Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 4 hetesen műszeres befejezés?

4 hetesen műszeres befejezés?

Figyelt kérdés

Éppen 4 hetes terhesnek számítottam, mikor kiderült, el is ment a baba, viszont a vetélés maga nem indult még meg. Nincs vérzés és görcs sem. Vagyis a vizsgálat óta érzem, hogy be fog indulni hamarosan.

Az orvos mindenképp művi befejezésre akar küldeni, hogy kikaparjanak, hisz a méhnyálkahártyám már nagyon vastag, és a terhesség megszűnt.

Kétségeim vannak valamiért, hisz végül is csak 3-4 napja késik. Ilyen korán sem tud már magától kiürülni a méhem egy erősebb vérzés keretében?


Várom nagyon a válaszokat! Köszönöm!



2015. jún. 16. 18:08
1 2 3
 1/21 Zoé08 ***** válasza:
Szia.Nekem januárban volt egy missed abom.nekem sem ment el magától.ures petezsákom volt 8 hetesen.mit mond a doki mi a baj a terhességgel vagyis a babáddal?
2015. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Amikor benézett a hüvelyembe, nyitott méhszájat és egy kanálnyi félig alvadt vért talált. Azt mondta, beindult a vetélés, de nem zajlott le. Ultrahangon nem látott babát, ellenben 20 mm körüli nyálkahártyát igen... De valahogy túl korainak tartom, hogy egy ekkora terhességet műszeresen kelljen befejezni. Nem tudom, mitévő legyek. :(
2015. jún. 16. 18:27
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon korai, én még biztos várnék, mrrt nem te lennél az első aki terhesség alatt vérezget, ilyenkor még amúgyse látszik semmi. Vérvételre nem küldött el hogy megnézzék a hcg szintedet? Mert az sok mindent elárulna
2015. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem küldtek vérvételre, de minél hamarabbi műtétet javasoltak. A méhszáj nyitottsága szerintem nem sok reményt ad a babára. :( És nem is vérzéssel mentem orvoshoz, hanem más problémával, akkor találta azt az adagot a nyakcsatornában. Reggel is csináltam amúgy egy tesztet, ami az eddigi legerősebb, így nem számítottam sajnos erre a szörnyűségre. :( És olyan rémisztően beszéltek nekem arról, hogy mi fog történni, ha nem megyek küretre, hogy emiatt félek. De nem hallottam még olyanról, hogy 4 hetesen erre szükség lett volna, vagyis ilyen komolyan veszélyeztetné az egészségemet, ha simán magától megindul. :S
2015. jún. 16. 19:19
 5/21 anonim ***** válasza:
Nekem az első három hónapban megjött,csak kevesebb mint szokott!A négy hetes terhességből még sok mindent nem is láthat.A helyedben én várnék főleg ha erősödik a teszt,mert lehet nincs is semmi baj csak a dokid gondolja a vérzés miatt!Én amondó vagyok várj még,és ha nem lesz semmi gond megnézetném egy másik dokival is!
2015. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, a papíromon az áll, hogy peterészek távoztak. Úgy vette ki belőlem, amire abszolút nem számítottam, hisz semmi vérzés, barnázás nem volt. :( És mindenhol az abortusz meg vetélés szó szerepel benne. :(

Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem kezdődik meg a vérzés. Annyi vér volt a betéten is csak, amennyi a vizsgálat miatt távozott, és néhány görcs vagy inkább csak furcsa fájdalom volt eddig, ami lehet szintén a vizsgálattól.

Már letettem abszolút erről a terhességről, csak belém ültették a félelmet, hogy mindenképp műteni kéne. Meg, ha elkezdek vérezni, görcsölni erősen, hívjak azonnal mentőt, és kórház, műtét. Ha a 7-8-9. hétben lennék, de mindezt 3-4 nap késés után nehezen emésztem meg. :/

2015. jún. 16. 20:05
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp nézesd meg magad egy másik dokival is, mielőtt belemennel a kamarásba!

Én 5 hetesen véreztem, berohantam a kórházba, azt mondták nincs terhesség, ki kell kaparni, sőt hasi folyadékot is láttak, ami méhen kívülit jelez. Nem egyeztunk bele a művi befejezésbe, atmentunk másik kórházba. Tehát kb 2 órával később újra vizsgáltak, ultrahangon nem láttak hasi folyadékot, viszont látták a petezsakot. Kaptam progeszteront, és 2 nap múlva már szivhangja is volt. Szóval szerintem nézesd meg magad mással is!

2015. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, várok kicsit, és bejelentkezek még egy vizsgálatra, hogy megbizonyosodjunk. Nem indult be a vérzés, pedig az orvos azt mondta, a vizsgálat után ömleni fog. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem ment el, de már csak egy kis barnás nyák jött törlésnél, ami tényleg lehet a tegnapi "kínzás" miatt.

Nem tudom, hogy mennyire mérvadó, hogy a hőm még mindig fent van, görcs nincs, mellfájdalom jelen, és mivel maradt még egy tesztem, digitális cb, megcsináltam. Azt írja: + 2-3. Arra számítottam, maximum 1-2-t fog kiírni, hisz ilyen korán, ha tegnap már egy vetélést diagnosztizáltak, talán már jócskán csökkenne az eredmény. Nincs összehasonlítási alapom ezzel a teszttel amúgy.

Lehet valami bajom, ha mégis elment a baba, és nem indulnak meg vérzéssel a benti dolgok?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. jún. 17. 06:26
 9/21 A kérdező kommentje:
Most csináltam sima tesztet, és hamarabb és sokkal erősebben előjött a második csík, mint a tegnap reggelinek, ugyanabból a márkából... Viszont véres-barna színezetű nyákom van, törléskor. Nem sok, de nagyobb mennyiségű, ami tegnapig nem volt, míg meg nem kínoztak odabent. :(
2015. jún. 17. 17:44
 10/21 anonim ***** válasza:

Ahogy már megírtuk páran,menj el egy másik dokihoz!Még nincs veszve semmi!Fel a fejjel!A barna nyák pedig nem mindig rossz,nekem is volt és azóta itt a picur mellettem :)

Mindenképp keres fel egy másik orvost!

Majd remélem megírod mi a helyzet!?

Szorítok

2015. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!