Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Milyen gyógynövényes nyugtatót...

Milyen gyógynövényes nyugtatót szedhetnék abortusz után? Meghalt bennem 10 hetes terhesen a magzat, de akkor már két hete hordtam magamban az elhalt kis testét. Annyira megviselt, hogy nem vettem észre, hogy nem tudom magam túl tenni rajta.

Figyelt kérdés
Sokszor az utcán tör rám a sírás,de van hogy otthon pl.főzés közben.Folyamatosan szorongok és fizikai fájdalmat érzek a lelki bánattól.Nagyon boldog voltam,hogy kisbabánk lesz,és egyszerűen nem vettem észre,hogy baj lenne.Annyira marcangol a düh ,nagyon haragszom magamra.Igaz nem tudtam volna mit tenni ellene,meghalt és nincs többé.De van egy kislányom ,és én kaphattam volna egy vérmérgezést,és akkor nem lett volna anyja a gyerekemnek.Nem tudom mi segíthetne lelkileg továbbjutni ezen a dolgon.
2015. szept. 2. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy ezen egy gyógynövényes nyugtató önmagában segítene.

Egy pszichológust érdemes lenne felkeresned szerintem.

Kiegészítésképp pedig kipróbálhatod az orbáncfüvet vagy a citromfüvet, de patikában is nézhetsz valami kombinált készítményt, pl. Valeriana:)

Részvétem a baba miatt, de tényleg ne marcangold magad! Nem a te hibád az sem, hogy elvetéltél, és az sem, hogy nem vettem hamarabb észre.

2015. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom :(

Semmikepp ne hibaztasd magad, hogy nem vetted eszre, hisz ilyenkor meg nem erzed mozogni sem.


Lehet pszichiater segitseget kellene kerned.

2015. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kérj szakszerű segítséget, ha ennyire bűntudatod van.


Bár szerintem alaptalanul. Most 9 hetes vagyok, és fogalmam sincs mi zajlik a pocakomban. Még nagyon kicsi a baba csak pár milliméter, nem érzem, hogy ott van, én sem venném észre, ha baj lenne. Ha megpróbálod reálisan nézni a dolgokat, hogyan várhatnád el magadtól, hogy észrevedd, megérezd, hogy az a pár milliméteres kis teste elhalt?


Erről nem tehetsz. Mikor vetéltem, az orvos azzal próbált vigasztalni, hogy minden nő átél életében legalább egy vetélést, esetleg nem is tud róla.

Az elején a sejtek nagyon gyorsan osztódnak, és ha valamelyik osztódásnál becsúszik egy kis hiba, akkor vége. Nem fejlődik tovább az embrió. Erről senki nem tehet.

2015. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Tegnap előtt pontosan 7 hetes voltam, sajnos elvetéltem, +eü kaparásban részesültem!

Iszonyatos lelki fájdalmat éreztem, ugyanakkor megpróbáltam pozitívan gondolkozni: jobb, hogy most az elején történt és nem később, mikor már nagy a baba, jobb, hogy nem halva kellett megszülnöm mondjuk kb. 20 hetesen, jobb, hogy nem született meg egy beteg gyermek, jobb, hogy nem méhen kívüli stb...

Én ezekkel nyugtattam magam.

Nagyon nehéz tudom, de hidd el ennek sajnos így kellett történnie, FOGADD EL, és vésd a tudatodba, hogy nemsokára sikerül újból,és lesz egy egészséges szép kisbabád!

2015. szept. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nemsoká 4 hete lesz, hogy missed abra kellett mennem a 12 hét közelében voltam, mikor kiderült, hogy 8 hetesen meghalt :( azthittem belehalok, majdnem 4 hétig volt bennem holtan és nem vettem észre, bár így visszagondolva észre vehettem volna, de első terhesség volt fogalmam nem volt, hogy mi normális és mi nem. Vasárnap lesz pontosan 4 hete, hogy megműtöttek tegnap kaptam meg a szövettant és tegnap este iszonyúan zokogtam pedig, már több hete nem. Nagyon szomorú vagyok, fáj és vérzik a szívem, és nem tudom hogy lenne jobb. Csak várom, hogy teljen az idő, és hátha kicsit enyhül ez az iszonyatos fájdalom. Együtt érzek veled és kitartást kívánok mindenkinek aki így járt. Ez egy iszonyú dolog :(
2015. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichológussal való átbeszélés többet segít, mint bármilyen nyugtató, ha ezen kívül minden rendben az életetdben. Sajnos még ez sem segít azon, hogy a gyászt meg kell élned, fel kell dolgoznod magadban. Teljesen természetes, hogy ki vagy borulva. H idegrendszerileg amúgy rendben vagy, akkor túl leszel rajta, enyhülni foga fájdalom idővel. Vérmérgezést nem kaphatsz egy 10 hetes magzattól ilyen könnyen. A missed ab-ot sem észrevenni, gyakorlatilag sem megakadályozni nem lehet. A természet így szelektál, ha bármi hibát észlel a rendszerben. Természetesen, ha a pároddal amúgy egészségesek vagytok.
2015. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom hogy mar regi a topic, egy ismerosomnek 26! hetesen vettek eszre, hogy 12! hetesen elhalt a magzata. Ferje allatorvos, aki szerint ez igy volt jobb mert nem hiaba halt meg, sulyos agyi, testi rendellenesseg miatt, 1000-szer jobb, mint halott babat szulni a 41. hetben. Magadat egyaltalan ne hibaztatsd! Vannak olyan dolgok, amin te nem tudsz segiteni s valtoztatni. Igen van egy kislanyod, es orulj neki hogy van, s lesz testvere is, gondolkodj pozitivan! Amugy megertem teljesen a viselkedesed, en is ugyanigy viselkednek.
2015. nov. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!