Hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

Tegnap volt missed ab műtétem. 11+4 hetes voltam mikor megállapították, hogy kb. a 8 hét óta nem fejlődött a baba és szívhang sincs. Azonnal már másnap be kellett feküdnöm, és utána nap műtét. A lamináriás tágítás szörnyű, iszonyú volt, nagyon fájt.

Most jelenleg úgy érzem, nem akarok többé terhes lenni, pedig nagyon szeretnénk gyereket, de még egy ilyenen végigmenni nem akarok.

Ti hogyan dolgoztátok fel? Nektek mennyi idősen volt missed ab? Mennyi idő múlva álltatok készen az újbóli próbálkozásra és mennyi idő alatt jött össze? 28N



2015. aug. 7. 13:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom első próbálkozós hónapban sikerült (most 15 hónapos)! A második gyermekem is sikerült első próbálkozásra, de 7 hetesen egy vesemedence gyulladás miatt elvetéltem. A harmadik terhességem 2 hónappal később szintén összejött, de 5 hetesen elment :( Most újra próbálkozunk, elvileg szelén hiányom volt, pótlást szedek, de ha újra vetélésem lesz, akkor jön egy sor újabb vizsgálat, azért bizakodom, mert a doki szerint a szelénhiány miatt nem tudott rendesen megtapadni az embrió, néhány nap múlva kellene megjönnie, majd kiderül. Az elsőt is nehezen viseltem, de a másodiknál összetörtem, de nagyon! Annyival jobb helyzetben vagyok, hogy itt van a 15 hós kislányom, aki erőt adott ahhoz, hogy folytassam tovább a mindennapokat. Kicsit félek, hogy mi lesz a következő terhességemmel! :(
2015. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ennyi idősen volt missed ab műtétem, a 10. héten halt el a babám. Ráadásul két héttel az esküvőnk előtt történt mindez. :( Az esküvőnkig még csak-csak elfoglaltam a gondolataim (volt mit intézni), de utána annál rosszabbul voltam. Akkor kezdtem összeszedni magam, amikor a férjem azt mondta, hogy félve jár haza, mert nem tudja milyen hangulatban talál. Mindennél jobban vágytam babára és ez óriási pofon volt. Fél napokat átsírtam. Én 27 éves voltam akkor.

Nekünk gyorsan jött utána a következő baba. Nem így terveztük, várnunk kellett volna 3 hónapot, de mivel nem akartam szedni semmit arra az időre, az óvszert pedig nem bírtam, megszakítással védekeztünk. Azóta tudjuk mi is, hogy az nem védekezés. Nem volt problémamentes a terhességem, de szerencsére egészséges 4 éves a lányom. :)

Most várjuk a kistesót - a 10. hétben vagyok - és a félelem bennem van most is. Nem rettegek úgy, mint a lányomnál, de addig nem tudok megnyugodni, amíg azt nem mondják a 12. héten, hogy minden ok. Bár tudom, hogy az sem jelent 100%-os garanciát. Ez a baba egyébként fél év próbálkozás után jött össze.

2015. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még friss az egész (3 hete történt). 18,5 hetes voltam elfolyt a magzatvíz, előtte nap voltam Uh-on és látszott hogy probléma van. Elküldtek magzati szív uh-ra(de már nem jutottunk el oda). Mivel nem volt egy problémamentes terhesség, a rossz uh eredmény és van egy 2 éves lányom. Szerintem ezek miatt kicsit jobban viselem, legszívesebben már újból szeretnék gyermeket várni. Meglátom ha lejár a szünet, hogy fogom érezni magam.
2015. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem májusban volt missed ab. 8 hetesen megállt a fejlődésbe, egy világ omlott össze bennem.

Haragudtam a világra nagyon! De mindenki vigasztalt, hogy fel a fejjel, a következővel nem lesz semmi baj, bitang erős kisbaba lesz. Ez egy kis erőt adott. Most már alig várom ujra próbálkozhassunk.

