Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A 39. terhességi héten elhalt...

A 39. terhességi héten elhalt terhességet fel lehet valahogyan dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy (nem túl közeli) ismerősöméknél történt meg ez a tragédia.

Végig teljesen egészséges terhesség, soha, semmilyen gond nem merült fel.

Minden készen, már csak a baba születését várták boldogan.

A tragédia előtti napon (39. hét) a kismama orvosnál volt, még ott is mindent rendben találtak. Aztán másnap a kismama egyszercsak a semmmiből elkezdett vérezni (volt magzatmozgás is), és hívta a mentőt. Azonnal kórházba vitték, rögtön megcsászározták, de a baba már nem élt. :(


Mélyen érintett a történet. Fel lehet ezt valahogían dolgozni lelkileg? Bele merhet-e vágni ismét az ember egy újabb terhességbe?


2015. nov. 13. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek a szülőszobán, beöntés alatt kapott köldökzsinór trombózist a magzata. Tehát élő magzattal ment kiírt dátum környékén szülni és pár perc alatt meghalt, hiába volt kórházban.

Neki utána született egy egészséges fia, már 8 év körül van. Beszélgettem vele, mondta, hogy idő kellett meggyászolni az első babát, de idővel - ahogyan más, élő személy elvesztése is - enyhült a fájdalom és nagyjából vissza tudott térni a normális kerékvágásba.

Azt viszont nem tudom, hogy a két terhesség között mennyi idő telt el, erre nem kérdeztem rá.

2015. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem is hallottam róla, hogy ilyen van. Most nagyon megijesztettetek. Nem tudom, hogy lehet feldolgozni.
2015. nov. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem 4 hónappal ezelőtt a 35. héten halt meg a kisfiam és így kellett megszülnöm :( Nekem is köldökzsinór trombózis volt.

én egész nap csak sírok, nem tudom mikor leszek kicsit jobban

2015. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek 36 hetesen halt el a terhessége, egyik éjjel nem érezte mozogni, másnap mikor kórházba mentek, már nem lehetett segíteni. Kb. egy év múlva lett ismét terhes, és egészséges gyermeke született.
2015. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jézusom! Részvétem a gyászoló anyukáknak! Nagyon nehéz lehet/lehetett!

Az egyik közeli családtagom a kiírt dátum előtti napon veszítette el a babáját, egy makkegészséges 40 hetes kislányt. Érzett egy hatalmas mozgást a pocakjában, aztán semmit. Az ösztőnei azt súgták, hogy baj van, úgyhogy azonnal bement a kórházba. Kiderült, hogy egy pici csomó keletkezett a köldökzsinóron, és a doki szavaival: "az utolsó nagy segélykiáltása volt" az a nagy mozgás.

Én akkor középidős terhes voltam a kislányommal, valamint van egy egészséges imádnovaló kisfiam is, aki akkor másfél éves volt, így a család nem merte elmondani nekem a tragédiát. Hát...nagyon rosszul érintett, végigaggódtam a terhességem második felét. De szívből együttéreztem a rokonommal, akinek el kellett fogadnia ezt a tragédiát.

2015. nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

25 hetesen vesztettem el az egeszseges kislanyom tavaly januarban. Megrepedt a burok.

Most juliusban szuletett egy kisfiam. Rajongasig szeretem, es enyhitett a gyaszon, de nyilvan a mai napig siratom a lanykamat.

2015. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szomorú vagyok mikor ilyet hallok. En nekem parom kollegaja veszitette el az unokajat igy. Azt nem tudom mi volt de egyik nap a baba elt masnap már nem es 38hetes volt. Azota van egy szép kislanya 1éves.
2015. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom a történteket.

Mi 18 hétben veszitettuk el kisbabankat 10honapja. nagyon-nagyon hiányzik fajdalmunk örök 😢

2015. nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a szót, hogy "feldolgozni", nem nagyon értem.

Egy hónapja halt meg a 33. héten a hasamban a kislányom. Egyszer csak nem mozgott, amikor beértem a kórházba, már nem volt szívhang. Még nem derült ki, mi volt a halál közvetlen oka.

Önsegítő csoportba járok, sokat olvasok ilyen tárgyú fórumokat. Kikértük, és eltemettük a kis testét, itthon is van kis emlékhely neki a lakásunkban. A tejemet nem hagytam elapasztani, hanem odaadom az anyatejgyűjtő állomásnak,mert jobb nekem,hogy segíthetek vele a rászoruló babáknak...és a kislányom a kis tejtestvéreiben is "tovább él".

Én így gyászolok, de nem hiszem, hogy elmúlik valaha is a bánatom. Legfeljebb enyhül az idővel. Egy biztos, nem fogom soha elfelejteni a második gyerekemet,aki angyalka lett. Mesélek róla a nagylányomnak (3 éves), és sokszor kijárunk majd a sírhoz is.

Megértést nem várok senkitől, mert ezt csak az tudja átérezni, akivel megtörtént.

2015. nov. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!