Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés után milyen vizsgálato...

Vetélés után milyen vizsgálatokat érdemes csináltatni, hogy kiderítsük az okát?

Figyelt kérdés
Első várandósságom problémamentes volt, van már egy 2 éves kislányom. Második terhességemnek viszont missed ab lett a vége. Nagyon szeretném tudni az okát, hogy amennyire csak lehet, kivédhessük. Nem merek addig belevágni a babaprojektbe, még nem tudom, hogy mi lehetett a gond. Van esély rá, hogy kiderül, vagy ez tényleg "csak" a véletlen műve?

2016. febr. 17. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

szia! én annak idején az első vetélésem után magam menedzseltem le a vizsgálatainkat (hiszen a dokik csak 3 után segítenek). átküldöm neked priviben, hogy mik voltak a vizsgálatok, hol, mennyiért, milyen eredménnyel.


remélem, segítek vele.


mi se mertünk újra belevágni, míg meg nem voltak az eredmények. nekem kiderült, hogy anyai oka volt. de persze kiderülhet, hogy csak szerkezeti probléma volt az embriónál.

2016. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!!
2016. febr. 17. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Egy nőgyógyász ismerősöm mondta, hogy a vetélés annyira gyakori, hogy szinte része az anyaságnak.

Nekem kettő volt, mindkettőnél kaptam automatikusan progeszteronpótlást, de nem segített. Viszont mivel a kettő között volt egy kihordott, viszonylag problémamentes terhességem, ezért nem vizsgálták az okot. A legtöbb esetben egyébként nincs semmi különös ok, egyszerű biológia: az embrió egyetlen sejtből, sejtosztódások sorozata révén fejlődik ki, és könnyen belátható, hogy ha csak egyetlen sejt is hibás, akkor az fatális következményekkel jár.

Mivel neked van már gyermeked, így a tipikus anyai okok többsége nálad eleve kizárható. Sokkal valószínűbb, hogy egy ilyen embrionális fejlődési rendellenesség okozta a vetélést, ez ellen pedig nem lehet tenni semmit, a természet rendje.

2016. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Én is ebben a cipőben járok, csak én a második vetélésen vagyok túl :-( van nekem is egy gyönyörű fiam. Kivizsgálásra nem küldött az orvos. Nem tudom hogy menjek e magánba.
2016. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom :( 2. :( szörnyű lehetett... :'( nekem azt mondta a dokim h az általános anyai okok nagy valószínűséggel kizárhatók, mivel volt már egy problémamentes terhességem. Pont emiatt bíztam benne, h 2.ra is minden ok lesz. NEm tudom magam túl tenni rajta. Minden annyira szuperül alakult... Nehéz elfogadnom, hogy így történt :(
2016. febr. 29. 22:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3.as! Igen az orvosom is ezeket mondta, amiket írtál. Meg hogy az egész terhesség, teherbeesés annyira komplex dolog, hogy nagyon sok olyan része van, ahova már az orvostudmány nem ér el...
2016. febr. 29. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!