Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ez komoly, hogy még csak...

Ez komoly, hogy még csak tájékoztatni se hajlandóak?

Figyelt kérdés

A 13. héten elhalt a magzatom. Missed ab lett a vége. Első terhességem volt, és bár tudom, hogy "shit happens", talán egyszerűen pechem volt, szeretnék kizárni bizonyos lehetőségeket, nem akarok még esetleg 2-3 vetélést kivárni, míg hajlandóak foglalkozni velem.


Elmentem nőgyógyászhoz (magánrendelésre). Ő beutalt hormonvizsgálatra, de oda is vonakodva, mert "úgyis biztos kromoszómahiba volt". Hangsúlyoztam: szívesen fizetek, hogy magánúton kivizsgáljanak, de csak legyintett, hogy ugyan, felesleges.

Elmentem a háziorvoshoz. Neki is előadtam a mondókámat, hogy fizetős vizsgálatok stb. Megmosolygott, hogy miért stresszelek ennyire (azon "stresszeltem", hogy ennyire nem vesz komolyan), úgyse fog még egyszer megtörténni, legyünk pozitívak.


Én viszont nem akarok még egyszer a jószerencsében bízni. Szeretnék kizárni párat a lehetséges problémákból, hogy ne történjen meg újra. Megnyugtatna, és történetesen még pénzem is van rá, hogy ne a TB-s betegek elől foglaljam az erőforrásokat.

Orvosilag talán tényleg nem indokolt még a kivizsgálásom, és engem (a dokikkal ellentétben) érzelmi okok is motiválnak a "nyomozásra", de ha az adóforintjaimért nem is állnak velem szóba, legalább annyit mondhattak volna, hogy ilyen és ilyen irányok vannak, amerre elindulhatok.


Mással is volt ilyen? Végül sikerült elérnie, hogy kivizsgálják?


2016. ápr. 8. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Beutalt a magánnőgyógyász, nem? Akkor most ezt nem értem...
2016. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, beutalt egy darab vizsgálatra. Ha ott megtalálják a "hibát", akkor oké. De ő maga sorolta, hogy lehetne még genetikai tesztet, ételérzékenységi vizsgálatot stbstb. csinálni, de felesleges. Értem, de az én pénzem, nem? Ha nekem megér pár vérvételt meg kidobott X-ezer forintot, hogy megnyugtassanak, akkor ő ezt miért gátolja?

Mindenki máshogy dolgozza fel a traumát, engem az nyugtatna meg, ha kivizsgálnának. Addig csak kattog az agyam.

2016. ápr. 8. 09:53
 3/14 A kérdező kommentje:
Vagy ennyire túlterheltek még a magánklinikák is, hogy ott se vállalhatnak be nem súlyos eseteket?
2016. ápr. 8. 09:55
 4/14 Bella169 ***** válasza:
100%

Családtervezési központba menj. Ott megcsinálják. Neked is és akár a férjednek is. Van genetika is. Tehát azt is megtudhatjátok hogy milyen genetikai problémák öröklődhetnek ami akár a vetélést is okozhatja.

Ha jól emlékszem pesten az ogyiban van ilyen. Árat nem tudok.

2016. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Győri vagyok, de Budapestre is felmegyek, ha kell.
2016. ápr. 8. 10:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem... Ha interneten utánaolvasol - bár gondolom, megtetted - láthatod, hogy ezer oka lehet sajnos, és tudom, kevés vigasz, de remélhetőleg tényleg csak egyszeri volt, mert ez a jóval gyakoribb. De azért megértelek, hogy azért is utána akarsz járni alaposan, én is ezt tenném. Ha úgy érzed, hogy nem foglalkoznak veled, te is utána nyomozhatsz szép sorban ezeknek az okoknak magán szakrendeléseken, magán laborokban (kezdve pl. azzal, amit a leggyakoribbnak írnak vagy a leggyanúsabb neked, mert pl. vannak tüneteid vagy a családban már előfordult). Velem ugyan nem ez történt, de más miatt találtam lassúnak az sztk kerekét. Voltam egy genetikai labornál is magánúton és nem csak a kezembe nyomták az eredményt, hanem szépen el is mondták, mi mit jelent és hogy szerintük hova menjek tovább, (persze szintén fizetős) pl. dietetikushoz. Ha a tiéddel nem vagy elégedett, biztos vannak olyan nőgyógyászok/intézmények is, akik kifejezetten ebben a témában jártasak. Mindenesetre érdemes olyan helyeknek fizetni, amiknek a leletét utána a "mezei" rendeléseken is elfogadják.
2016. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy felsorolt egy pár lehetséges irányt, úgy egy pár lehetséges dolgot ki lehet zárni.

Lehetnek vizsgálatok, amik egy picit drágábbak, vagy akár veszélyesebbek, fájdalmasabbak egy ilyen kivizsgálás során, mint amit mondjuk egyetlen elhalt magzat indokolna, szerintem ezért ez a hozzád állás. Ráadásul a legvalószínűbb tényleg a genetikai ok, hogy valami nem volt ott o.k., akkor meg nehéz bármit tenni, illetve az ilyen irányú kivizsgálások nem 5-10 ezer forint, és nem is feltétlenül egyszerű. Magánúton meg pláne nehéz megoldani, annyi mindent kéne összeilleszteni, párodat is megvizsgálni genetikailag, felmenőket, stb. Az abortált magzat vizsgálata talán még a legegyszerűbb, ott nem mondtak semmit, hogy találtak-e rendellenességet (kórbonctan)?


Nem velem, a kolléganőmmel volt hasonló, neki nem mutattak semmit a vizsgálatok, ő fertőzésre gyanakodott, de sem a fertőzést, sem fejlődési rendellenességet, sem mást nem találtak, azóta másodszor terhes, és már a végefelé jár, eddig minden ok.


Sejtem, hogy nagyon nehéz, főleg érzelmileg, ezt feldolgozni, amennyire lehet, vagy képes vagy rá, menj utána az okoknak, ha ennyire szeretnél, de fogadd el, hogy lehet, hogy nem fognak tudni semmi egyebet mondani az orvosok az eddigieken felül.


Ha nagyon megvisel, és az írásodból gondolom, nem álltatok el a gyerekvállalástól, egy pszichológushoz fordulnék a helyedben, aki segíthet a gyászt feldolgozni, és bizalmat szavazni a következő terhességnek!


Nagyon sok erőt és egészséget, mihamarabbi csodálatos kisbabát kívánok!

2016. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Bella169 ***** válasza:
100%

Erről beszéltem. Nem is olyan vészes az ára az alap csomagnak.

[link]

2016. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyon jó szakemberek vannak, kulturált környezet, és kedves mindenki:

[link]

2016. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hormonplobléma miatt amúgy előbb halt volna el a baba. Nekem az van, de mivel tudjuk, ezért ez miatt nem volt vetélésem, mert kaptam utrogestant-ot a 11.hétig. sajnos utána lett baj a másodikkal, fertőzés miatt, de nálam kimutatható volt. Megértelek, hogy kivizsgáltatnád magad, én is ezt tenném ha nem tudnám az okát. Sok sikert!!!!!
2016. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!