Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab a 26. héten. Hogy...

Missed ab a 26. héten. Hogy lehet ezen túl lenni?

Figyelt kérdés
Sajnost hétfon surgosségin megállapították hogy a pici lányom szive leállt, így a tágítok és már gyogyszerek hatására, szerdán sor kerult a szulésre is. Ma hazaengedtek, viszont hullámokban nagyon rosszul érzem magam(lelkileg). Akinek volt hasonlo letudná írni, hogy meddig fog tartani ez a mérhetetlen űr amit érzek?

2016. febr. 27. 13:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Velem is ez törtènt csak az utolsó hónapban. :( tavaly juliusban törtènt de meg most is minden nap a kisfiamra gondolok pedig már terhes vagyok.
2016. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%
Te jó ég, részvétem. Borzasztó, ami veletek történt. Tán az egyetlen"vígasz" ilyenkor, ha az ember arra gondol, hogy ott bizony valami gond volt, ha magától leállt a az a picike szív és ennél már csak az lenne rosszabb, ha betegen születik és rövid idő után bekövetkezik ugyanez. Vagy akár előzmények nélkül pár hónapos korában egy reggel nem ébred fel, a családban sajnos volt ilyen :((( Ez még talán a kissebbik rossz, bár tudom, hogy nektek ettől még rettenetesen fáj. Semmi nem történik ok nélkül. Azok a babák mikor titeket választottal szülőknek, tudták, meddig fog tartani a kis életük. Mégis titeket választottak valamiért. Kitartást és egészséges gyermekeket kívánok nektek a továbbiakban!
2016. febr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ezen nem lehet túl lenni, életed végéig emlékezel majd a történtekre. A gyász enyhül majd, de nagyon sokára.

Velem a 33. héten történt meg, és most lesz majd ennek 5 hónapja. Már vannak jobb napjaim, de néha váratlanul tör rám a keserűség. Mi már "dolgozunk" egy vígasz babán, meg járok gyászfeldolgozó csoportba (profi terapeuta vezeti), de szerintem nagyon messze vannak még a jobb idők. Tapasztalatból mondom, hogy a környezeted támogatása nagyon sokat jelenthet (nekem sajnos ez nem jött be, a szüleim nem élnek, a férjem családja meg úgy tesz, mintha mi sem történt volna. A munkahelyemen ugyan van néhány megértő ember, de ott is többségben vannak a s...fejek. A falnak megyek ettől a "majd lesz másik" meg hasonló dumáktól. És attól is, hogy néhány embernek cirkuszi látványosság vagyok, jönnek és "tunkolnak" a bánatomban. Az ilyeneket gyorsan építs le, ne is állj velük szóba!)

2016. febr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Kedves #2 válaszoló. Már ne is haragudj, de pont az ilyen, "jobb így, mert biztos beteg lett volna" tartalmú szövegek nem vígasztalják a kérdezőt. A késői magzatelhalások 50%-ának nem tudják megállapítani a közvetlen okát (ahogy esetemben is rejtve maradt). Sokszor teljesen egészséges magzatoknak áll meg a szíve csak úgy. Igen, biztos jobban fáj egy bölcsőhalált halt babát gyászolni, de ettől a ténytől kérdező nem lesz jobban! Én javaslom a kérdezőnek, hogy keressen fel agy pszichológust, és járjon egyidejűleg csoport-terápiára. Ezzel a módszerrel sokan kilábalnak ebből a krízisből. [link]
2016. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
3.-as. Ne haragudj, semmi rossz szándék nem volt bennem. Én picike babát vesztettem el(8.hét), akire két évig vártunk. Nem tudom elképzelni sem, később mennyire fájdalmas lehet, de én ettől is padlót fogtam rendesen, majdnem ráment a házasságom is, annyira kifordultam magamból. Engem az segített át a mindennapokon, hogy biztosan valami baj lett volna és jobb hogy így történt (még ha nem is volt így, szerettem volna azt hinni, hogy igen). Nem vagyunk egyformák. Mindenkinek más segít, ismétlem, nem volt bennem rossz szándék.
2016. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem mindenekelőtt! :((( Sajnos több ilyen eset van, mint hinné az ember... :( A 12. hét után sincs garancia semmire...


Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más segít. Én ikerbabákat vesztettem el 23+6 hetesen. Van, aki ilyenkor sokáig nem tud új terhességre gondolni, én toporzékolva vártam a percet, hogy újra próbálkozhassunk, szó szerint számoltam vissza egyesével a napokat. Hála Istennek az első próbálkozós hónapban - három hónappal a vetélés után - terhes lettem, már meg is született a kisfiunk. A mérhetetlen veszteség után hálás vagyok a sorsnak, hogy ilyen hamar jött a kisbabánk, el se tudom képzelni, milyen állapotban lennék, ha ő nem jön...


Szóval nekem előre menekülésre volt szükségem. De úgyis fogod érezni, hogy neked mi a jobb, kicsit félretenni a babatémát, vagy ellenkezőleg, belevágni újból minél előbb.


Kitartás!!!!!!!!!! <3 <3

2016. febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sajnálom. tényleg nagyon-nagyon sajnálom.:/ el sem tudom képzelni, mit érezhetsz, én csak egy 9 hetes embriót veszítettem el, a ti fájdalmatok felfoghatatlan számomra.:/ A férjed, remélem, mindenben támogat és otthon tud veled maradni, ha tudsz kivenni egy kis szabit.


Amiben tudok neked segíteni, hogy azt tanácsolom egy trombózis hajlam kivizsgálást kellene csináltatnod, hátha az volt az oka és legközelebb nem történik tragédia (de tudom, hogy most még nem tudtok a legközelebbre gondolni).

2016. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

2 eve 25 hetesen indult meg a szules. 5 percet elt a kislanyom. Azt hittem megorulok. Raadasul temettuk, igy gondozni kell a pottomnyi kis sirjat is. Ra fel evre terhes lettem ikerbabakkal, de 7 hetesen az egyik elment, es a verzes kimosta a masikat is 2 nappal kesobb.

Ra 4 honapra ujra terhes lettem. 17 hetesen nyilni kezdtem. Osszevarrtak es a 36. hetig fekudtem. 37+1-re szuletett a kisfiam, aki mar 7 honapos.


Hogy konnyebb-e? Nem. Ugyanugy faj a kislanyom hianya, ugyanolyan eles, szivbe-, husbamarkolo fajdalom. Csak mar tudok rola siras nelkul beszelni. De a mai napig siratom ot.


Olellek, igy, ismeretlenul is.

2016. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg valami: Talan a szules kiirt napjaig a legrosszabb, mert addig szamolod, hogy hany hetes lennel. Utana, egy kicsit megkonnyebbul az ember, hogy tul van a rettegett napon.
2016. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező!Őszinte részvétem. Sorstársad vagyok a Magzatlányom a 20. héten mellett hogy megszülessen mert kinyílott a méhszájam. Amit én akkor és azóta is átélek: gyász. Túl élő volt nekem ahhoz hogy gyász nélkül engedjem el. Nagyon nehéz folyamat és több mint két év után is hiányzik. Meg kell adni a fájdalomnak ami a fájdalomé; időt és könnyeket. Akkor leszel jobban ha anélkül tudod a történteket elfogadni hogy egyből összeszorulna a torkod fájdalmat éreznél a melkasodban és elkezdenének patakokban folyni a könnyeid. Lehet hogy egy vigaszbaba segít. De ha ez is történik Ő, így ahogy volt már nem tér vissza hozzád. Sajnálom. Amin most átmégy az egyik legnagyobb teher amit kaptál. De az emberi agy csodás mert az eljövendő időszakból csak kevés fog megmaradni inkább csak mély érzések. Jobb lesz de sok idő. Én azzal szoktam magam biztatni hogy azért kellett mennie hogy valaki jöhessen. Végülis én magam is így lettem. Szóval nem lennék ha a testvérem élne. Kitartás. Most nagyon rossz de minden nappal picit jobb lesz!!!!!!
2016. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!