Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogy is van ez? Egyik iker...

Hogy is van ez? Egyik iker elhal a terhesség elején, bőv. Lennt.

Figyelt kérdés
Tehát itt arról olvasni, hogy művi befejezés, meg napokig ürülés stb. Viszont egy ikerterhességnél, ami nekem is volt, már volt szívhang, a 9-dik héten volt pici barnás folyásom, az ultrahanggal már nem találta az egyik ikret. Ilyenkor nem kell semmit tenni? Orvos azt mondta gyakran előfordul az ilyen, biztosan oka volt, lehet nem lett volna életképes. De semmi teendőt nem mondott. Én meg nemigen voltam magamnál a helyzettől :(
2015. júl. 19. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:

igen, olvastam itt már ilyenről, ha felszívódik az a jobbik eset, teendő úgy emlékszem nincs

viszont ha ürül a szervezetből, az már veszélyes, mert "kimoshatja" a másikat is

2015. júl. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az ismerősömnél volt ilyen.A 9-10. hét környékén már csak 1 szívhang volt a kettő helyett....semmi teendő nem volt,az idő megoldotta(felszívódott a baba).A végén a másik se született meg,mert kiderült,hogy súlyos genetikai rendellenessége van,így 22 hetesen megszülte.Valószínűleg a másik baba is ebben szenvedett,csak gyengébb volt jóval.Azt mondta az ismerős,hogy sokkal jobb lett volna,ha ez a baba is "elmegy" akkor,amikor a másik.
2015. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm hasonló helyzetben volt, neki is a 9. hét körül már csak egy szívhang volt. A doki ágynyugalmat javasolt a 12. héten, de semmi más teendő nem volt. Dolgozni se jött addig. Valószínűleg felszívódott. A doki neki is említette, hogy valszeg nem volt életképes. Azt is megjegyezte, hogy az is előfordulhat, hogy nem egy időben fogantak, előfordul ilyen, pár nap lehet az eltérés, és a megmaradt baba volt az első. Utána már problémamentes volt a várandóssága, és egészséges kislánya született.

Sajnálom, vigyázz magatokra, a legjobbakat kívánom a továbbiakban!

2015. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* 12. hétig
2015. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az egyik lehetőség, hogy -ahogy már valaki írta- felszívódik, eltűnik. Nálad ez történt. Ha nem találja akkor nincs további teendő, semmit nem kell tenni. Sokszor előfordul ikerterhességeknél.



Nagyobb terhesség esetén ha elhal akkor is előfordulhat, hogy kiszárad és nem okoz semmiféle gondot.

2015. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!