2015. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Engem az vágott még jobban taccsra, amikor a barátnőmmel, közöltem, hogy elvetéltem (kb egyszerre lettünk terhesek) válaszképp pedig küldött nekem egy ultrahangképet a saját egészséges élő magzatáról! :P
2015. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló! Ha nekem az egyik barátnőm ilyett tett volna soha a büdös életben nem hogy nem allnek vele szóba de még ember számba se néznem. Nekem 7 hetesen volt ugyan úgy egy vetélés 2legjobb barátnőm van ! De csak egy állt meletem úgy hogy velem volt végig munka helyéről elkereszkedett mikor smst írtam neki hogy mi történt 😦😔
2015. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Sajnálom. :( Át tudom érezni, ami történt, mert nagyon hasonló az én esetem is. Nekem most március 1-én volt a missed ab egy éves évfordulója... 11. héten derült ki, hogy 7 hetes kora óta nem fejlődött (7 hetesen uh-on látták a szívműködését). Genetikai uh-ra akartam menni, ott derült ki (magándokinál), pénteki napon, reggel picit pecsételős vérzésem volt, enyhe görcsökkel, előtte semmi jele nem volt... Következő hét csütörtökre (!) rendeltek be a missed ab műtétre. "Szerencsémre" másnap hajnalra (szombat) beindul a vetélés, nem akart majd egy hétig kínozni lelkileg az angyalkám, ügyeletben megtörtént a műtét (arról nem beszélnék, hogy bántak velem a kórházban, miközben már olyan iszonyatos görcseim voltak, mintha valóban szülnék...). Nagyon megviselt. Ő a harmadik gyermekem volt, első kettő problémamentes terhességből született, az angyalkám "véletlenül" jött. :'( Egy hétig szinte végig zokogtam. Sokat segített, hogy a facebook-on rátaláltam az "Angyalok szülei" csoportra, mert ott értetettek meg igazán, hiszen sorstársak vettek körül. Férjem támogatott, de nagyon másképp éltük meg a dolgot, ő nem szívesen beszél róla a mai napig, nekem meg az esik jól, ha szabadon beszélhetek róla. Hónapokig fájt, aztán persze enyhült, de el nem múlik. Tudat alatt is számolom, hogy mennyi idős lenne, a mai napig nehezemre esik kisbabára nézni, vagy várandós mamákra... Nagyon szeretnék újra teherbe esni, de a férjem hallani sem akar róla. Persze én is félek, hogy ismét megtörténhet, de ő sokkal jobban. Én meg őrlődök, mert én már 37 éves vagyok, de iszonyúany vágyok egy babára. Valóban egyébként a két gyermekem sokat segített abban, hogy el tudjam viselni valahogy. Egy hét táppénz után visszamentem dolgozni, mert úgy éreztem, hogy megőrülök otthon egyedül (férjem melózott, gyerekek iskolában). Csak kitartást és sok erőt tudok neked (meg mindenkinek, aki ebben a cipőben jár) kívánni. És annyit tudok tanácsként mondani, hogy sírj, amikor kell, megkönnyebbülsz tőle, gyászold meg, szükség van rá, hisz bármilyen pici volt, bármit mondanak mások, akkor is a te gyermeked volt és fáj az elvesztése. Ha pedig eljön az ideje és lelkileg is úgy érzed, akkor kívánok boldog babavárást. De ennek sajnos ki kell várni az idejét, hogy 100 %-ban a következő babára tudj figyelni (elfelejteni sosem fogod Őt, akit elvesztettél, én úgy érzem, hogy mindig velem van lélekben)
2015. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a kedves szavakat.

Mi is másképp éljük meg a férjemmel a dolgokat, míg engem sokszor elkap a sírás "csak úgy" ő egyből jön, ölel, vigasztal, hogy ne sírjak. Ő nem sírt mikor kiderült, ő értem izgult, hogy minden rendben legyen, ő inkább mutatja, hogy erős, hogy legyen támaszom.

Azok "szerencsésebbek" akiknek már van gyerekük, persze akkor is ugyanolyan a fájdalom, de mégis van gyermeke akivel vigasztalódhat. Én is itthon vagyok egyedül, még 2 hétig, de nagyon rossz, hogy egyedül kell lennem.

Csak remélni tudom, hogy hamarosan jobb lesz, és nem sírom el magam mindentől. Most egyenlőre gondolni sem merek az újabb próbálkozásra, rémeket látok, ha előre nézek, nem akarok ezen újra átesni.

2015. aug. 10. 12:53
 9/32 jessika85 válasza:
Hogy vagy? Másfèl hónapja vesztettem el 20 hetes babámat, ugy hogy elötte való nap voltam ultrahangon, másnap dèlután elfolyt a magzatvizem (orvos hibája). A mai napig sirok, nem annyit mint az elejèn, de sirok. Idővel könnyebb lesz. Első babám lett volna.
2015. aug. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
20 hetes? Uram atyám, szegény, nagyon sajnálom, ez még szörnyűbb. Már napok óta nem sírtam, de néha még elfacsarodik a szívem. Próbálok nem agyalni rajta, és mivel van mit csinálnom, el van terelve a gondolatom, és gyorsabban telnek a napok szerencsére. Portfóliót kell írnom az új törvény szerint, amit muszáj megcsinálnom, és nagyon jó figyelem elterelő. Egyenlőre úgy érzem, hogy jól vagyok, elfogadtam. De remélem ez később nem üt vissza. Kívánok neked is kitartást és erőt az elfogadáshoz és mielőbbi újabb, és egészséges babát!
2015. aug. 14. 12:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!