Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab után 3 héttel szex?...

Missed ab után 3 héttel szex? Ti meddig vártatok?

Figyelt kérdés
Lehet belőle baj?
2015. nov. 23. 12:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
Ha műtöttek, akkor 6 hetet kell várni a szeretkezéssel, a fertőzésveszély miatt.A próbálkozással pedig 3 menstruációt, hogy a test visszarendeződjön az alapállapotba.Én nem mertem kockáztatni.
2015. nov. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
91%

Sokan, kedves válaszolók és pontozgatók, nem tudtok belenyugodni, hogy a világ változik? Ez a görcsös ragaszkodás, hogy 6 hét, lehet, hogy a ti dokitok pont ennyit javasolt, de attól ez a 6 hét nem egy egzakt, megmásíthatatlan fogalom. Nagyon sok doki (köztük ugye az enyém is) már nem ehhez a nagykönyvi 6 héthez ragaszkodik. De hát a gyk válaszolók csak jobban tudják...

Nem fér a fejembe, hogy egy küret/missed ab/ab miért lenne egy érett újszülött megszülésével egyenértékű, hogyan is lenne az? Na, ez a véleményem, ezt lehet pontozgatni, de hogy azt miért kell, hogy nekem mit javasolt az orvosom...

2015. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
28%
Kedves Utolsó,oké, de ha ez egyik orvos 6 hetet mond,a másik meg kevesebbet, akkor kire hallgatsz?!Én is úgy gondolom, hogy erre bőven rá van számolva a biztonság kedvéért, de jobb félni , mint megijedni.
2015. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
79%

Ha a saját orvosom mondja a 6 hetet, akkor

1. feltétel nélkül elfogadom, mert bízom benne. Mint ahogy nem tájékozódtam előzetesen, és amit mondott, én azt tartottam be

2. ha netán előzetesen tájékozódtam volna, akkor valószínűleg rákérdezek, mi a véleménye erről a 6 hétről, de valószínűleg akkor is ahhoz tartom magam, amit javasolt

3. ha nincs állandó orvosom, akkor teszek fel kérdést a gyk-n :)

De számomra (lehet, hogy elfogultság is van benne, de remélem, hogy logika is) az, hogy az első menstruáció lecseng, azt jelenti, hogy tényleg rendeződik minden ott bent, nő egy adag nyálkahártya, leválik, a méhfal meggyógyul, a méhszáj bezáródik, tehát ott már mindennek rendben kell lennie, főleg, ha nincsenek szokatlan tünetek (rendellenes vérzés, fájdalom stb, nyilván akkor valami nincs rendben, ilyen esetben egy kontrollvizsgálatig épeszű nő saját érdekében nem fog nemi életet élni).


A babavállalás kérdésében egyébként már előzetesen tájékozódtam, kontrollon rákérdeztem az orvosomnál, ő mit javasol, de maga is szó szerint úgy mondta, hogy "a 3 hónapot szoktuk", ez egyáltalán nem úgy hangzik, hogy úgy egyébként egyetért vele, csak hogy ez a bevett szokás. Így én megkérdeztem, mit gondol arról, hogy én bizony nem fogok védekezni 3 hónapig, mert ha a szervezetem tényleg emlékszik egészen véletlenül, akkor pont most lenne esélyem könnyen teherbe esni, addig csak Clostival ment. És a dokim nem mondott ellent, ezt rám bízta, és tényleg elég kicsi volt az esély, hogy teherbe essek, sajnos nem is jött össze. De tudom, ha valami nagy hülyeséget szándékoztam volna tenni, akkor helyretett volna rendesen, mint ahogy más szituációban helyretett, ha a magam feje után nem jó irányba mentem volna :)

No, ez egy kampány lett a választott nőgyógy mellett, bocs, hogy egy kicsit eltértem a kérdés tárgyától, de végülis tényleg az a fontos, amit egy olyan orvos mond, akiben megbízik az adott páciens, legyen az 2 hét vagy 6.

2015. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki hallgasson a saját(vagyis akinél a kontrollon volt) orvosára...én is tettem fel kérdést a próbálkozást illetően... de ha a többség mást is mondott volna, akkor is azt vettem volna alapul, amit a doki mondott.
2015. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon mar rg nem szokas a dogmatikus gondolkodas

3 honapot varni mert a test felkeszul???

Ha nincs felkeszulve nem esel teherbe

6 het pontossan mindenkinek minden esetben minden noi bajban?

persze mind egyformak vagyunk es robot modjara egyutt dolgzik a tetsunk kizarolag 6 hetig tart minden gyogyulas

Egyenenkent kell nezni

egy beavatkoza sutan lehet mar egy hettel nincs verzes es mehet a szex de az is lehet 8-10 het kell a lelki gyogyulashoz

2015. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!