Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Képtelenség! Hallottatok már...

Képtelenség! Hallottatok már ilyet hogy babát fejjel lefelé megrázzák?

Figyelt kérdés
Anyósom meg sógornőm ma mondta hogy a védőnő is csinálja és ezt szeretik a babák is. Hallott már valaki erről??? szerintem ez állatság! Mondtam neki hogy ne mutassa meg nem szeretném, de megmutatta kérésem ellenére is a kicsi (3hónapos) lábánál fogva felemelte és enyhén megrázta. Nagyon pipa vagyok azóta is. Az én védőnőm soha nem mutatott, mondott ehhez hasonlót sem

2015. márc. 16. 20:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem. Egyrészt az aránytalanul nagy fejbe vér tódul. Fejen állni felnőttként is kellemetlen egy idő után, pedig kisebb a fejünk. A babáknak az erei is vékonyak, a túlnyomás el is durranthatja valamelyiket.


Még fulladás esetén se szabad fejjel lefelé rázogatni, mert az meg a légutat blokkoló tárgyat ékelheti be.


A védőnő alkalmassága erősen megkérdőjelezhető.

2015. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez de beteg. Én nem hallottam ilyenről. Azt hiszem, utoljára látták volna jó darabig a babámat...
2015. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk 2-3 éves kor után már elképzelhető, hogy vicces a gyereknek, de akkor már anatómiailag is alkalmasabb ilyen terhelés elviselésére.


Pont olyan, mint a karjánál fogva körbefordulni és "körberöptetni" se szabad egy év alattit, hasonló okból, ráadásul az ízületek se tartanak még annyira. Sajnos ilyet is láttam már. Ami jó poén egy ovis korúnak, az életveszélyes egy babának.

2015. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem is megyek egy jó darabig az biztos! Azt mondta: jaj nehogy már...! 7 gyereket neveltem fel.... a válaszom az volt rá aha akkor ezért lettek ilyen bolondok mi? huu de ideges vagyok még mindig.
2015. márc. 16. 20:21
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egy frontális ütközéshez hasonló hatása van az egy éven aluli gyermekre, ha valaki megrázza. A kisbaba még nem tudja megtartani a fejét, az ide-oda billeg erős gyorsulásokkal, lassulásokkal, miközben az agy csúszkál a koponyán belül. Néhány másodperc is elég ahhoz, hogy a kemény agyhártya alatt elszakadjanak az erek, vérömlenyek keletkezzenek és súlyosan károsodjon a baba agya - áll a Semmelweis Egyetem sajtóközleményében."


kinyomtatni, bekeretezve a falra tenni javasolt

[link]

2015. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Én láttam ilyen tornát, neten fent van... Hátborzongató. Pici baba...
2015. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem RÁZNI, csak néha lábánál fogva, fejjel lefelé lógatni: ortopéd orvos ajánlotta, 15 éve.
2015. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ilyen nincs. Mit szólt hozzá a baba? Tuti nem engedném a gyerek közelébe egy ideig.
2015. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Anyukám mesélte, hogy piciként beteg voltam, és a dokinő felemelt a lábamnál fogva, majd megrázogatott. Anyukám majd szívrohamot kapott, és állítólag én sem élveztem.

Szerencsére itt vagyok, és ez egy 32 éves történet, de bevallom már akkor sem értettem, amikor anyukám mesélte ezt. Ő sem értette. Mindenki csak nézett. Ja, és valami megfázásos-lázas bajom volt, úgyhogy itt végképp nem értem minek volt erre szükség.

Azt hittem manapság már senki nem mond és csinál ilyen hülyeségeket!

2015. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyenért nem pipa lennék, hanem minimum orrba vágás után elküldtem volna a világ sötétebb részére. Ha ő olyan okos akkor rázogassa a saját gyerekét ne az enyémet! Az biztos, hogy többé a közelébe sem engedném a gyerekemnek!

Lehet, hogy van pár elvetemült aki híve annak a tornának nevezett valaminek ami során rázni kell egy babát, de azt mindenki a saját gyerekével csinálja! Ne a másik ember gyerekének az életével játszon!

2015. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!