. tobb ilyen esetrol hallottam, sot arrol is, h baba asztmas lett macskaszor miatt.
2015. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplazma szeronegativitás lényegében elképzelhetetlen 16 év macskatartás után. A TORCH teszt mindazonáltal állattartó kismamáknál a várandósság felismerésekor rutinvizsgálat... Én őszintén kétlem, hogy ez okozná, mindkettőnél legalább is kizárt, ugyanis ha az elsőnél már ez lett volna az ok, a második biztosan nem húzható rá erre.
2015. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Toxoplasmán kivül van e még más fertőző betegség a kisállatokban,amit diagnosztizálni lehet vajon,és magzatkárositó hatása lehet?

(Cica nem jár be a szobába)

Ha az első baba a toxoplasma miatt ment el,elvileg a másodikra már védett lettem volna,nem??

2015. ápr. 17. 12:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
De, védett lettél volna. Arra, hogy mindkét vetélésed valamilyen vírus teratogenitása okozta volna, gyakorlatilag elhanyagolható statisztikai esély van. Más irányba kellene kutakodni.
2015. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi év után elég valószínű, hogy túlestél már a fertőzésen és így nem hinném, hogy emiatt mentek volna el a babák :( Sajnálom.
2015. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Már nagyon régóta védettnek kell lenned a toxóra. Én máshol keresgélnék a helyedben. Esetleg egy teljeskörű kivizsgálás? Sajnálom a babáidat, kitartást a továbbiakban!
2015. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

első körben a vér- labor eredményeimért megyek kedden,aztán egy hét múlva a toxoplazma eredményért.Május 18.ám immunológia,aztán ha megjön az első mensi,teljes hormonvizsgálat.Esélyes,hogy a páromnál van a hiba,mert kevesebb a spermaszáma, hormonjai ugyan rendben vannak,de valami oknak kell lenni itt is.Lehet,hogy a kisfiú katonákkal van gond,és azok nem tudnak fejlődni.Van vkinek hasonló tapasztalata?

2015. ápr. 19. 19:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem 13 éve van macskám, kutyám, a munkám is kutyákkal kapcsolatos és még sem estem át a toxoplasma fertőzésen, múlthónapban nézték..
2015. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
34 éve lakom macskákkal (születésem óta) , kijáró macskák és egy kutya mellett voltam terhes mindkét fiammal, de még én sem estem át a toxoplazmán. De szerintem sem emiatt mentek el a babák, más oka lehetett. Ezt a toxoplazma dolgot nagyon felfújják mostanában, ha valaki betartja az alapvető higiéniai szabályokat és nem eszik nyers húst akkor nem valószínű hogy pont ebben a 9 hónapban fertőződik meg.
2015. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!