Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Abortusz után szex 2 héttel,...

Abortusz után szex 2 héttel, vélemény?

Figyelt kérdés

Egyik nagyon jó barátnőm bőgve hívott fel,hogy a párjával 2 hét művi ab. után a mai nap folyamán megszakításos védekezéssel együtt voltak.

(Az én véleményem az,hogy nem normális,de ez most mindegy.) Már van egy kisfia jelenleg 9 hónapos, ezért a közel jövőben nem akar gyereket. Elmondása szerint óvszerrel védekeztek az ab. előtt, de az kiszakadt. Nem gondolta úgy,hogy a terhesség bekövetkezhet ezért nem ment el,hogy kiváltsa a 72 órás gyógyszert.A terhesség megtörtént, viszont fejlődési rendellenességet állapítottak meg, ezért nehéz döntés elé állították. Úgy döntött,hogy az akkori babát nem tartja meg, sajnos történt ami történt. Most is eléggé depressziós és még is bele esett ugyanabba a hibába.Keressen fel pszichológust? Mit javasoltok? Menjen el kiváltani a 72 órás gyógyszert,hogy ne történjen meg ez újra? Vagy valami fertőtlenítőt amit ilyenkor lehet használni,létezik,hogy megmosakodjon? Annyi a bibi,hogy ma ünnepnap van. Szombati napon Újpesten hova lehetne menni, hogy kiadják receptre ezt a gyógyszert? Esetleg ha ki lehet váltani a férje elmehet egyedül a receptért? Mert szerintem ő nem fog. Próbálom rábeszélni, de gőze sincs mit tegyen,baromira felhúzott idegileg és én már nem tudom,hogy kinek szóljak. Ezért gondoltam írok, hátha van valakinek valami okos ötlete mit lehet tenni! Én ezeket javasoltam neki! Próbáljam rábeszélni erre vagy "ússzon az árral"? Nem akarom őt szenvedni látni, de úgy gondolom,hogy el kéne mennie kiváltani a 72 órás gyógyszert és felkeresni egy pszichológust.Nem vagyok ebben jártas ez csak az én javaslatom. Köszönöm a válaszokat.


2015. okt. 23. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

A "kimosakodás" semmivel sem ér többet, mint a megszakítás - azaz semmit.


A 72 órás tablettát ügyeleten is fel lehet iratni.


Az meg, hogy nem bírják ki az elöírt 6 hetet, igencsak nagyfokú felelötlenségre vall mindkettjük részéröl.


azt meg végképp nem értem, miért hiv téged fel azért, mert lefeküdt védekezés nélkül a férjével? Ez eleve kettejük magánügye, másrészt ha ö hülye, akkor minek reklámozza!


Semmi szükség pszichológusra, egyszerüen meg kellene tanulnia felelöségteljes sezxuális életet folytatni.

2015. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem hát teljes mértékben igazad van.

Megpróbáltam megnyugtatni, úgy érzi, hogy hibázott megint.Mondtam,hogy jól érzi. Akkor Te is azt javaslod,hogy húzzon el baromi gyorsan a 72 órásiért nem? Újra megpróbálom rábeszélni ha nem sikerül innentől kezdve az ő dolga, ha más nem akkor tényleg menjen el a párja. De a férjét is megütném. Lehetett volna most neki több esze!

2015. okt. 23. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki a saját életéért felelős. Neked ehhez semmi közöd. Ha felhívna őszintén megmondanám neki, hogy megèrdemli a sorsát és a férje egy idióta. Mert ez nem ember aki ennyire nem vigyaz a feleségére. A házassága nulla, a nemi elete nulla, az önuralma még inkább... a pszichológus a minimum.
2015. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont ebben a sorrendben...Teljesen igaz. Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 23. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

szexelni lehet semmi baja nem lesz de vedekezni kell ha nem akar gyereket

csak otthon ilyen dogmatikusok 40 nap szexmentes elet

sokan esnek egy veteles utan es annak muteti befejezese utan rogton teherbe sokszor ra 1-2 hetre

2015. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem kösönöm a válaszokat.Csak nem lesz gond nálunk, de elég felelőtlenek voltak sajnos. Nem váltotta ki végül a 72 órás gyógyszert nem tudom, hogy azóta mi a helyzet.
2015. okt. 30. 09:43
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm* náluk*. Elnézést az elírásért!
2015. okt. 30. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!