Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit vártatok szülés után...

Mennyit vártatok szülés után az első szex-szel?

Figyelt kérdés
3 hete szültem, és már csak picit "érzékeny" a varratom...Ill. inkább már csak viszket. Az orvos azt mondta, hogy 6 hétig ne legyen szex...de őszintén valljuk be, az még 3 hét... :( Mindenképp ki kell várni azt a 6 hetet???? Akkor is, ha már nem fáj??
2010. márc. 22. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a külső varratok miatt mondják, hogy várjuk ki a 6 hetet, hanem azért, mert a placenta helyén elég sokáig nyílt seb marad, ami(mivel nedves környezetben van), nehezen gyógyul, könnyen fertőződik. Valljuk be, nem kellemes egy méhgyulladás...talán jobb várni,mint aztán azzal kínlódni.
2010. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ki kell várni a hat hetet. Gondold el ott belül még nem vagy rendben. A méhed még nem oké, annak is teljesen vissza kell húzódni, és a méhszájnak is regenerálódni kell. Nagyobb a fertőzés veszélye is. Számold a napokat. És gondolom hat hét után visszakell menned ellenőrzésre, hidd el megéri várni, minthogy aztán többel kösd be!
2010. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kivártuk, bár nem volt könnyű, de a doki azt mondta, lehetőleg tényleg várjunk. Nekem még érzékeny sem volt a varratom, de azért türelmesek voltunk. A legjobb kivárni, de ha már végképp nem bírjátok, akkor legalább óvszert használjatok, nehogy tényleg fertőzés legyen a vége.

ҝ

2010. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a külső, a belső varratok, vagy varrás nélküli hámsérülések is igénylik azt a 6 hetet, továbbá a méhnek is össze kell húzódnia. Mi 9 hét után voltunk együtt először, és még akkor is nagyon fájt. Szóval, szerintem várjatok még.
2010. márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Mi 6 hónapot vártunk. Ha mi kibirtunk ennyi idöt,akkor te is kibirhatsu 3 hetet! És azért kell kivárni,mert elöször elmész a 6 hetes kontrollra,ott megnéz a doki,mert akármi is lehet. Ha minden rendben,akkor mehet a szex.
2010. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a 3 hét már semmi :) ha viszket az jó jel mert az a gyógyulás jele.
2010. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom szülés után megvártuk a 6 hetet, először elmentem a nőgyógyászomhoz a kontrollra.
2010. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hetesen mentem 6 hetes kontrollra (így jött össze az időpont...), már nem véreztem, zöld lámpát adott a doki. :o)
2010. márc. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

5 hetet és pár napot. Császáros voltam, már nem véreztem, a hegem sem fájt. Isteni volt :)

(A)

2010. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!